Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1397698 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2013, 10:35:41
Отговор #990

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Интересни среднощни размисли  :D, но не мога да се съглася. Всъщност да, наистина, за доста хора в нашето хоби, то е и бизнес. Даже за много е повече бизнес, отколкото хоби - тук пак стигаме до темата за доста известни ретро-дейци, както и за още куп не до там известни, които са се постарали де що е имало нещо по-старо и по-интересно, да му намерят стопанин в чужбина  :)  Но тово не прави бизнеса неотменна част от хобито. Има и твърде много хора, за които е само и единствено хоби, любов необяснима към ръждите  :D Смея да сложа и себе си в многобройната група на ентусиастите, които започват работа по нещо с ясното съзнание, че не е най-интересната кола на света, а реставрацията леко ще надхвърли пазарната стойност в крайна сметка. Но тези неща нямат никакво значение, тъй като става въпрос не за бизнес, а за много кеф и малко лудост  :) /или може би не малко...  >:D/

Март 18, 2013, 13:29:04
Отговор #991

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Един човек продава Citroen Visa Plein Air 1988 година. До края на месеца, после на скрап :( Има ГО до края на Март. 600 лв.




« Последна редакция: Март 18, 2013, 13:30:42 от Daniel »
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Март 18, 2013, 13:43:43
Отговор #992

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2013, 13:48:30
Отговор #993

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Според мен няма нищо лошо в този бизнес. Това е хубав бизнес.  Когато човек съчетае хобито И бизнесът, какво по-хубаво от това ? :D  Ако аз попадна на рядка, екзотична кола и преценя, че е по-изгодно ЗА МЕН да я продам в чужбина - изобщо няма да се замисля да я изнеса от България. Веднага ще я продам. Хайде да не се лъжем.   Ще си спестя огромни разходи и години труд в името на нещо, което да речем освен за музеен експонат, за друго няма да става.  А, приходите ще сложа в друг автомобил, по-известен и подходящ дори за ежедневно ползване след като се възстанови. И ще го карам, като самолет. И така наистина ще съм много по-щастлив и доволен.  Не смятам, че това е престъпление. :)  Не може колата на бай ти Тошо да е дълга 6-7 метра, бутиков модел, за който в България части се намират с мъки и на баснословни цени, да е ,,ни да го почнеш-ни да го хвърлиш", да харчи 25-30/100 и живота му да е спокоен. Не ми харесва така и няма да бъде така.  Никога не ми е харесвал вариянта да правя нещо, което предимно ще седи в гаража и ще се кара 2-3 пъти в годината. Неоправдано е.  :)  Виж за мотоциклет или потопед - може. Ако са родно производство.  O0 Но, пак ще ги карам.

Колата трябва да бъде полезна в ежедневието и да се кара на максимум, без прекалено пазене и треперене.  Ами, нали така ще се счупи ?  Бе, тя повече ще се повреди когато седи в бездвижие месеци наред. Спадат й гуми, деформират се, акумулатор се разрежда, горивото остарява, разни неметални части изсъхват. И като решиш да я подкараш - 1 ден ходене по мъките.  И само нещо да прокапе или протече от някъде, вече не си чак толкова ентусиазиран да потеглиш на път.


Защо си мислите, че само в България съществува спекулация в цените ? Не е вярно. В чужбина също се спекулира с цените на автомобилите, както и с тези на резервните части.  В крайна сметка, събрали сме се тук всякакви хора. Това, че сме събрани от обща идея не значи, че всички ще правят и мислят едно и също.  Всеки има право на мнение и решение за това, какво ще прави.  :)

Март 18, 2013, 14:23:48
Отговор #994

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ти май си сбъркал хобито, бай Тодъре  ;D Покажи ми кола от 10-те, 20-те, 30-те, 40-те години, че дори и част от по-късния период, която да... "трябва да бъде полезна в ежедневието и да се кара на максимум, без прекалено пазене и треперене". Хм, май няма? С лека ръка отхвърли общата идея за ретро автомобилите, цели ери в автомобилостроенето и колекцонерството, май остави вратичка само за по-новите класики и янгтаймерите  :)) А иначе - разни хора, разни идеали  :) На мен пък ще ми е приятно да виждам имено тук, по нашите паради и нашите улици стари и интересни неща. Така че ако нещо не е за мен, не бих го продал, а по-скоро насочвам по следата хора, за които би било интересно.

