Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1405838 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 20, 2016, 14:23:24
Отговор #3040

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами у нас истинските любители на Варшава, които наистина цените модела май се броите на пръстите на едната ръка... останалите "сериозни колекционери" и най-вече финансово подплатени според мен биха я купили само ако е на изгодна цена в сравнение с международния пазар, с цел инвестиция. Иначе не знаех за това масово претопяване през 60-те, но детските ми спомени след средата на 70-те са запечатали доста Варшави, най-вече таксита със всякакви каросерии, включително и лекотоварни... а дали са били оригинални или рязани допълнително не съм можел да преценя на тази крехка възраст O:-)

p.s. като разгледах подробно снимките ми направи впечатление акумулаторът Балканкар - откъде ли го е изнамерил, или пък само лепенката е направил, както впрочем и останалите стикери под предния капак, на въздушния филтър и т.н... те поне не са скъпи за изработка, стига да имаш оригиналните или поне техни снимки за модел. Малко ме смущава само радиото Констант, което е подходящо по-скоро за някой Баркас или друга ГДР машина, а полската марка за такава техника е Унитра, която на всичкото отгоре се намира и доста по-лесно...
« Последна редакция: Октомври 20, 2016, 14:39:49 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 20, 2016, 15:33:33
Отговор #3041

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ми по отношение на цената, Митко е прав.
А според мен, реставрирана или не, няма въобще смисъл да я пуска по нашенските сайтове, нито да я продава от България. Тук у нас няма да и вземе никаква сериозна цена.
Реалната за Европа, а и макс. висока цена /както и във всеки такъв подобен случай с ретрокола, идваща от БГ или въобще от Изтока, може да се вземе само на място в най-платежната пазарна тройка в Европа- а това са държавите Швейцария, Германия, и конгломерата- Бенелюкс /или конкретно в случая- в Полша/

Специално за Германия, макс. пари може да се вземат на ретрокола дошла от Изтока, само ако мине ТУВ, а и по възможност мине след това регистрация на исторически номера.
А това ТУВ минаване /изпитал съм го, и то неведнъж, на собствен гръб/, субективно и специално защото колата е импорт, няма да стане от първи опит там, дори и при такова добро ниво на реставриране.

Хм, за наличността на пикапите Варшави у нас, поне още през 70-те, да и аз ги помня.
Единия ми дядо беше старши санитарен инспектор на Кремиковци от основаването на комбината, та до средата на 70-те, когато той се пенсионира.
От началото до средата на седемдесетте, помня че го возеха насам-натам из комбината, а и из с. Ботунец, където той имаше служебна квартира, със за тогава вече стара и поразбангйосна ранна фастбек Варшава /или пък може би е било Победа, де да знам като дете/.

Но пък вътре на голямата територия на комбината имаше поне няколко броя е такива Варшави пикапи, както и няколко служебни новички комбита 223.
При това пикапите за ползвани коли /сигурно са били 5-10 годишни през 70-те/ бяха във видимо добро състояние, и си ги караха яко насам-натам.
Може даже в някое кюше на остатъците на комбината още да е останала някой такъв пикап, или поне не лош скелет от него.
« Последна редакция: Октомври 20, 2016, 15:40:05 от USfan »

Октомври 20, 2016, 16:34:52
Отговор #3042

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
В моите детски спомени също присъства Waszawa Pick-up. Виждал съм по русенските улици през 80-те подобни пикапи, но сякаш всичките бяха с по-малките, капковидни стопове. Нямам спомен обаче на живо да съм виждал Warszawa двуврато комби.

Октомври 20, 2016, 16:51:56
Отговор #3043

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Неправилно може би се изразих горе, то и аз тия тия комбита Варшави само с 4 врати, и пълен набор стъкла съм ги виждал.
Ама може пък да е имало с две врати комбита и не със стъкла, а само с ламаринени горни панели отстрани да са били, нещо като баничарки. Може да видим по Нета такива версии дали е имало.


Октомври 20, 2016, 17:38:51
Отговор #3044

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Има и с три врати комбита с двойно челно стъкло (отзад има само дясна врата), те са базирани на гърбавото купе - края на 50-те до 1964. Така са и пикапите - има с двойно челно стъкло, има и с единично. Имало е и катафалки, базирани на тия ранни комбита. Виждал съм из старите филми, както и на снимки.
Изобщо Варшава се е предлагала в най-богатата гама каросерии от соц колите - седан, гърбав седан, комби, фургон (два вида), линейка (гърбава и два вида комби), пикап, фабрично такси с преграда и багажник на покрива... Да не говорим за микробусите, базирани на нея + селскостопанското изделие Тарпан.
Митко не разбра какво бях написал - става дума, че пикапите от 60-те са бракувани и нарязани още през соца, не че са рязани 60-те. Не че и тогава не са рязали де. Достатъчно е човек да пусне "Бариерата" от 1979г, за да се разгледа какво е имало на отпадъци по онова време - измежду ранните Чавдари и камоините, е пълно именно с Варшави пикап. То и колко да изкара един пикап до брак - 10-15 години. Такси също я някое е доживяло до средата на 80-те, я не. Колкото и да са масивни и издръжливи машини.
В моето детство - края на 80-те и началото на 90-те, не помня да съм виждал жив заводски пикап. Тогава масата Варшави бяха частни с черните номера и доста често зарязани. Тук таме вървеше по някоя. Именно затова исъм убеден, че днес заводски пикапи няма. Макар че миналата година не си купих безобразно рядката Ниса 501 от 1965г. - нямаше документи и беше в трагично състояние след 20+ години в плевня.

