Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1397096 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 22, 2020, 01:32:45
Отговор #3840

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 22, 2020, 01:33:55
Отговор #3841

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 22, 2020, 10:06:48
Отговор #3842

Неактивен 136

  • Публикации: 546


Това Пежо седи на Теца срещу Бау Хаус до една малка постройка където има фирма за изработка на маркучи и продават части за камиони.Цената му беше 600 лв.

Януари 22, 2020, 11:35:07
Отговор #3843

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Люси, 604ката може да ти се струва постна откъм екстри, но има климатик. ОСвен това е с ръчна кутия за разлика от повечето, които са автомати. КОлата изглежда комплектна, цената е повече от адекватна. Изглежда добра база , иска само любов!:)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2020, 11:38:54
Отговор #3844

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Жоро,не знам дали е грешка, но всъщност в обявата пише ,че е автоматик.

Януари 22, 2020, 12:50:19
Отговор #3845

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
На тези снимки съдейки по скоростния лост и педала за съеднителя е ръчна кутията:




Снимките са от обявата във фейсбук.

Ето какво пише в Wikipedia  за 604:

Throughout its career it was rated above all for its ride quality which Car magazine described as being superior to the 1980 Mercedes S-Class W-126 and the equal of Jaguar. Motor magazine viewed the car's ride as being the equal of Jaguars and large Citroëns.
« Последна редакция: Януари 22, 2020, 12:54:42 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2020, 14:14:39
Отговор #3846

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хаха, превъзхождаща Пура, и равна на Джаг /визират сериите ХЖ предполагам/.
Това трябва да е писано след 1979, понеже края на тая година идват по света първите тестови бройки Пури.
А първия му тест от Мотор е още в 1975 год, ето го броя.



По-голяма автомобилна смешка отдавна не бях чел, като тая тук от Нета.
Тия в англ. списание Мотор са изтрескали нещо, или бая почерпки и безплатни лукс уикенди са видели от англ. дилъри на Пежо тогава.
По принцип, за сериозно и голямо англ. издание, и едно от най-старите англ. автосписания, Мотор в 70-те и 80-те, винаги са били отн. повърхностни в тестовете и твърденията им.
Това им намаляваше пазарния дял градуално, и според мен е и една от причините, те като списание да фалират в края на 80-те, и да бъдат слети и погълнати от конкурента им- Аутокар, в 1988 година.
Е така от любопитна гледна точка ето статия за историята им.

https://www.allcarleasing.co.uk/blog/history-uk-car-magazines/

На тия две списания успях да купя на старо преди години от Англия, и им имам в архива ми, почти всичките им месечни броеве от 70-те и 80-те години, чак до сливането им от края на 80-те.
Имам и броеве след сливането им, като се казваха вече- Аутокар енд Мотор.

Ако си купиш някое 604, ще се разровя в броевете ми, и ако имам точно броя с Теста на 604, дето го сравняват с Пурата, ще ти го подаря.  :)
Но, доколкото имам доста голям опит от каране на всякакви Пури и седани ХЖ, а съм се возил и на 604, още като бяха нови, бих казал, че подобно твърдение е напълно неадекватно.

И като ново 604 си беше една мудна барджа, със сигурност е далече от поведението на път, а и комфорта на еС-класи в116 и в126, и баш па на Джагове ХЖ.
Специално 1-та Ген. Ягуари ХЖ6 и ХЖ12, вкл. и в трите им лифта, покрай предното им окачване с двойни носачи, и задното им окачване с 4 пружини и 4 амортисйора, беше за 60-те до 80-те години непостижим бенчмарк за кола с конвенционално не-хидропневматично окачване.

Седана 604, уж изглежда големшък и тежък, но реално си е един малко увеличен на размери 504, с усъвършенствано задно независимо задно окачване.
Да, може да е по-комфортен от Опел Рекорд или Волво 244-264, които са с цели задни мостове, или по принцип да е мека на возия кола, но дотам ще да му е постижението като цялостен пакет.

Повдигането на въпроса за ръчните му скорости е интересен аспект.
Всички Пури и Сомове на УБО и другите държавни ведомсва си бяха поръчвани с автоматици да идват но не помня това дали е било така и с партидата 604. А може и да е било автоматик, но да са счупили някога автомата, и са го конвертирали на ръчни от Волво 264, или от някое друго Пежо с 6 цил. мотор и задно предаване, като 505 напр.

Люси, 604ката може да ти се струва постна откъм екстри, но има климатик. Освен това е с ръчна кутия за разлика от повечето, които са автомати. Колата изглежда комплектна, цената е повече от адекватна. Изглежда добра база, иска само любов!

Съгласен съм, аз уточних по-горе, че намирам цената за адекватна на състоянието, поне на тия снимки, но съм убеден, че на актуални снимки ще е много по-трагична.
Но даже и да е по-зле, 600 или 1000 кинти е повече от адекватна цена, тук си прав, за всяка комплектна кола над 30-40 год. възраст, хеле па и уж луксозна като тая.

Но от моя гледна точка е безинтересна, основно покрай това че е с по-слабата от двата 6 цил. мотори- карб. версия /има и инжекциони/, и покрай скучната цветова гама, и покрай постността и, и точно в случая- и покрай ЦК произхода, което за мен говори за тотална липса на поддръжка след 1990 год, вече като не е била държавна.

