Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406281 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2017, 09:52:02
Отговор #3300

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Прав си за почти всичко, адаш. Но колегата не е от нашите среди, кара и разни пистови мотори по 200+ кончета, сега взе някакво Ауди ТТ в Швейцария и пак му бяха малко стоковите коне и го докара на  320 кончета с швейцарски TUV. Та така. Доколкото знам Калибрата я прави с доста пари при небезизвестиня Тони във Варна и беше изкарал на (предните  :D предполагам) колела нещо от порядъка на 360 кончета. А потенциалните купувачи на тази Калибра (независимо дали се подарява или и се търсят тези -10К) със сигурност не са хора, които ще извадят едни сериозни пари за нов автомобил 300+ кончета. 

Октомври 21, 2017, 10:12:00
Отговор #3301

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Сигурно е така, може би остарявам, но ако искам кола с 300 коня, ще си купя фабрична такава /не говоря за купуване на нов автомобил/, вместо да правя такава - нито е по-евтино, нито по надеждно. Вървят много, ама за малко :D, имам познати, които минаха по този път, и не искат да повтарят!
« Последна редакция: Октомври 21, 2017, 10:16:12 от michev »

Октомври 22, 2017, 11:12:38
Отговор #3302

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Вървят много, ама за малко, имам познати, които минаха по този път, и не искат да повтарят!

Ники, прави си, това е точно така.  :))

Освен ако, както е при професионално и финансово подплатените проекти, които обаче в аматиор средите у нас са редко срештани.
Тоест това да обобштим са случаите, когато са сложени термо и ударноустоичиви  бутала, мотовили, гигантски кулери, водна инжекциа, 4 болтови основни лагери, укрепвашти ватрешни шпилки по блока, и сие сериосен хардкор тунинг.

А като стана дума по отн. на бегачки с предно предаване, преди години на Божуриште ходеше една червена 1 Ген Проба ГТ турбо.
Бе много гот подготвена кола, вадеше 400 кониа и отгоре на предните колела.
Интересно какво стана с неиа. Отдавна на сам иа виждал.
« Последна редакция: Октомври 22, 2017, 11:22:32 от USfan »

Октомври 24, 2017, 00:23:16
Отговор #3303

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Манджуков е направил и реплики на ултраредката кабрио версиа на А110.
Е вижте ги, продава комплекти бодита.

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-19648078/renault-alpinea-110-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82?s=a20c920bcca714022bbf0d307e2209c4.1

Октомври 24, 2017, 07:59:00
Отговор #3304

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Вуйче, не гледаш. Обявата е русенска, това е собственика на онзи жълтия Алпин със стикерите по него. На няколко места съм чел още преди години че има кабрио и още остатъци от алпини.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 24, 2017, 11:38:07
Отговор #3305

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Прав си за почти всичко, адаш. Но колегата не е от нашите среди, кара и разни пистови мотори по 200+ кончета, сега взе някакво Ауди ТТ в Швейцария и пак му бяха малко стоковите коне и го докара на  320 кончета с швейцарски TUV. Та така. Доколкото знам Калибрата я прави с доста пари при небезизвестиня Тони във Варна и беше изкарал на (предните  :D предполагам) колела нещо от порядъка на 360 кончета. А потенциалните купувачи на тази Калибра (независимо дали се подарява или и се търсят тези -10К) със сигурност не са хора, които ще извадят едни сериозни пари за нов автомобил 300+ кончета.
Без изобщо да се заяждам колега, тази Калибра спокойно може да си мине в графа "селски тунинг" с тея китайски изпълнения по нея  :D , а тези 10000лв са смехотворни. Да не говорим, че изказвания от рода на кулер до 750 коня и блоу оф до 3 бара са не смешни а трагични..  :))
Иначе мотора и кутията са хубави.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Октомври 24, 2017, 13:06:57
Отговор #3306

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мотора и кутията би трябвало без проблем да понесат чипосване до 300 коня, понеже LET двигателя си е 204 коня заводски и има още доста ресурс на карантиите за надуване. Ама ако е само предно наистина и за чеп не става - такава мощност бива само на новите фабрични коли с предно, ама те са със заводски изчислен баланс на масите и необходимите ел. джаджи за стабилизация. За тунинга изобщо не коментирам, на този модел го признавам само ако има оригинален афтърмаркет ДТМ-ски пакет.
Вуйче, не гледаш. Обявата е русенска, това е собственика на онзи жълтия Алпин със стикерите по него. На няколко места съм чел още преди години че има кабрио и още остатъци от алпини.
Да, на мен ми го е разправял лично на едно от варненските ралита, където карахме заедно... е, вярно че е хипер рядко, а специално Булгаралпин кабрио са сглобени само 1-2 бройки за Пловдивския панаир, ама 44 х. евра за купе в този вид са си бая изхърляне.
« Последна редакция: Октомври 24, 2017, 14:56:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2017, 16:29:11
Отговор #3307

