Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1393987 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2012, 13:13:28
Отговор #110

Неактивен USfan

  • Публикации: 10803
На живо е още по-хубаво. Чудя се, как още не го е взел някой. Доста време го продава момчето. Между другото, колата му е с фабричната боя и е много ревниво гледана така, бели хора са я стопанисвали. А, пък е инжекцион, карана само на бензин. Ще ме е яд, ако го вземе някой разсипник. Дано случи на собственик. Колата я продава, поради излишност. Последно даваше към нея и разни хубави резервни части.  :)
Да, наистина е много хубава. :)
А и си е добра инвестиция,в нямаква степен.
Сигурен съм, че на това състояние, в Германия ще е поне толкова в евро, а и отгоре.
И ако след някоко години човек си го пази все тоя вид, и никой в БГ не му дава пак пари при продаване, качва си го собственика на някой автовоз /в посока запад мястото в ремаркето е почти без пари/, и в централна Европа, ще му вземе реалните пари.

Януари 05, 2012, 19:00:13
Отговор #111

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абсолютно! На вън ценят такива коли ,а тук няма да се учудя ако му се обаждат с предложения за смешни суми..... Аз ако съм ,няма да я продам изобщо! Ако толкова е на зор момчето ,нека пусне обява в някой чужд сайт. Ще дойдат до тук ,ще си я натоварят и ще му платят даже отгоре.... Евала ,че са я запазили толкова дълго в това състояние!


Януари 06, 2012, 16:00:08
Отговор #113

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Наистина Пежото е един път. Ако имах излишни пари изобщо нямаше да се поколебая. Уникат, доста добра инвестиция.

Януари 06, 2012, 17:39:20
Отговор #114

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7185
Невероятно състояние! Поне на снимка де... ех, ако имах къде да съхранявам още 1 кола. Навремето ми беше любимата номенклатурческа лимузина - абсолютна екзотика в сравнение с волгите, пурите и сомовете наредени с десетки в редичка пред Министерския съвет. Тази изглежда малко по-народна версия де - няма кожен салон, клима... та дори и дясно огледало фабрично и липсва. Затова пък е с якия мотор.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 06, 2012, 18:05:03
Отговор #115

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7185
Vw 1200 костенурка ,с доста интересен тунинг: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11319030802763666&f1=details
Моля някой костенурко-познавач да ме светне това крило на тавана оригинален аксесоар за модела ли е? Понеже съм го чувал и от други, а в същото време съм виждал у нас /но не и по чешките сайтове/ няколко Шкоди 110R с такова крило, пасващо им идеално /включително моята 130RS беше с такова като я взех/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 06, 2012, 18:45:53
Отговор #116

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Точно това крило което е на тавана не е оригинално и даже съм чел ,че е по добре да го няма
все пак колата е с въздушно охлаждане и двигателя се намира от зад
правете сметка това крило как спира въздушната сруя от капковидната форма и какво количество стига до двигателя за охлаждане!
има такива които са оригинални афтермаркети но те са с друга форма нещо такова  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11319805094584964&f1=details
най-често се слагат на задния капак след рашетките от които влиза въздух от тех има фаида защото завихрят струята и помагат за охлаждането
« Последна редакция: Януари 06, 2012, 18:50:24 от joromainata »

Януари 06, 2012, 18:54:42
Отговор #117

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
http://www.ebay.at/itm/Plymouth-Fury-/270887135248?pt=Automobile&hash=item3f1221a810
8-)
Напълно сервизирана е!!! А и едно транспортиране до Бг е около 350 - 400 евро!
spectemur acendo

Януари 06, 2012, 20:16:45
Отговор #118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10803
Невероятно състояние! Поне на снимка де... ех, ако имах къде да съхранявам още 1 кола. Навремето ми беше любимата номенклатурческа лимузина - абсолютна екзотика в сравнение с волгите, пурите и сомовете наредени с десетки в редичка пред Министерския съвет. Тази изглежда малко по-народна версия де - няма кожен салон, клима... та дори и дясно огледало фабрично и липсва. Затова пък е с якия мотор.

Aaa, ами те и Пежата като ги навнесоха в началото на 80-те, не бяха много редки.
Просто не бяха предназначени за министри, и затова пред онази сграда ги е нямало много.
Така или иначе, сигурно имаше поне няколко десетки бройки от тях.

Но не ги дадоха на министри като Пурите, а обикновено членове на Политбюро се возеха с тях, както и директори на разни Институти и Комитети, с ранг на министерства.

А някъде през 1985-86 и пурите на министрите доста поизчезнаха, защото бай Тошо реши про форма да стяга коланите, и ги замени масово с Татри 613.

И Пежата и Татрите, нямаха много екстри и бяха сходни цветови гами.
 И двата модела бяха черни, с карбураторни мотори, и бели стъкла, с тапицерии от бежав плюш.
Пурите също бяха базови, пак карбурации, с бели стъкла, ама бяха със сив плюш, и масово бяха поръчани с автоматици. :)

Януари 07, 2012, 01:30:45
Отговор #119

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, ако в крайна сметка, до лятото момчето не продаде 604-ката, ще взема да я взема аз. Ще я покарам, ще я покарам с голям кеф, ще й се нарадвам, а после ще я трампя за Мерцедес 123. Ама, само при положение, че е в същото състояние. Ако ли не, ще си остане за мен. И без това е превъзходно возеща и здрава лимузина.  Само дето с тоя мотор, въпреки инжекциона си е доста апетитна.

Давал съм идеята, да се продаде в чужбина.  Не му се занимава. Действително, на тези хора не им се разправя, а и не искат да рискуват с посредници. Тъй, де. Или момъка ще я продаде на някой колхозник- или ще се сдобия с хубав екземпляр 604, който изкусно ще манипулирам, за да достигна Колос от Щутгарт.   >:D Кряааа-кря-кря. Дано не я продаде. Пък.


ПС Сори за оффтопика.