А и аз съм увреден от това, че в 90-те съм се нагледал на нов внос 604 от СН, Австрия или Германия, които бяха приказни коли на вид и кондиция тогава, и още са ми пред очите.
Значи, повечето бяха разнообразни металици цветове, вътре с кожи, шибидаси, и с инжекциони 6 цил. бензин мотори, или турбодизел мотори.
Та, на фона на тия жестоки на вид, и налични преди само 20 и нещо години)) грандиозни Пежа, това така доста окляфкано ми седи.
Според мен, и от моя гледна точка, като съм изпуснал една време такива хубави да си ги купя, и да си ги пазя за вечни времена ), че бяха и без пари, по 3-4000 Д.Марки, или СН.Франка цена им искаха нов внос, точно па сега ще седна да си купя някой такъв матаф, да си го правя.

А и в крайна сметка, това дори не е някой авангарден Ситроен като твоя, нито дори някое Рено 5 Алпин, а скучен конвенционален седан.
В обозримо бъдеще, няма да може да се избие цената на една качествена реставрация, при евентуално продаване или препродаване, скоро или след немного време.
Основно и от тая икономическа гледна точка погледнато, е напълно нормално колата досега никой да не я купи. Или някой и да я купи, става за компот запаси за зимата, ама не би се рентирало моментното и правене.
Разбира се, и аз бих бил доволен някой да я купи и да я реставрира, понеже БГ наличността на луксозни ретрофранцузойки е малка, но се съмнявам това да стане, покрай описаните по-горе причини.

И да сме в темата и в марката, ето една обява на едно доста по-скъпо, но не по малко интересно Пежо, седана 403.
Предвид, че това е реставрирано и напълно в движение, и предвид на алюзията с кабриото на инспектор Коломбо, цената не е чак толкова нереална според мен, поне на фона на средноевропейските цени на 403 седани. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578144064188931&slink=e1bmgf
« Последна редакция: Януари 22, 2020, 15:16:17 от USfan »

Януари 22, 2020, 16:15:54
Отговор #3847

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Люси, 604 получава навсякъде много добри оценки относно комфорт на возене.
Ето ти американски източник:

https://picclick.com/1977-Peugeot-604-SL-V-6-Road-and-Track-312537586741.html

Не блести с динамика, нито с дизайн, но е една добра лимузина. За сравнението с Мерцедес не мога да дам мнение, но в wikipedia в статията за 604 има цитирани 4-5 статии от водещи автомобилни медии навремето и навсякъде дават отлична оценка на пътното поведение и комфорта.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2020, 16:42:43
Отговор #3848

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, ако се вдълбочим в мисленето по тая тема, да го кажем тогава, че през призмата на края на 70-те години, там след втората петролна криза, като почва да се акцентира на безопасност и повече на комфорт, а скоростта и прецизността остават на заден план, може и на тогавашните тестери да им се виждало 604 добра алтернатива на утвърдените играчи във горния среден клас.
Десетилетията и времето обаче, поставят всичко на местата си.

Виж сега статуса му на 604 в специализираните ретросайтове и ретролитературни списания, и сред феновете, спрямо в126 и ХЖ6 първите генерации.
604 е потънало в забрава, а за Пурите и Джаговете все още абс. всеки ретро автожурналист и фен, докоснал се до тях, сипе радостни филипики, и то разбира се, и точно за окачванията и комфорта им.
Тук трябвя да вметнем, че като престиж и популярност сега, и други страхотни седани от 70-те и 80-те в момента имат нещо като ревайвъл, без да са правени от немски премиумни или англ. производители.
Ѝ това са разбира се- Опел Сенатор, и Форд Гранада.
Сега по ретросписанията, Нет медиите, и въобще сред феновете, доста им хвалят поведението на път и независимите окачвания.
Според мен, тия два типа конкурентни тогава модели, в многото им инкарнации, надали ще са много по-некомфортни на возене от 604, ако са с еднакви гуми.
А за прецизността им на пътно поведение точно на тях, спрямо точно тоя лъв, па да не говорим.

Но и извън престижа или каше-то просто на една емблема и марка, цените на старо на разните ретровозила, все пак се ориентират косвено и по качествата им.
Може да се види колко струват на старо брилянтни Пури и Джагове ХЖ6 1 до 3 Ген в Европа, и да сравнят цените им с тия на бройките предлагани 604.
Може да се сравнят едновремешните премиуми сега на пазара, и по любимото на автотърговците, вече обективно измеримо, но толкова по-принцип елусивно понятие, като- продаваемост.  O:-)
Та, мисля си, ако беше толкова идеална луксозна кола 604, нямаше да е отн. бюджетно за купуване сега.
Поне със сигурност е по-бюджетно напр, от цените на върхови версии на СХ модела от тия години.

Ето в немското Мобиле, има сега 2 броя 604 за продаване.
Едното, доста хубаво, е на само 144000 км, и е само на 4500 Евро искана цена, а другото е направо ново, на 30000 км, и пак му искат умерена цена, само 8000 Евро.
На тоя фон, цените на Пури и ХЖ6 на такива пробези и кондиции, ще са една идея, до прилично по-скъпи.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=20&maxMileage=200000&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=C&sfmr=false&usage=USED
« Последна редакция: Януари 22, 2020, 18:00:00 от USfan »

Януари 22, 2020, 17:32:20
Отговор #3849

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ето една пура и то от автосалон, а не от частен собственик (което значи, че има значителна надценка) на 85 000км е и в сходно състояние като Пежото за 8К  и на същите пари.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=275582930&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=83&maxFirstRegistrationDate=1992&minFirstRegistrationDate=1982&pageNumber=2&scopeId=C&sfmr=false&searchId=5bf3d71c-623c-1dce-89c7-62d50fc512ed


:)

разводниихме много темата. Хайде, ще си допишем на ЛС ако трябва :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9