Автор Тема: Automotive Expo Sofia 2023 15-17 Юни.  (Прочетена 3277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 17, 2023, 18:46:33
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Радвам се, че снимките са си свършили работата и се надявам, дори и тези, които по различни причини няма да отидат, да добият представа какво е било, а и най важното - да изпитат наслада от видяното....

Благодаря, Къци! Чрез твоите снимки имам чувството, че съм в залата. Страхотен реализъм и гледна точка. Между другото, както винаги. Мен ме впечатли BMW СВ 0635, макар, че си му снимал само дясната половина.
Поздрави!  :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 17, 2023, 19:27:55
Отговор #11

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Торонадото май е пребоядисаното на Сали, тая кола е уникална с много интересна история :)

Юни 17, 2023, 21:57:01
Отговор #12

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Снимките са качени сигурно по различен начин от обикновено, защото имат светлосенки по ръбовете. Не знам как се постига този ефект.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 17, 2023, 22:32:50
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Торонадото май е пребоядисаното на Сали, тая кола е уникална с много интересна история

Ами надали е неговото, понеже това е с винилов таван, а онова не беше.

Интересната история в БГ на онова /понеже никой не му знае европейската/, всъщност е интересна с пожар и с окепазяваници-преправяници )) , не с нещо особено в повече.

Това на Салех бе докарано от СН нов внос в 2000 год, и по разни стечения на обстоятелствата, понеже щях да го купувам, жена ми го бе харесала за нея /но вместо него, понеже беше вече горяло това 1-ва Ген, като го гледахме, купих едно доста по-ново и скучно, но пък почти безупречно и внос от САЩ, Торо от 3-та Ген, от пост-1986 моделите/, имам копия на СН-документите на Капитолското още в мен, които и указват, и че бе Евро-спек, и частично е сглобено в 1969 година, във фабриката на ГМ в Биел, СН/.

Всъщност Сали го преправи почти веднага след вноса му от СН, като му смени цвета от бял и зелена кожа салон, към черен металик отвън, и с индиански мотиви шита бежава кожа салон.
После то се запали в Капитолия, и още по-късно, оголено без мотор и автомат, се продаваше вв диапазона 2001-2003 години. После го купи един арабин- Бате Рафи, някъде в 2003 година.
Той го събра и възстанови го възстанови доста добре, предвид че и таблото се беше разтопило.
Но Рафи го реставрира в черно с черна кожа, и до последно си седеше така.

Според мен това бебешкосинйото е нов внос.
В БГ няма кой така добре да му направи виниловия таван, който прилича да е фабричен, или поне правен в САЩ.

« Последна редакция: Юни 17, 2023, 22:59:26 от USfan »

Юни 18, 2023, 13:31:00
Отговор #14

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Добавям и последните снимки, които са от това събитие.



Благодаря, Къци! Чрез твоите снимки имам чувството, че съм в залата. Страхотен реализъм и гледна точка. Между другото, както винаги. Мен ме впечатли BMW СВ 0635, макар, че си му снимал само дясната половина.
Поздрави!  :)
Аз благодаря.
БМВто не го снимах защото то си е позната кола, но днес му щракнах една цялостна снимка заради теб


Слагам и снимки на табелките за коментираните по рано автомобили.
Едва ли биха внесли яснота, но все пак....

Юни 18, 2023, 15:05:26
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850

Слагам и снимки на табелките за коментираните по рано автомобили.
Едва ли биха внесли яснота, но все пак....


Благодарим, всъщност внасят донякъде яснота по отношение на Олдса.  )

Съдейки че според табелата е представен от Рафи, излиза че тоя синия, сигурно е неговия черния.
Може пък и е тоя синия да е внесена от него друга бройка Торонадо 1-ва Ген, предвид, че той по принцип си събира американки, и има поне няколко бройки от 60-те години 2-вратки ГМ-ки.

На сайта му поне, седи Олдса още със старата му черна боя, и с объркана дата на производство. Вписан е като 1966 моделна година, а съдейки по това, че е от втория лифт на 1-ва Ген, е поне от 1968 година модел.

https://baterafi.com/oldsmobil-tornado.html

Юни 18, 2023, 23:12:06
Отговор #16

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
БМВто не го снимах защото то си е позната кола, но днес му щракнах една цялостна снимка заради теб...

 Трогнат съм от вниманието, наистина. Нямам нищо против цялостна снимка. Но и детайла, който беше снимал ме впечатли. Дизайн на автомобила, цвят, хром, др. детайли. Може би в такъв близък план и загатната част от автомобила, красотата и детайла изпъква повече. Просто, на онази снимка ми хареса и ми беше достатъчна.
Благодаря, че винаги ни радваш с хубави снимки. :)
п.п. въпросът е да се сетиш как да снимаш един автомобил. дори и да е само част от него и кой да бъде той.
« Последна редакция: Юни 18, 2023, 23:37:22 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.