Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1403947 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2013, 23:30:01
Отговор #980

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не бива всички автомобили да се слагат под общ знаменател. Сигурно в общия случай нещата са точно така, но при коли като това Рено, нещата са други. Това си е цял автомобил, при това твърде стар, предвоенен, чудесна база за реставлация! Колко струва? Пазарът определя. А продавачът подхожда достатъчно интелигентно - започна от 10 000, което ми се стори смехотворно, но вместо да ги държи или дори увеличи, както правят някои хора с гласове в главите, той започна малко по малко да сваля и в момента цената е под половината от началната! 3500 - най-вероятно ако се появи сериозен купувач, ще намали и още в някакви граници. Та така - 10 000 явно не струва. Вероятно и 3500 не струва, щом още не е отнесена. Но и 300 лева не е, абсолютно сигурно! Това е истински ретро автомобил, сравнително здрав и доста комплектен! Ако някой се захване сериозно, ще стане много хубава кола. Да, наистина е без документи, но това не превръща колата в скрап, в никакъв случай! По един или друг начин, това може да се поправи.

Март 17, 2013, 23:38:03
Отговор #981

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Може да се направи, съгласен съм, но в крайна сметка дали си заслужава.Регистрацията вече от Февруари тази година е сериозен проблем за коли без докумети.В смисъл новия закон влезе в сила от 19 Януари...Това е проблема регистрацията...не реставрацията...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 17, 2013, 23:41:13
Отговор #982

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
да, точно. Но все си мисля, че в обозримо бъдеще най-накрая ще прокарат някъде един член, който да реши проблема със старите коли. А дори и сега май съществува вариант за извършване на регистрация в чужбина? Е да, ако става, ще е доста скъпо, но пък е вариант.

Март 17, 2013, 23:43:04
Отговор #983

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
да, точно. Но все си мисля, че в обозримо бъдеще най-накрая ще прокарат някъде един член, който да реши проблема със старите коли. А дори и сега май съществува вариант за извършване на регистрация в чужбина? Е да, ако става, ще е доста скъпо, но пък е вариант.
Има и трети вариант за регистрацията..., типично български, но да не го коментираме във форума :)

Март 17, 2013, 23:47:19
Отговор #984

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
...да...  :D

Март 18, 2013, 00:05:48
Отговор #985

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
да, точно. Но все си мисля, че в обозримо бъдеще най-накрая ще прокарат някъде един член, който да реши проблема със старите коли. А дори и сега май съществува вариант за извършване на регистрация в чужбина? Е да, ако става, ще е доста скъпо, но пък е вариант.
Има и трети вариант за регистрацията..., типично български, но да не го коментираме във форума :)
Съгласен съм... :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 18, 2013, 00:17:30
Отговор #986

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Е,добре,и какво като няма документи? Дайте да я претопим! Мен лично това въобще не ме бърка.Всичката ми стара техника е БЕЗ ДОКУМЕНТИ!За мен удоволствието е от купчина ръжда,да съживя отново една машина.Нямало да мога да я карам.И какво от това???? Къде по точно ще ходя с нея като стане готова и има документи? Това да не е автомобил от 70-те години,да става за нормална експлоатация.При автомобили/мотоциклети на тези години дори и да изглеждат като нови,дори и да работят като нови умората на материала си е казала думата.Това за мен са експонати,не нещо което да ползваш.Като искам да се возя,имам си съвременна кола!

Март 18, 2013, 00:26:08
Отговор #987

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Всеки си го разбира по различен начин......но като няма документи, означава , че е незаконна....Няма данъци, няма каско, няма ГТП , Два метра не можеш да минеш с нея на ход, освен ако не я сваляш от платформата. Пък аз лично смятам , че когато набивам пари в някаква кола , ще искам и да я карам , да я експлотирам , даже ей така де се повозя.Това е целия проблем...иначе на платформа можеш да направиш и Околосветско пътешествие с нея... ;)
 :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 18, 2013, 00:44:16
Отговор #988

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Съгласен съм с теб,че всеки вижда нещата по различен начин.То това му е и хубавото,че има колеги които се интересуват от различни типове машини,правени през различни периоди в времето.Аз лично се вълнувам само от техника правена преди 1945г,и затова разсъждавам така.Някои автомобили и мотоциклети правени през това време въобще не са регистрирани след 9.09.1944г и естествено нямат документи.А в нашата малка и бедна държава,не сме много в положение да пробираме какво да купим.То се радваме ако въобще излезе от някъде нещо такова,независимо от състоянието.Естествено,както беше казал един колега-може да сме луди,но не сме глупави! Така че разума надделява пред мерака и не купуваме на всяка цена поискана от продавача.Относно наливането на пари..Ами те хората за това му викат ХОБИ.В хобитата се наливат пари,а не изкарват.В обратния случай се нарича БИЗНЕС!

Март 18, 2013, 01:02:12
Отговор #989

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Хобито е Бизнес и Бизнеса е Хоби, покупко-продажби, бартери ....В един момент всичко е бизнес,цената на крайният продукт е интересна,няма нищо безплатно.Колкото и да наливаш пари в Хобито , пак е Бизнес....Наздравец и приключвам дискусията , за да не разводняваме повече темата. ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !