Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406436 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2015, 23:25:10
Отговор #2070

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Може и да е моднато , гледам че  е сухо. ;)
Оппааа , да ама не . Като не гледа човек така е.  :-[
Излиза че колата е Рапид , ама с фейс на Гарде. Мотора обаче е с чугунена тиква.
Не е Рапид.
Да, и е с масления радиатор на ЛС и стария тип маслен филтър. Сигурно си е оригиналния мотор. Предната решетка е от 120. На Гард решетката е с по-широка лайстна по средата. Има какво да се желае още за тази цена. Джантите нямат капачки и не са в оригинален вид. Наистина е направена колата, обаче за тази цена трябва да е ПЕРФЕКТНА!
Скоростния лост е за 5 степенна кутия, видя ли го? Предния мост си е оригиналния, нали знаеш, че е по-тесен от на Рапид. Колата е с четири бутални спир. апарати. Не знам вече какво и е оригиналното.....

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 29, 2015, 23:35:23
Отговор #2071

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
... друго задно( така нареченото ,,сухо'' окачване)
Колата е реставрирана на пълен оригинал и с оригиналния мотор. :)
Тук ще те поправя малко - Гарде-то също е със "сухо" окачване отзад, но с по-къси носачи и полуоски.
А за да е пълна оригиналността само цвета ми бърка картинката + задната маска, която е от Шкода 105/120 /имат разлика с рапидовата/. Тапицерията също е в нехарактерен десен, а сигурно има и други невидими на снимките отклонения, но като цяло е много добре.
Съгласен съм и с Румбата, но за човек като мен, който не може да си направи сам тенекеджийството, това като че ли е по-добрия вариант. Пробвал съм да стоя "на главата" на хвалени тенекеджии и бояджии, но те обикновено излизат с приказката "не ме учи как да работя или си я прави сам". Освен това не мога да съм постоянно там, а щом им обърна гръб веднага ме издебват да претупат нещо, в повечето случаи и невидимо после за мен. Сори, малко се поотплеснах, но мисълта ми беше, че купуването на видимо добре реставрирана кола за разумна цена пести на непрофесионалиста не само пари, но също време и нерви /което пак е пари :)/. За 10 бона обаче ще се въздържа засега от тази покупка :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2015, 23:36:43
Отговор #2072

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е Рапид.
Да, и е с масления радиатор на ЛС и стария тип маслен филтър. Сигурно си е оригиналния мотор. Предната решетка е от 120. На Гард решетката е с по-широка лайстна по средата. Има какво да се желае още за тази цена. Джантите нямат капачки и не са в оригинален вид. Наистина е направена колата, обаче за тази цена трябва да е ПЕРФЕКТНА!
Скоростния лост е за 5 степенна кутия, видя ли го? Предния мост си е оригиналния, нали знаеш, че е по-тесен от на Рапид. Колата е с четири бутални спир. апарати. Не знам вече какво и е оригиналното.....
Последно пиша - колата е сбирщайн . Гарде с привкус и детайли на Рапид , мотора е оригинал 742.12 X с масления радиатор. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 29, 2015, 23:57:23
Отговор #2073

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
+ задната маска, която е от Шкода 105/120 /имат разлика с рапидовата/......

Точно! На тази подробност не обърнах внимание, защото се бях загледал в стоповете, че нямат светло отразители.
Предната оригинална решетка и задната маска са супер дефицит. Въпросът е, защо са сменяни ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 30, 2015, 02:36:02
Отговор #2074

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз мислех да си замълча по въпроса за Шкодата, но като чета какви кусури сте изброили, мисля да вляза малко като защита на "подсъдимия", ако случайно някой се колебае за покупка, да го понадъхам :D . Момента с цената няма да коментирам.
Въпросният автомобил го знам от 18 - 20 години и оттогава той не е сменял стопанина си, но не помня точно колко време преди това той беше закупил колата, но гаранция - има я от поне 20 години. Виждате в какъв вид е в момента, което е достойно за уважение. Собственикът сам е правил всичко - механика, тенекии, боя. Ние обаче пак - това нямало, онова нямало, не било оригинално... Момчета, какво ви става :P ...

Първо - конкретната кола е Гарде, не е Рапид, въпреки, че за някои пазари точно този модел, с точно тази предница, окачване и мотор е продаван като Рапид - брошура00  брошура01.
Всичко по окачването е оригинално - спирачни апарати, къси задни валове и т. н.
За двигателя ще кажа, че е с чугунена глава, както трябва да си е. Какво има вътре обаче не мога да кажа със сигурност, защо не съм виждал ::).
Предната маска - купени са чисто нови фарове и трите части на маската. Собственикът по негов критерий си е преценил какво е по - добре - нова, но тясна лайстна, като на седан модификациите "L" или стара и надраскана лайстна върху новата маска. Да, детайлите правят нещата, там е тънката граница, но не всеки мисли по този начин, какво да се прави. А и това се оправя лесно.
Задната маска не е оригиналната, но такава се намира достатъчно трудно (както е отбелязал Жоро), но се сменя (след боядисване) за 30 минути. А разликите между двете са наистина малки, особено за хора, които не са задълбали на тема "Шкода". Оригиналната (снимка) е била леко сгъната, а сложената от японка седан (снимка) е била чисто нова... Сигурно си е казал човекът - новото си е ново, няма да има кривини, няма да има кит...
Задните стопове имат светлоотразители, но са затъмнени малко повече от необходимото. А са затъмнени, защото са купени последните останали в русенски магазин два стопа, на които въпросните светлоотразители са липсвали, което е наложило използването на оригиналните, матирали с годините.
Относно цвета - такъв в оригинал действително няма. Има бледо жълт и ярко жълт неметалик, тютюнев и т. н. Металиците според фирмените брошури са три - сребърен, бронзов и червен, но са изключително редки и са изпълнявани с по поръчка.
Скоростния лост си е съвсем оригинален - набързо намерих тази снимка и този стар клип, където достатъчно добре се вижда - тук.
Нехарактерният десен на тапицерията е доста по - добър от оригиналния, не запазен с годините, избелял и протрит салон (за съжаление). Дали е можело по - добре... Можело е. Можеше и ние да живеем по - добре по принцип.