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Колегата е доста далече от село (което и да е то), швейцарски гражданин е, не си брои стотинките, и с тези X лева от Калибрата или без тях му дреме на ...квото се сетите. За цената - всеки има мнение. Адаша вика, ще вземе нещо фабрично за едни под 10 бона и ще е по-добре. А да видим колко са тези фабрични коли по 300 коня за под 10 бона, дали не се некви екзотики дето като изпищи нещо и става паметник, и изобщо как им стъпва поддръжката. На такива "паметници" сме се нагледали мисля (както и на вечни проекти).
Само един типичен пример за фабрична кола над 300 коня за малко повече все пак от 10 бона - ауди А8 4.2 куатро. Силно казано да е бегачка (тежичка е ), но пък коне има и гори като  ;). Имаш пълно автокаско. Ок. Малък инцидент и 1/3 от предната броня е на ...слама. Отиваш на "фирмен" сервиз и да ...ще я оправим ...ок. Стой в сервиза 2 месеца и аха аха да я направят и ... в един момент ти казват - да ...ок ... ама тайванската ти броня неободувана без маската е 4000 лева .. 50% самоучастие (демек плащаш я половината)  + труд + бабината му трънкина + ... и ...след още 2 месеца щи ти я сложим. Псуваш, събираш си парчетата от бронята, и се молиш на Благо да я направи за едни малко по-човешки пари. Ако изобщо се навие да я прави, щот между бронята на А8цата и тази на Калибрата разликата е от тук до Сатурн! Е, навил се някак и момента я прави! И ... караш фабрична кола 300 + коня за под 10 бона едва ли не (направо за 5).   
Още един пример на тема фабрична бегачка - "потенциален паметник".  Статия в Ауто Билд отпреди 2-3 години за втора употреба Порше 996, струва ли си и ... дали няма да си купим ...паметник! Ами цените са паднали мнооооо ... е не чак под 10 бона, но ... под цената на основния ремонт на боксера  ;D. Ххахаха! Вече има и за под 25 бона 996ци ... а цената на пълния основен ремонт на боксера на 996 е от порядъка на 28 бона.  Даже и да ги имаш парите за ремонт, като изключим, че не си срува, никак не съм убеден, че у нас има кой да направи на този поршевия боксер читав ремонт. Та взимаш една такава (поодухана) фабрична бегачка и ... имаш паметник.
Сега, ако някой априорно смята Калибрата за "селска" кола е друго. И дали си е стурвало да се напомпа толкова е друг въпрос - по-скоро не.  И накрая - колата не е правена от хора дето си карат "бегачките" на газ (последно тази "рецепта" се предлагаше във въздухарския форум (преди да умре напълно) като лекарство за почти всички "болести" по въздушните боксери  ;) :D ;D) и не знам дали не става и за чеп за кисело зеле, но гарантирам, че от доста време е в добро здраве и най-вече това, че който седне от дясно в тази Калибра ще му трябват памперси. 
« Последна редакция: Октомври 24, 2017, 17:39:51 от Nik1600GT »

Октомври 24, 2017, 17:28:33
Отговор #3308

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ами Ники, Скубита ВРХ от топ версиата- СТИ, и Лансери Ево може да всемеш на под/над 10 бона много хубави, но с десни волани.
Иначе да, хубавите с леви волани, и то оригинално наточени с 280-300, а не басик 200 кониави версии от тиах, са на цени у нас доста над 10 бона.

Вуйче, не гледаш. Обявата е русенска, това е собственика на онзи жълтия Алпин със стикерите по него. На няколко места съм чел още преди години че има кабрио и още остатъци от алпини.

Хм, прав си.
Ами може би е купил това боди от Валио. Тои Валио преди всашност баиа време обиави, че ште прави каросерии на кабриободито, тоест, не 110, а 108.
Цената и тиа говори да има прекупуване, понеже Валио готовите негови бодита доста по-евтино ги дава от тиа искани тук пари.

Октомври 24, 2017, 17:34:10
Отговор #3309

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Оффф, Люси ...точно до Благо ги правят във Варна Субарутата! Вервай ми, голема мъка и мноооого дебеличко. Често дори и за по-ниския клас Субита като се строши нещо по-така търсят цяла кола да купят, че от двете една. А за нещо по-сериозно като Sti нали се сещаш ...