Автор Тема: 10 Години Classic Car Излет - гр. Девин, 7-9 Юли 2023  (Прочетена 4345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2023, 17:03:15
Прочетена 4345 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Здравейте!

Наближава ежегодният ни Classic Car Излет 2023.
Юбиляри сме! 10 години нови приятелства, авто-мото разходки, раздумка и хиляди слънчеви километри!

За десетгодишнината ни се завръщаме в Родопи, където стартирахме през 2013 година. Искаше ми се отново да се съберем край огъня на Върховръх, но за 10 години пътят до там стана прекалено непроходим за по-чувствителните класики и избрах да разнообразим с гр. Девин.
Пътят до Девин условно започва от гр. Кричим и е отлично асфалтиран. За няколкото години с нов асфалт се превърна в притегателен център на всички ентусиасти, които обожават да шофират. Сигурен съм, че ще се хареса на тези, които все още не са го изпитали и отново ще се завърнат там!
Безброй завои сред планината, тунели, язовири и спиращи дъха панорами.
Търсете идеалното място за отбиване и снимки. Такива има много и в следващите ми постове ще подскажа някои от тях ;)

В Девин ще отседнем в СПА хотел Девин. Културен, непретенциозен и поддържан хотел, който има и басейни за отмора след шофирането - носете си бански.
Паркирането ще бъде на общественият паркинг до хотела, но за съжаление няма да е запазен само за нас. Хубавото е, че е отделен от улицата и не се преминава постоянно през него. Като цяло Девин е спокоен град с ограничен трафик и хората идващи от големи градове не би следвало да се притесняват от движение.

Примерната програма, която ще търпи донастройка е:

7 Юли (петък) - пристигане в Девин, настаняване и 20:00 среща в ресторанта на хотел Девин
8 Юли (събота) - 10:30 ч. отпътуваме от хотел Девин по маршрут Девин-Триград-Доспар-Девин. Авто туризъм, почивки, размяна на автомобилите, приятелски беседи около тях.
9 Юли (неделя) - 15:00 ч. посещение на Царски дворец Кричим.

За запазване на нощувки звънете на рецепция на СПА хотел Девин: 0899972904
При резервиране, споделете, че сте към резервацията на Димитър Тенов и срещата на ретро автомобили за да се възползвате от следните подобрени цени:
- единична стая : 100 лв/нощ
- двойна стая : 140 лв/нощ
- апартамент : 180 лв/нощ

За връзка с мен: 0884915631

До скоро!

Пускам и няколко снимки от местностите, които ще посетим:



« Последна редакция: Юни 30, 2023, 16:15:54 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 13, 2023, 17:23:54
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Малко снимки от пътя до Девин

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 25, 2023, 20:39:09
Отговор #2

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Здравей Мите,
проблем ли е ако дойда с моята все още не ретро маршрутка ( трябват и още 2 годинки,че е произведена 1995 г :) ) и ако не е ще звънна в хотела за резервация. Че колата не съм я карал на по-дълго отдавна а и предпочитам да има платен, охраняем паркинг където да нощува, че пусти емблеми да нея се намират по-трудно, аи не са много приятни като цени .
Поздрави

Юни 27, 2023, 22:57:36
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Сашо, здравей! Няма ограничения за участието.
Важни са участниците, а автомобилите са просто една сближаваща ни подробност :)

Охраняем паркинг не мога да предложа към момента. Град Девин е разположен в ждрелото на река и по никакъв начин не е пригоден за паркиране. Хотел Девин е от малкото сгради разположени на относително равно място 😂
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 28, 2023, 04:49:26
Отговор #4

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Неможе ли да се поръча за една нощ охрана от СОТ или местна полиция ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 28, 2023, 10:09:04
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Града е доста безопасен.
И всъщност от другата страна на реката и на паркчето, където не е административната част и големите сгради, а са улици само с къщи, по тия улици може да се паркира.

Пребивавал съм в него редовно, понеже една от бабите на сина ми е от там, и имат къща фамилията в центъра, баш на пешеходната улица.
Оставял съм там в течение на годините всякакви коли по улиците близо до къщата им, основно набиващи се на очи американски или кабриота, и никога на е имало проблеми.

Полицейското управление на Девин е на една пряка близо до главната пешеходна.
Предполагам може примерно срещу запитване и почерпка, да се договори да и хвърлят по едно око, от който там е дежурен на входа, ако е паркирана така, че да се вижда от входа на РПУ-то.

Аз иначе, при пътувания към непознати места /стига и да имат наблизо дето да паркирам, полиция или местни СОТ-ове/ гледам да нося по 2-3 бутилки уиски в багажника ми, и базови червени Джонита, и разни по-премиумни.
И, на база на така донесеното и дадено пиене, човек винаги прави бързо приятели... :))
Та в такива ситуации черпя там ако мерна, не с пари, а с пиене, ако има дежурящи служители или някой СОТ, да гледат колата, и винаги това като практика се е доказало във времето.

Е го адреса на РПУ-то, и преките около него.

https://www.google.com/maps/place/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE+%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%9C%D0%92%D0%A0+%E2%80%93+%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD/@41.7429783,24.3983276,15z/data=!4m6!3m5!1s0x14ac89c720b8b923:0xf65f00b7a491d93a!8m2!3d41.7429783!4d24.3983276!16s%2Fg%2F11gbxbqzm0?entry=ttu

Юни 28, 2023, 14:08:05
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
За 10 години не помня да сме имали проблем с набези, въпреки, че сме посещавали всички краища на страната.
Това го казвам в контекста, че извън София и още 3 големи града, животът е много по-спокоен и безопасен.

Винаги се учудвам когато ми идват столични гости в Перущица, паркират пред къщата ми и държат да си заключат колата и да не оставят ценности вътре.  :))
Просто в малките места хората са свикнали без този целия стрес и страх.
Колите стоят отключени, с отворени прозорци. Най-много някой съсед да ти позвъни да си затвориш прозореца ако завали.

За хората, които се притесняват за автомобилите си, може да си вземете чергилото и да ги завиете, например.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 28, 2023, 14:30:58
Отговор #7

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Благодаря ти Митко !
И се извинявам, ако е прозвучало превзето или съм се взел за голямата работа. Нито карам някаква кола уау,нито съм някой комплексар, ама найстина гледах да си ги спестя някой неприятности, като в никакъв случай не искам да слагам на някои хора грях. Ще си дойда с ванчо, че в неделя ще продължа за Турция за ден,два.
Хубав ден на всички ! :)

Юни 30, 2023, 16:13:38
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Отлична новина от днес!
Потвърдиха ми посещение с беседа в Царски дворец Кричим.

Ще посетим този малко известен национален исторически обект в Неделя, 09.Юли от 15:00 часа.
Дори да не сте успяли да се включите в основната ни програма, заповядайте в неделя, направо в двореца.
Посещението включва разходна из парковете му, беседа в основната сграда и посещение на царските оранжерии.
Цената е 12 лева за възрастни, 6 лева за учащи и безплатен вход за деца под 6 години.

Малко информация за царския дворец : https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BC_(%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86)


При добър късмет, може и да ни разрешат да снимаме няколко от автомобилите ни в двора на самият дворец, на фона на историческите сгради и растителност.


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 30, 2023, 19:25:20
Отговор #9

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
на 7-ми правим 4 години с жената и сме в друг край на страната, иначе щяхме да се дотътрим с камиона  O0   следващият път, живот и здраве!