Автор Тема: Porsche. 75 години история в Интер Експо Център  (Прочетена 3047 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2023, 22:54:31
Отговор #10

Активен USfan

  • Публикации: 10811




















Юни 01, 2023, 22:57:16
Отговор #11

Активен USfan

  • Публикации: 10811



























Юни 02, 2023, 21:02:14
Отговор #12

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Малко снимки и от мен.
Който няма работа и няма да се поболее, че е дал 10лв. за вход, да търчи към експо центъра и да гледа!


Юни 02, 2023, 21:07:35
Отговор #13

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Страхотни ..... концентрираш на детайлите!
retrobs.com

Юни 03, 2023, 15:21:57
Отговор #14

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Страхотни ..... концентрираш на детайлите!
::)  ::)  ::)

Това донякъде е и защото колите не бяха много удобни за снимане, но пък за разглеждане бяха подредени добре.


Юни 03, 2023, 16:53:32
Отговор #15

Активен USfan

  • Публикации: 10811
По повод на чудесно сниманото от колегата Къци бордо металик на цвят 993 турбо да вметна, че това е една от трите почти еднакви, и с идентичен цвят български бордо металик бройки 993 турбо, принадлежащи на трима различни членове от БГ-Порше клуба.
И трите бройки бордо 993 турбо, между другото, са регистрирани на СВ номера с еднакви цифри, но с различни префикси.

Иначе в течение на годините, преди и след Милениума, като още бяха по-нови, в БГ имаше още няколко бройки внесени 993 турбо.
Аз поне помня в София регистрирани, една тъмносиня, една бяла перла, и една сребриста. Сребристата я караха допреди години активно, вкл. съм я виждал преди 15-20 години и по морето по Влас, още отпреди да стане модерно селото там.  :))
А синята не съм я виждал сигурно от 20 години, не знам дали не отиде в Пловдив.
Бялата перла пък бе на мой познат, и по едно време беше ударена от негов не особено кадърен роднина, така че и тя леко беше дала фира, а сега не знам дали е още в БГ.
Така или иначе, трите броя бордо 993 турбо, са си налични в БГ.

За съжаление, аз поне не знам в БГ да има сега налична 964 турбо, въпреки че по времето преди 18-20 години, аз като имах за кратко /към 1 година период някъде, че не беше обмитено/, едно 930, внесено от Канада, моя познат с бялото 993 турбо да ми казваше, че след 993-то имал 964 турбо.
Дали е била така, и дали това 964 е било с 3.3 или 3.6 литра мотор, и дали е още в БГ, не знам.

Ето и едно кратко видео от Диззито за изложението.
Допуска доста бройки фактологически грешки, както и пропуска да акцентира на някои изключително редки версии, покрай които минава, ама айде. ))
Таргет групата му от зяпащи Тубата БГ-автофенове, надали ще са толкова запознати или заинтресовани.

Като за начало, по отн. на репликата 935.
Казва, че била добре направена, а то се вижда, дори и не само на живо да се гледа, а даже и на такова тел. видео, че е си ала-бала и неточно направена като реплика /воглаве и със супер неадекватните тип-Еленови роги-ВВС джанти от пост-Милениума, а и с тоновете кит, специално веждащи се отдолу и отстрани на ръбовете на предполагаемо пластик раздутите задни калници/.
 
Освен това, няма такова общо понятие при ретроколите, вкл. и при рейсъри излезли от хомологация, или пък при пунтиращи ги реплики, като ФИА-сертификат.
Има- Исторически технически паспорт на ФИА.

https://www.fia.com/sites/default/files/2020_gbr_htp_detailed_guidelines.pdf

Има и идентификационна карта на ФИВА, но разбира се, тя не се издава на реплики.

&ab_channel=DizzyRidersMedia
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 17:23:55 от USfan »

Юни 03, 2023, 17:36:06
Отговор #16

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Сивото 993 турбо като ново беше с номер завършващ на 91  8))
Някъде в края на 90-те го купи един приятел митничар. Като го видя ще го питам какво стана с тая кола.

Юни 03, 2023, 18:05:37
Отговор #17

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Хубави машини. Определено има какво да се види! Жалко, че тая седмица бях адски зает на работа и нямаше как да отскоча до София.
Люси, на изложанието, а и изобщо у нас, имаше ли ранни 911S, 911 Carrera RS 2.7 и/или 356 Carrera!?!? Някой някога вкарвал ли е 993 Turbo S у нас? Не съм гледал много внимателно снимките, но мисля, че не видях от тези модели. Цените на всички тези модели вече са в космоса (може би с изключение отчасти само на 911S) така, че досега ако някой не е вкарал, отсега нататък ще трябва много, много сериозно да се изръси.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 18:22:34 от Nik1600GT »

Юни 03, 2023, 18:44:57
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Преди малко се върнах оттам... 911S мисля, че го мярнах като табелка, но не съм сигурен трябва да си прегледам моите снимки. 356 Карера и 911 RS 2,7... хммм, тези ми звучат като имена на на еднорози :D и със сигурност ги нямаше на изложението, дори и никаква реплика с "дък тейл" сякаш не видях. То едва ли у нас някой изобщо има такива животни, ама знае ли се - доста неща се крият по гаражите и не се показват изобщо.
Колкото до репликата на 935 общо взето ми хареса на визия, като изключим споменатите вече от Люси нелепи стрийт джанти... обаче си е видно, че това е само макет в мащаб 1:1, а доколкото разбрах под капака дори няма и мотор. То ако изобщо тръгне да се кара сигурно бодикита му ще се разлети....
Като цяло много ми харесаха самото подреждане и обстановка, досега изложение на такова високо организационно ниво у нас не бях виждал... само дето днес като почивен ден имаше голяма навалица, та не можеше да се разгледа и снима спокойно... обаче стюардите си бяха на мястото и ако някой случайно побутне и отмести загражденията веднага отиваха и ги оправяха. Големи адмирации за организаторите, накараха ме поне за малко да се почувствам като на изложение в някоя "бяла" държава.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 03, 2023, 20:43:26
Отговор #19

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
И аз ходих днес :) Поршетата бяха уникални! Синия цвят на една от 356-те много ми хареса. :) Турбо 993-то Бордо ми е едно от любимите поршета! ;D
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 20:53:46 от CJ7 »