Автор Тема: Škoda 100S  (Прочетена 25005 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2011, 22:21:29
Прочетена 25005 пъти

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56
След като си купих 120-ката и Рапида се бях зарибил много и реших да си купя Шкода 100С, няма да ви казвам колко обикаляхме да я намерим и колко коли съм искал да купя а собствениците не ми ги даваха и след година колите отиваха за скрап, Но намерих една читава във Варна, качих се на нощният влак и я купих.










Взех че купих едни джанти от Англия и след традиционната снимка на дивана го монтирах.








За жалост фаровете бяха с много лоши рефлектори и нищо не се виждаше вечерно време та се наложи да преправя едни фарове от Голф 2  :-[, много добре паснаха изобщо не си личи, че не са оригинални но резултатът е удивителен.





За сега колата седи в гараж и чака да и дойде ред, да я пребоядисам и да почна да я карам по ретро съборите.  ;D
« Последна редакция: Март 23, 2011, 19:30:17 от Speeder »

Март 22, 2011, 23:38:11
Отговор #1

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
За сега колата седи в гараж и чака да и дойде ред, да я пребоядисам и да почна да я карам по ретро съборите.  ;D

Дано скоро да и дойде реда. С една нова боя и жълтата джанта от Рапид-а ще стане мега яка! Но поне на нея двигателя според мен трябва да си остане сток. ;)

Март 22, 2011, 23:50:04
Отговор #2

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
И така си е суперска за ретро събития. Още повече с оригиналната боя влиза в най-високия клас ;D Отидоха грамотите и купите...  ::)

А голфаджийските фаровете стоят изключително свежо, но трява да се видят на живо >:D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Март 23, 2011, 07:58:06
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Точно такава стоя до нас повече от две години без да се движи. И ха да ходя да питам ще я продават ли ... и тя изчезна . Беше откъм тенекия доста по-запазена от тази на снимката, но май имаше проблем с двигателя. Това за градинката с бензиностанцията на Петрол зад Военна болница става дума.

Март 23, 2011, 09:05:58
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Поздравления за хубавата Шкода!

Много ми допадат тези модели защото са много изчистени като дизайн и излишни елементи.

Скоро трябва да я разгледаме на някоя среща.

Малко такива автомобили са останали в движение.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 23, 2011, 09:55:30
Отговор #5

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Джантите много я отварят, а и самата кола изглежда доста запазена.

Март 23, 2011, 10:49:57
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Поздравления,колега!
И за трите!
Традиционните снимки с джанти на дивана са много култови!!!  O0
Фен!

Март 23, 2011, 13:13:20
Отговор #7

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
При Мечо е така-каквото се купи за колите ,първо се снима на дивана и след това се слага на колата. :D  Наистина много готина кола с огромен потенциал за развитие.
Поздравления и успех ! Пловдивската група избухва ! :D

Юни 06, 2012, 06:41:08
Отговор #8

Неактивен grendel

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Точно такава стоя до нас повече от две години без да се движи. И ха да ходя да питам ще я продават ли ... и тя изчезна
И с моята е на път да се случи същото. Най- вероятно няма да преживее края на тая година и късно на есен, в зависимост от цените на желязото, поема към небитието. Явно не се цени много като ретро модел 100 еската.
Имах мерак и аз да се занимавам с реставрация, но в родината ни, поне на този етап, това е непосилна задача за мен. Какво да се прави..в Бг трябва да се научим да се отказваме лесно от мераците си!  :D

Септември 27, 2013, 22:29:15
Отговор #9

Неактивен mecho_klecho

  • Публикации: 56