Автор Тема: Škoda Rapid (The Red Guy)  (Прочетена 6429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2011, 21:57:02
Прочетена 6429 пъти

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56
След като си купих първата шкода 4-5 месеца по късно попаднах на обява за продан на Шкода Рапид 136. Премеждията по покупката бяха много на 2-ри януари след като на 3 дена празнувахме раждането на първият син на един много добър приятел, нова година, и Васильов ден, тръгнахме за Бургас да я купуваме. Малко след тръгването заваля сняг и пътувахме в двете посоки около 20 часа, това е зимата когато имаше хора на петолъчката закъсали по 3 дена и неможеха да ги отровят, но двете шкодички така и не се предадоха и не ги оплаши снега.




Естествено следваше пребоядисване




Съвсем случайно намерих джанти 14"




Малко глупаво постъпих и реших да сменя двигателя на Шкодата (знаме че трябваше да си я оставя оригинална но какво да се прави съгреших) и сложих един двигател от Хонда ЦРХ 1,5 карбуратор 85 коня. Ако представлява интерес ще пиша по подробно какво се прави и какво се преправя за тази операция.
 





Карах я така близо година и реших да сложа по голям двигател и сложих от Хонда ЦРХ 1,6 130 коня, (искам да благодаря на Баща ми и господин Гераджиев че ми разрешиха да ползвам сервиза за тези интервенции и на Анастас които помогна за навързването на електрониката и гърнетата)





Ще има развитие по темата но най-рано юни-юли.




« Последна редакция: Март 23, 2011, 19:31:00 от Speeder »

Март 22, 2011, 22:08:54
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
120-ките са малко, Rapid-ите са съвсем малко... Този ходих да го гледам в Царево, но малко ме уплаши външният му вид. Ти обаче не си се уплашил, а мен сега малко ме е яд, ко да се прай...
За мотора - признат грях, наполовина грях. Но все пак грях, при това спрямо оригинален 136... Ама здраве да има, колата и така си е красива.
А ти имаш още за показване - едно жълтеникаво такова...

Март 23, 2011, 08:59:48
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Спорта изисква жертви :)
Предполагам е възможно в някой момент да възстановиш отригинална.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 23, 2011, 10:41:32
Отговор #3

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Наистина рядък модел. С толкова много шкоди във форума ще събудите и у мен старата ми симпатия към марката.

Март 23, 2011, 13:22:14
Отговор #4

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
То във Фелибето не останаха хондови двигатели от тез шкодажии. ;D Ама какво да се прани,страстта към скоростите не прощава. А джантоците са направо......
Вярвам ,че работата по рапида ще продължи, ако няма пак изкълчени ръце от дърпане на фелиции на събора. ;D 

Март 24, 2011, 07:15:15
Отговор #5

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56
Може някои ден и да го върна оригиналния вид, времето ще покаже.

Март 24, 2011, 10:23:19
Отговор #6

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Все пак си избрал правилния двигател.Японците са много здрави икономични и бързи.Най-важното,че отвън си е с оригиналния вид и няма Пернишки тунинги.Мен винаги ме е кефил вълк в овча кожа.Как се справят скоростите и диферинциала с Японеца все пак е два пъти по-мощен от оригинала?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 24, 2011, 18:47:21
Отговор #7

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56
Това беше замисъла да е вълк в очи кожи, но може би трябваше да направя 120ката а не рапида. От двигателя съм доволен много бързо се развърта и е доста лек за тези коня. Скоростите не се справят със тия коне, и сега ще мъча да преправя едни други но както казах по нататък ще е.

Март 24, 2011, 20:15:24
Отговор #8

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Винаги са ме зарибявали Папидите.. Тази съм я виждал на една Москвич среща в Пловдив много готина, тогава все още беше със Шкодовия си мотор :)

Март 24, 2011, 23:39:41
Отговор #9

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56