Октомври 20, 2016, 22:57:26
Отговор #3045

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здравейте колеги,
преди 2 седмици ходих да нагледам 2бр. интересни Алфа Ромео Джулия. Колите се намират в Георги Дамяново, област Монтана. Едната от колите (зелена с пластмасовата предна маска) е с документи, може да се прехвърли. На същата кола обаче двигателят е оставен на открито и е разглобен. Ризите и буталата са мъртви, но може да се ползва блока за да се насади е него нова карантия. По същото това купе не намерих ръжда, нито сериозни удари. Има спукано предно стъкло иначе колата е комплектна. На снимката се вижда, че има предна броня от Шкода, но всъщност и оригиналата броня е там и е здрава.Салонът е мъртъв, трябва да се претапицира всичко.
Другата кола е от по-ранните с хром маска. Моторът си е на нея, но са свалени вратите, които не успях да видя, тъй като се пуснати в един канал под колата. Купето е зле. Много ръжда, иначе изглежда право. Нямаше много светлина и достъп и до двете коли, така че не хващайте 100% вяра на думите ми. И на тази кола предния джам е пръснат.Иначе е комплектна, има си брони, стопове, фарове, и т.н. Тя е синя на цвят.
И двете коли са 1300, като тази зелената с документите е TI. Синята май си е обикновена 1300.
Пускам снимки, макар и гадни, но беше тъмно, и нямаше достъп. Някой ако има серозен интерес, ето телефон: 0887987728, Валери. Ако пък някой иска да му кажа от първо лице какво съм видял може и на мен да звънне предварително или да ми пише.

Ето част от снимките:















Ето и зелената:
















Има още снимки в албума:

http://freshkid.snimka.bg/automobiles/alfa-giulia.929819.37489308


Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 21, 2016, 15:18:02
Отговор #3046

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Благодаря Жоро за снимките.  :)
Синята съм я карал преди 16-17 години, като вървеше още, макар и рядко, из Дружба 2.
Тогава се продаваше в движение и с прехвърляне, за принцовата сума от 400 марки, или 400 нови лева.
Имам и някъде от онова време снимки на нея, ще ги кача тук, ако ги намеря.

Много добре се набираше и беше стегната на окачване, с перф. работещ мотор.
Само и да вметна, че и синята е 1300 ТИ. Не че ТИ версията е чак толкова рядко срещана при Джулиите де, дори и ранните като синята.
Познават се тия ранни от най-първата серия Джулии ТИ-та, по малкия кръгъл оборотомер отстрани на хоризонталния километраж, по сериините в случая при ранно ТИ- долни скорости, и по наличието на, макар и все още само 1 брой, но вече двукамерен карбуратор.
А и преди време и синята имаше още надпис отзад- Джулия ТИ, на престилката под задния капак.
Е то всички тия работи е могло да бъдат присадени едно време, вкл. и таблото с оборотомер, ама ще е доста трудна работа.

Що се касае за ръждите, това че синята е супер гнило като каросерия, ясно, но и въобще не е права, поне що се касае за най-големите и площи- 4те и врати.
Нали съм и я виждал оше лато беше в движение, вратите и, освен че и те са супергнили, са и криви, и с килограми отлепващ се кит по тях.
От друга страна, ценното при тая гнилата синята, е че е от 1-вата серия Джулии, които са с дълбокия жлеб на багажника, стигащ и в задната престилка. Зелената е по-късната серия 1 и 1/2.
Даже и без надлежни документи, синята е по-ценната кола за реставрация от двете.

Но като гледам снимките, да не говорим за липсите по окомплектоване и документи, и невъзможност или екстремно трудно прехвърляне /както се изразяваше един приятел дето е родом наблизо, от Берковица/, и на двете състоянието е пълно Банго.  :))

Така че исканата им обща сума от 5000 лева, която ни сподели Жоро вчера на Форумната ни среща, без да съм говорил на тази тема по тел с продавача, за мен е напълно абсурдна.
Все пак и двете коли дори не са от най-ценните версии Джулии с 4 врати, а пък разноските им за надлежно реставриране и тотално оригинално въстановяване, ще им минат лесно евентуалната максимално възможна цена, и то ще минат цени на реставрирани в Европа, не у нас.

За Варшавите-
Момчиле, а какво е това- Бариерата, и то от 1979 год?
Това някакъв сайт със стари БГ снимки по периоди ли е, дето да може да го разгледаме?
« Последна редакция: Октомври 21, 2016, 15:38:15 от USfan »

Октомври 21, 2016, 15:29:09
Отговор #3047

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Люси, "Бариерата" е филм адаптация по едноименното произведение на Павел Вежинов. Психологическа драма в стила на седемдесетте с Ваня Цветкова . От наша гледна точка и като загърбим т.нар. художествени качества е ценен извор на пейзажи и детайли от соцдействителността  ;D

Октомври 25, 2016, 12:15:50
Отговор #3048

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Здравейте. Някои знае ли от каква кола са тези ?


Октомври 25, 2016, 12:36:25
Отговор #3049

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Лада, моделите 2103 и 2106. При 2101 регулирането на хлабината става с ексцентрици, при 2106 и 2103 се осъществява чрез едни щифтове в спирачния щит и тези топузи с пружините, при 2105 и 2107 вече цилиндърчетата поемат тази функция. Челюстите могат да се ползват във всеки един модел Лада от 2101 до 2107, без моделите с предно. Цилиндърчетат на 2105-7 стават на всички Лади, включая Самара, при което задните спирачки стават саморегулиращи се.
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 15:17:40 от michev »