Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1397471 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 30, 2018, 12:44:59
Отговор #3550

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Само не ми казвайте, че ако някой от тези автомобили беше ваш, щяхте да му искате 2000 лв.
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 30, 2018, 13:13:24
Отговор #3551

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Москвича комби се продаваше точно за 2000лв, което си беше нормалната му цена за състоянието в което е. Тогава марио м5 го взе и ще си се продава на сегашната му нереална цена с години....
На ИЖа цената е висока ама поне е доста добро състояние.

Ноември 30, 2018, 15:37:21
Отговор #3552

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Само не ми казвайте, че ако някой от тези автомобили беше ваш, щяхте да му искате 2000 лв.

Ха, даже нищо нямаше да му искаме, щото ние не сме продавачи, а ценители.  ;)

Но това не значи, че не напипваме, и не знаем точния пулс на нещата.
И по тая логика, предполагам ще се съгласите с мен, че на реална сума на плащане /не на искане/, за открито обявени за продаване ретроколи, у нас по принцип за такива, и особено пък за популярни социалистически модели /па ако ще и за рядка комби версия да става въпрос/, нищо, или почти нищо, никой не дава.

Е сега, това е фигуративно казано.
Реално струват нещо, но примерно 2 до 5 пъти по-малко, от предполагаемата им цена на западноевропейския пазар.
Тоест, пак фигуративно, нищо не струват.
Или струват толкова по-малко от теоретичната им европейска стойност, че човек даже няма смисъл да си прави труда в БГ сайтове да ги пуска.

Така че цитираните 2000 лв. за Мускала, и тогава са си били добри пари, а и сега не мисля, че някой би дал за конкретната кола повече.
Не и на прага на зимата, когато ретросезона за купуване е слаб, дори и у нас.
И със сигурност не и при подобни случаи на девалвирани от стоене и офериране, особено па седели при Марио, коли.
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 15:41:38 от USfan »

Ноември 30, 2018, 22:52:47
Отговор #3553

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Не мисля, че ние сме на източно европейския пазар. Всъщност пазарът си е един. Както у нас се купуват коли и части от екзотични места, така и от тук се продават коли по целия свят. Лично съм продавал части на 4 континента.
Като че ли има защо в този форум да не е прието да се коментират цени
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 02, 2018, 21:40:04
Отговор #3554

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не мисля, че ние сме на източно европейския пазар. Всъщност пазарът си е един. Както у нас се купуват коли и части от екзотични места, така и от тук се продават коли по целия свят. Лично съм продавал части на 4 континента.
Като че ли има защо в този форум да не е прието да се коментират цени

Ами срама от коментирането на цени го има, но това не е важно.
Оште по смешно е обаче уштипаността от публикуването на конкретни искани цени, специално по Феис групите.

Но, все пак части не са коли.
Пробваи се да продаваш ама каквито и да е коли от БГ директно, особено масовки, да видиш кореннно друго отношение от местното на 3апад.
Давам свободни примери с едни абс. идентични коли, на прима виста оферирани от БГ, и след неуспешни сделки, вече докарани и гаражирани в Германиа, и оферирани от там.
Та, лично сам наблудавал в последните 5 години такива двоино оферирани по принуда коли на наши ретрофенове и мои приатели- Тони с ра3ни Лади и Волги, и един друг приател- експортиор на костенурки.

И на Ладите и Кеферите, исканите им цени беха по 5000 до 8000 Евро.
Докато и на двамата продавачи колите биаха в БГ, при Ладите чужбинските обажданиа и меилите беха 0. 0 като 0.
Е, ра3бира се от Марио и от прекупвачи, идваха оферти на по 2 бона в лева.
Това обаче си бе нормално и ра3бираемо, мен не ме сурпри3ира.
При Кеферите бе по-добре ситуациата, малко по-харна де.
От искани цени по Мобилетата от 5-8000 Евро на кола, оферираха им по и-меили 1500-2000 Евро.

И, чак след като на тиа двамата ми приатели колите им отидоха на место в Немско, им дадоха Нормалните там средноевропеиски искани цени.

Което и двамата ми тарикати приатели можеха да си го представиат, че е така ситуациата, и директно там да ги карат.
А не да си губат времето тук да пускат обиави, или тук да им чакат колите, да доде Годо.  :))

Сега, при редки версии и модели в отлични кондиции, като напр. на Жоро М535, или Трансовете на Пешо, ситуациата е по-друга, и далеч по-благоприатна.
« Последна редакция: Декември 02, 2018, 22:09:51 от USfan »

Декември 03, 2018, 10:26:33
Отговор #3555

Неактивен Polsan

  • Публикации: 38
https://www.cars.bg/company/mariom5/?t=cars
Брей много соц чудеса има в тая автокъща.Евала те са като от ретро музей.

Декември 03, 2018, 12:38:44
Отговор #3556

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
От всички оферти на Марио най-интересна ми св вижда тази за Хилмана Имп, стига да може да се регистрира отново. Цената ми се вижда разумна, най-вероятно го е купил на килограм желязо. Вярно, че е побългаряван и има радиатор където не му е мястото, но не е задължително да се връща в оригинален вид, тъй като е рядък модел само у нас... по-скоро може да се превърне в нещо такова  >:D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2018, 20:52:14
Отговор #3557

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Обявата НЕ е моя, просто я мернах и реших да споделя. Търсете човека от линка!

https://www.olx.bg/ad/kniga-avtomobil-moskvich-1360-CID618-ID7G5LW.html#38b636e8a1
Andreev Motorsport TEAM

Декември 14, 2018, 00:10:35
Отговор #3558

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Jaguar S-type в Белгия, € 1.250,00