Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1402755 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2018, 21:54:30
Отговор #3480

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Здравейте, като цяло търся кола която  е в комплектация максимално близка до тази в която е излязла от завода - идеята ми е да гоня максимално оригинален вид. Оригиналната боя за мен лично не е задължителна, знам че е трудно да се съхрани толкова години, но не желая да ме заблуждават с "напудрени" коли и обяви - това е и причината да напиша мнението си за колата в Дупница (колегите, които имат интерес да преценят дали да бият път, за да я огледат по-обстойно).

Юни 29, 2018, 22:22:44
Отговор #3481

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Ето тази волга даколкото знам е оригинална и запазена, но не съм ходил да я гледам.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11491145566156305&slink=7gr6hn
Баща ми познава собственика и знам, че му е споменал цена от 5000лв. Знам че не се е движила от много време(то си личи) и няма спирчаки, но това е нормално.  Ако не ти е далече мини да я погледнеш.

Юни 29, 2018, 22:41:13
Отговор #3482

Неактивен sapov

  • Публикации: 10
Малко е пребоядисвана и са сменяни праговете ама карай, подробности....  ;)

Юни 29, 2018, 23:14:28
Отговор #3483

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Благодраря за информацията. Чепинци не ми е далече, още повече, че имам приятел от там и съм ходил дори и след появата на въпросната кола на пазара (отдавна се продава, може би повече от година). За да стой толкова време най-вероятно има причина - според мен съотношението цена/качество.
Да уточня, че обявите, които са в сайтовете ги следя ежедневно и ако нещо ми хване окото се свързвам със собственика, но въобще не бързам с покупката.

Юни 29, 2018, 23:39:18
Отговор #3484

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
 На снимки чепинската изглежда прилична и си мислех че е по-добра, а и собственика я е предложил на баща ми  за доста по-ниска цена. :-\

Юни 30, 2018, 00:24:18
Отговор #3485

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Правилно не бързаш с покупката.Кола на оригинална боя, даже и с  забележки, е за предпочитане,пред лъскава Волга която магнита не я лови.Нерядко излизат такива 24-ки у нас,иска търсене не само в мобиле.бг.Каква е реалната цена на ГАЗ 24 у нас ще може да се каже,чак когато броя на хвърлените Волги в моргите,стане по малък от броя на осъществените покупко-продажби.Засега по мои наблюдения,хвърлените са повече.
Смешните цени,които обявяват прекупвачите в търсенето на балами,или повлияните от тях неадекватни собственици ,изобщо няма да ги коментирам.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 30, 2018, 10:14:08
Отговор #3486

Неактивен wander

  • Публикации: 159
Колеги, знам, че повечето от нас избягват да говорят за пари, но нека който има желание да сподели например какви според него са реалните ценови граници на модел да кажем като волга 24 към днешна дата и с оглед нашата бг реалност. Един сравнително разпространен за времето си автомобил и не толкова стар все още. Мисля, че би било полезно както за колегата Vani4a, така и за много други, защото този модел тепърва започва да има интерес към него и вероятно и затова са тези искани цени. Колко са реални е друг въпрос. Няма да крия моя бегъл опит. Аз търсих повече от 2 години като ежедневно съм проверявал всички сайтове за черна 2410 за под 5000 лева и този период излязоха 2 такива за около 3 хиляди и и двете бяха продадени за под месец докато се натъманя да ида до тях (бяха ми много далеч). Накрая се хвърлих на третата такава, която също беше на другия край на БГ и я взех със зор за 2500 (без допълнителните разноски). Като в нея трябва да вкарат поне още толкова, за да е в приличен технически и визуален вид. Тук изобщо е говорим за реставрация. Та според мен в момента една наистина, но наистина запазена волга от този модел би струвала над 5000, друг е въпросът кой ще ги даде. За 21цата няма смисъл да говорим. Там е същото + 50% Това е лично мое мнение с оглед малкия ми опит.

Юни 30, 2018, 17:12:58
Отговор #3487

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колеги, знам, че повечето от нас избягват да говорят за пари, но нека който има желание да сподели например какви според него са реалните ценови граници на модел да кажем като волга 24 към днешна дата и с оглед нашата бг реалност.

По горе  написах,кога ще може да се каже каква е реалната цена на ГАЗ 24.Сега малко ще разширя обосновката си.Обявяват се хубави Волги на цени от 2-3 х. лв,това е ниска цена за хубава 24-ка.Но,по причина, че далаверата с ГАЗ 21 се изчерпа,търгашите налазиха 24-ките.Купуват ги,след което в зависимост от жадността на конкретения търгаш,назначават цени по 3,4,даже и по 5 пъти отгоре.Всичко това ще се елиминира,когато изчезнат 24-ките от пунктовете за скраб.Ще останат малък брой 24-ки,прекалено ниските цени ще изчезнат,с това ще изчезне и интереса на търгашите към тях.Чак тогава цените ще влязат в едно нормално русло.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 11, 2018, 18:11:03
Отговор #3488

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
+1 на мнениата на колегата Победовод.
А оригиналната боиа, както всичко фабрично слагано на каквато и да е кола, е оригинална само веднаж.
Както и да се репродуцира, вече оригиналността се губи, да не говорим какви скрити дефекти под нов лак може да има.

По отн. на наличността на хубави 24-ки, преди 2 месеца гледахме с един приател соц. фен, нашиа колега Тони /дето има сега хубава Лада 1500 и един рестомод Трабант 601/, една 24-10 в Троианско.
Бе на 4 бона цена, после стана 3500 лв, а на последните преговори бе и надолу.
Поради недобрата реална каросериина кондициа, моиа приател се отка3а от неиа, и сега гледа бегло по саитовете, по-добра 24-ќа да доиде.
Може и некои прекупвач да е придобил Троианската, маи беше светлосива, сега липсва по обиави вече.

Та, на снимките в Мобилето таиа 24-10 иначе бе супер, в болшинството детаили с ориг. лак.
Но на живо, като отидохме, вече се виждаха наличните кородирали места отдолу, и панелите и биаха покривени леко, от сприамо на снимките.

И според мен, само преди неколко години например отн. лесно се намираха перфектни на по 3 бона цена.
Нашиљ колега Тони, тои си е ретротарговец де, в диапасон 2000-3000 лв, в периода 2005-2015 придоби поне неколко хубави такива, които обаче експортира в Германиа.
Сега обаче липсват добри на умерени цени, което бе и очакваемо де, и поради описаните в горниа пост причини.
Жалко, некак си, прекалено постфактум се сетихме да искаме 24-ки, не толкова хардкор Волга феновете, и много от добрите коли ги прекупиха таргаши и експортиори.


А тоиа Голф 1, макар и видимо с добра каросериа, е пример на дребни джамба3ки и3мами в описаниата.
Кожениа салон видимо е с жакард плат от Женскиа па3ар, дето е по 4 лв линеен м, а нов внос па титулува продавача, кола с номер, дето с префикс само- С, е последно регистриран 2005 год максимум.

Но, ако и тасовете от БМВ троика да са му краино неадекватни, предвид на пика на цените на 1-ци в последните 2-3 години, цената е отн. умерена, дори и в БГ.
Стига да е на истинските дадени километри и отлична, ако не перфектна, технически и оптически.

https://www.cars.bg/offer/c2699328
« Последна редакция: Юли 11, 2018, 18:37:03 от USfan »

Юли 23, 2018, 20:56:18
Отговор #3489

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
един таунус, около който е пълно с интересни автомобили, интересно къде е това място 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527849226474093&slink=7okmpt