Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1396933 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 01, 2020, 10:09:00
Отговор #3980

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Да, Беретата е била спортно купе за по-бедните и средната класа.
Докарването на синята Берета от Германия дори за 800 лв. ще излезе на същата цена: покупка-800 лв, автовоз - 1000 лв, регистрация - 500 лв, обслужване поне 500 и пак е същото.
Карал съм Понтиак Гран Ам със същият мотор в САЩ, нямах никакви проблеми с мотора, но пък имах с автоматика. Там ръчните скорости са рядкост, защото всеки поръчва с автомат. Колата си ме возеше и топлеше и охлаждаше, много си я обичах. 2,3 л мотор ускоряваше безпроблемно и уверено.
За мен това си е добра кола с добра стойност ако е около 2500 лв. особено.
« Последна редакция: Октомври 01, 2020, 11:00:42 от Acropolis 1800 »
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Октомври 02, 2020, 13:51:27
Отговор #3981

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, примерните 500 лева за обслужване няма какво да се слагат като минус на немската.
Абс. на всяка ползвана кола е редно да и се сменят всички масла и течности като се купи, без значение какви басни или истини разправя собственика.
Всъщност и без значение какви някакви хвърчащи или по-авторитетни фактури ще извади от последните месеци за смени, ако човек иска да е сигурен в техн. част, така че нещата тук са еднакви при двете.

Иначе ако се гледа разликата в обявения пробег, и че едната е карана в Германия, а другата седи пред клетата дизайн-панелка от почти десетилетие, аз лично бих заложил на качествата на флуидите на немската бройка, а не на русенската.

КАТ разноските не са чак 500, а по-скоро 400 лв. за Екотакса и регистрация на стара кола нов внос.
Като срещу това разбира се, идват нотариалните разноски на русенската, и то при условие че са платени данъците.
Прехвърляне на русенката, което по-принцип го прави продавача, ще струва поне 100 лв нотариалния договор, и то ако е направен на база застр. оценка от 500 или 1000 лв, плюс там 100 лв в КАТ.

При Гражданската предимството е на страна на немския внос, защото е над 30 год. кола.
На русенската Гр. Отгвр. е 300-350-400 лв, зависи от бъдещия регион на ползване и компанията, докато на немската бройка ще е 100-115 лв, защото ще може да и се направи ретро Гр. Отгвр. в Булстрад или Лев Инс.

Така че немската е по-добрия избор на даване на пари, а и покрай много по-малка и пробег, и и наличието на 6 цил. 2.8 литра безпроблемен мотор, и на надеждност.
За боята пък да не говорим- немската видимо е с добър син металик, а за русенската, предвид че по-нови снимки от 2012 год. не са и качени, само може да се гадае колко е изгоряла тая червена боя.

От стоенето на слънце до пейките на дунавските баби :)), до престоя на яките минусови температури в дунавската низина, пак поне на мен ми е ясно, как най-вероятно от кармазъ е станала оранж домат.
А па за надирания и подбивания и други възможни дефекти, ставащи на всяко улична караджейка, да не говорим.
Така че на русенската ще е за боя, то е ясно за мен, покрай тия стари и неактуални снимки.
И ако това е така, ще и литнат още едни супер скромни ако го смятаме, 1-2 бона в лева за боя.
И то при условие, че пластик спойлерите и престилки са интактни, като на тия макар и стари снимки, а не са нацепени и напукани, каквото също е доста възможно да е вече.

Но няма какво да се занимаваме тук с тия курници, ето нещо по интересно, за който има излишни пари, или примерно, продаде на далавера някой голям апартамент в центъра на голям български град, и реши да реинвестира кинтите.

Та, предвид на сега Ковид кризата, цените на някои суперкари леко или много са се снижили, така че който може да ги купи, ще направи добри сделки.
Виждащо се тук Масерати МС12, една от малкото налични бройки в Сев. Америка, през април се е продавало за само 275 000 долара искана цена, ако добре разбирам диалога около 12-та минута на видеото.
За сравнение, в Европа поне до началото на Ковида, излизаше ли рядко някое МС 12 Страда, определено беше на искана цена много над половин милион евро.


« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 13:58:51 от USfan »

Октомври 09, 2020, 00:06:10
Отговор #3982

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
само да добавя, че немската Берета е без документи - Brief leider verloren!

Октомври 09, 2020, 01:37:56
Отговор #3983

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз пък да добавя, че това при купуване на коли в Германия не е особен, даже не е никакъв проблем.
Е, освен писане на разни е-формат бланки от новия добросъвестен владелец/купувач, до Бундес Цуласунг Амта във Фленсбург, за издаване на Цуласунгс-Бешайнигунг Тайл 2 /Цвай/, което от 2005 год. е новото име на стария Крафт Фарцойг Бриф, както и отн. малко плащане за издаването им.
Чака се и до 6 седмици теоретично, реално до 2 седмици почти винаги издават и пращат новия Бриф.

Струваше едно време след въвеждането на Еврото в 2002 година, около 40 Евро издаването на нови голям Бриф и малък Шайн.
Сега обаче гледам, новите Бриф формати Тайл 1 и Тайл 2 са поскъпнали общо на 70 Евро за преиздаването им.