Март 18, 2013, 15:08:26
Отговор #995

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
......  Никога не ми е харесвал вариянта да правя нещо, което предимно ще седи в гаража и ще се кара 2-3 пъти в годината. Неоправдано е.  :).......

Адаш, Реставрирай нещо в заводски вид, макар и янгтаймер да е и ще си промениш мнението ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 18, 2013, 15:11:12
Отговор #996

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тоше, Адаш, за това твърдя че всеки има виждане по този въпрос.  Да, прав си. Аз харесвам автомобили от този период. От началото на 70-те - до средата на 80-те. Били те Барокови или Форсмажорни стилизаци и тяхните моторизации.  :))  Просто обичам колата да е......дива и жива.  Не отхвърлям тези от 10-те, 20-те, 30-те, 40-те. Дори завиждам за търпението на хората, които ги възстановяват и поддържат.

Тук сме на едно мнение за нещата, ,,които не са за нас". Нещото се насочва към хората или хората към нещото, което ги интересува. В двата случая е едно и също - продажба. Дали в България или в чужбина, въпрос на алчност.   Не искам да будя спорове, тя и хубава дискусия се заформи.  В такива дискусии проличава същността на човека и неговият морал.  :)  Знаете ли, хубава тема за размисъл ще бъде.  ,, За моралът на българския ретро-манияк ".   :)) 



Март 18, 2013, 15:26:25
Отговор #997

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз споделям мнението на др. Живков, че ретро колите трябва да се изкарват при всяка подходяща възможност - това се отразява благоприятно както върху тяхното здраве, така и върху удоволствието на собственика. Няма значение от каква епоха е колата, само начинът и разстоянието на шофиране са различни за по-древните антики. В белите държави "баровците" се състезават пълноценно дори с "консервени кутии" от началото на миналия век... но всичко е въпрос и на финансови възможности. Повечето от експонатите в големите музеи на марките обикновено също се поддържат годни за движение и се разтъпкват периодично.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 18, 2013, 16:22:39
Отговор #998

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Всеки си го разбира по различен начин......но като няма документи, означава , че е незаконна....Няма данъци, няма каско, няма ГТП , Два метра не можеш да минеш с нея на ход, освен ако не я сваляш от платформата. Пък аз лично смятам , че когато набивам пари в някаква кола , ще искам и да я карам , да я експлотирам , даже ей така де се повозя.Това е целия проблем...иначе на платформа можеш да направиш и Околосветско пътешествие с нея... ;)
 :)

Ами не е съвсем така.  :D
Даже и никви хартии да нямас дадена кола, може да и се направят документи за покупка на шасито и мотора, като части, от каквато и да е работеща или работила фирма, и с тия фактури да се взимат от КАТ временни номера.
Поне за някое и друго ретрорали в годината това е достатъчен вариант.
Аз така бившия ми Датсун Зет години наред го карах, само на временни номера.
По този начин даже и данъци не се плащат, и преглед не трябва.  ;)

пп. А Ситроена Виса кабрио е супер.  :)
Грехота ще някой колега от района да не го вземе за тия пари.

Март 18, 2013, 16:23:58
Отговор #999

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
И аз споделям мнението на др. Живков, че ретро колите трябва да се изкарват при всяка подходяща възможност - това се отразява благоприятно както върху тяхното здраве, така и върху удоволствието на собственика........

оппааа, това е нещо друго. И аз съм на това мнение. За мен подходящата възможност е в почивни дни и сухо време, и при срещи със съмишленици. Живков говори за ежедневна употреба. При мен това няма как да стане, защото не искам да унищожа набързо това, което съм направил. Искам колата ми да изглежда като нова, колкото се може по-дълго време.
Как да ви го обясня - не искам кал, вода и ръждите, които ще цъфнат за нула време или някой непукист, който ще ме застърже на някои паркинг или вандали с пирони в ръцете. И за какво е бил целия труд и усилия?
п.п. Да избараш една кола и да я караш всеки ден, за мен това е мазохизъм или някакъв непукизъм.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 16:28:06 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.