Чисто нови тампони - всички. Чисто нови маншони - всички. Чисто нови маркучи и проводи - всички. Чисто ново гърне и т. н., и т. н.
Каквото е можело да се купи чисто ново, оригинално за Шкода е купено! Момчета, извинявайте, ама това ли наричате "сбирщайн". Заменените детайли са тънката (вместо два пъти по - широката), но все пак шкодова лайстна за предната маска и отново шкодова, но от седан задна маска, и тапицерия с нехарактерен десен... Нито един елемент от Рапид, за детайл от друга марка да не говорим. Това ли е "сбирщайн"...
Кире, с голямо уважение към теб, знанията ти, добрината ти. Но - колата, по която само ти знаеш колко труд, време и нерви си потрошил напоследък, да не би да е по - малък сбирщайн...
Мите, ти си като мен - ръцете ни са заврени да не казвам къде, няма какво да си кривим душата. Па да вземем да стегнем с теб собственоръчно поне по една кола, та да видим какво е, пък после да дирим чуждите кусури...
Жоро, ти си другата крайност. От твоята по - добре направена, поддържана и карана 120-ка у нас едва ли има, т. е. ти знаеш добре колко е "лесно". Виждам, че си оценил труда, написал си, че колата ти харесва. Обаче както стана ясно, дори и на перфекционист като тебе са убегнали някои детайли, като скоростния лост например и спирачните апарати (доколкото разбрах от написаното мислиш, че не са оригинални - извинявам се, ако не съм те разбрал точно), така какво остава за човек, за който марката Шкода не е такава фикс-идея, като за нас.
Хора, дайте малко по - позитивно :D. Да порекламираме като запалени шкодаджии тази прекрасна кола, да надъхаме някой мераклия да я вземе, а след това освен тези, ще му изброим още липси, неточности и отклонения от оригинала (да, има още няколко, но аз :-X), с отстраняването на които ще се получи наистина уникално Гарде.

Абе с една дума, ако някой хареса цвета и е готов да даде 10000 за Шкода, това е офертата O:-).

Януари 30, 2015, 02:40:35
Отговор #2075

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Почти забравих, защо отворих тази тема - исках да публикувам обява за стара игра - писта, пък какво стана...

Ето я пистата, не е "гедерейска", а унгарска: http://auction.bg...


Януари 30, 2015, 08:19:39
Отговор #2076

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вземам си думите назад. :-[
Роско , не знаех , че и Гардето е с вартбургови спирачни апарати в оригинал. Ако я имах , щях да си я реставрирам персонално за мене
но знае ли се..... Лошото е , че все още всички сме бедни . Сега загрявам - по добре перфектно реставриран Рапид за десет
отколкото Порше за девет. :))
 
Поздрави и спорен ден!
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2015, 10:36:06
Отговор #2077

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
http://olx.bg/radio-kasetofon-i67402096
интересни джаджи  :)
Nissan Sunny N13 GTI

Януари 30, 2015, 11:49:42
Отговор #2078

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Хора, дайте малко по - позитивно :D. Да порекламираме като запалени шкодаджии тази прекрасна кола, да надъхаме някой мераклия да я вземе, а след това освен тези, ще му изброим още липси, неточности и отклонения от оригинала (да, има още няколко, но аз :-X), с отстраняването на които ще се получи наистина уникално Гарде.

Абе с една дума, ако някой хареса цвета и е готов да даде 10000 за Шкода, това е офертата O:-).

Благодаря, че не си замълча!
Радвам се, че все още има и такива хора в този форум.


Апелът ми към всички е да не се впускаме като хиени на всеки опит някой да изкара пари от труда си, макар да са извън нашите представи.
Всеки е свободен да определя цена на собствеността си.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 30, 2015, 12:34:11
Отговор #2079

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мите, ти си като мен - ръцете ни са заврени да не казвам къде, няма какво да си кривим душата. Па да вземем да стегнем с теб собственоръчно поне по една кола, та да видим какво е, пък после да дирим чуждите кусури...
Роска, и аз благодаря за подробното описание, тъкмо се чудех дали да не ти звънна от интерес да ми разкажеш каквото знаеш за тази кола, надявам се е било интересно и за колегите. Иначе в горния си пост изрично съм изразил мнението ми, че за такива "майстори" като нас с теб купуването на подобна добре реставрирана кола е доста по-добър вариант от "ходенето по мъките". А по-дребните забележки и неоригиналности, които се споменаха можем после и ние да си ги оправим, за да се каже, че и сами сме си направили нещо /при това експертно/ по колата :) За съжаление в случая само цената е непослилна за мен... затова бях се зарадвал на грешката с валутата в Карс.бг.

Цитат
Почти забравих, защо отворих тази тема - исках да публикувам обява за стара игра - писта, пък какво стана...
Ето я пистата, не е "гедерейска", а унгарска

Жоро, върна ми детските спомени - имах точно такава писта преди 30-40 г. :) Интересна нейна особеност е, че задвжижването на количките ставаше не с моторчета в самите тях, а чрез едни дълги пружини, въртящи се в улеите под платното... виждат се на една от снимките, даже ми се струва, че едната пружина за жалост е скъсана.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.