Та, основното нещо е да се попълни и да се прати в хартиен или електронен формат /не знам всъщност вече дали приемат на хартиен носител пратени тия неща, вероятно да/ Потвърдителна декларация за добросъвестен владелец /eidesstattliche Versicherung/, ако може така свободно да преведем смисъла и.

При нужда се прилага и копие от протокол за обявена кражба на Брифа /ако има подозрение за такава/, издаден от местно РПУ по последно местонахождение на колата и Брифа /Diebstahl bei einer deutschen Polizeidienststelle anzeigen/.

А преди всичко това трябва и загубения или откраднат Бриф да се обяви и в регистр. регионална КБА служба, където Брифа е бил издаден.
Както обаче се обявява като бонус от КБА, изгубени или откраднати Брифове не пречат колата да се кара.
Ако разбира се, има валидна ГО /Хафт Пфлихт/, и е надлежно регистрирана била с постоянни или валидни временни регистр. табели, които и да са налични на возилото.

В случая на Беретата може и трябва да се приложи и копие от Договор за покупка на колата между новия добросъвестен купувач, и този който я продава, писан естествено, на ръка /договори за возила в Германия не подлежат на задължителна нотариална заверка/.

Във всички тия неща естествено, трябва да е описан и номера на шасито на колата.
И така, тая бумащина в хартиен или ел. формат им се изпраща до Амта за отговор, който при некрадена кола, обикновено и нормално е положителен, и издават нов Бриф.

Разбира се, всичко това става при кола която е била поне веднъж регистрирана официално от Крафт Фарцойг Бундес Амта.
Ето и сайта им, със съвети за тази процедура при издаване на нов КФЦ-Бриф.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/auto-kaufen-verkaufen/kfz-zulassung/fahrzeugbrief-verloren/

Сайта е на главния немски общо-автомобилен клуб АДАС, така че инфото там е повече от меродавно.

А това е сайта на Регистр. служба на Германия- КБА, в частта му с инфо и съвети за вадене на новия заместител на изгубен Тайл 2 Бриф.

https://www.kba.de/SharedDocs/FAQ/DE/ZentraleRegister/ZFZR/zb2_Fahrzeugbrief_verloren_Ersatz.html
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 01:55:27 от USfan »

Октомври 13, 2020, 13:27:12
Отговор #3984

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
да се гмурна в това приключение ?
ще се удавя

https://losangeles.craigslist.org/sgv/cto/d/ontario-1965-mercedes-benz-220seb-w111/7196252336.html

немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 16, 2020, 13:32:50
Отговор #3985

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тази щом е от провинция Онтарио, която си граничи на поне 4 от Великите езера /пълни постоянно с водни изпарения над и около тях/, ще даде някои изненадки отдолу.

А това че е с по-малкия мотор за моделната гама купета еС-клас тогава, може да не е много готско от динамична гледна точка, но от техническа има един лек плюс.

Специално при 220 шестака мотор, ако е версия с инжекцион като тук /всички 2-врати купета конски глави са серийно само с инжекции мотори, от 220 през 250 и 280, та до 300, и 3.5 литра версиите/, редовата му нагнетателна помпа е само 2-щемпелна.
Това е така при 220 само, за разлика от при 300 моторизациите на купе /като на дядо ми/, седан, Аденауер, и 300 СЛ, както и при по-късните 250 и 280 инжекционни версии.
Така че тия 2-щемпелните помпи доста по-лесно и евтино се ремонтират и регулират после, от спрямо 6-щемпелните.

Друг плюс на всяко купе с 2-врати в111 е, че колкото и да е гнило, специално при купетата, за разлика от при седаните, заради по-дългите им и преминаващи към средата на каросерията задни калници и страни, няма опасност от провисване на задницата, вследствие напреднала корозия.
Какъвто феномен напр. се наблюдава при повечето яко гнили седани конски глави.
При тях висенето на гнили задници е буквално 10-20 см от хоризонталната линия на бодито.
« Последна редакция: Октомври 16, 2020, 14:09:16 от USfan »

Октомври 17, 2020, 02:40:09
Отговор #3986

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Интересна и полезна информация, благодаря.
Само да уточня че колата е в района на Лос Анжелис, където има квартал/събърб с име Онтарио, до суш като Канадската провинция.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 17, 2020, 11:37:48
Отговор #3987

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен се мятай, за тия пари все пак получаваш купе 111, какво като е 220

Октомври 17, 2020, 17:22:02
Отговор #3988

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересна и полезна информация, благодаря.
Само да уточня че колата е в района на Лос Анжелис, където има квартал/събърб с име Онтарио, до суш като Канадската провинция.

А, въобще не се вдълбочих нататък в обявата, като видях това- Онтарио.  :))
И съвсем забравих, че в Щатите обичат да си кръщават градове и райони с всякакви чужди и по-отдавна установени имена.
Като напр. Париж, щата Тексас. ))

Октомври 17, 2020, 17:38:40
Отговор #3989

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
според мен се мятай, за тия пари все пак получаваш купе 111, какво като е 220

Продължавам да търся, този не ми отговори на имейла и обявата изтече.
немец мръсен, бандит магистрален ...