Автор Тема: Волга ГАЗ 24-10 - 1991 г. - Нов живот  (Прочетена 3730 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2023, 16:01:56
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
По хубаво от барабаните няма, каквото и да говорят. Просто трябва спирачките да са изправни и спира прекрасно.
Явно имаш навик като мен да караш по нанадолнище предимно на "моторна спирачка"... освен когато не се състезавам де ;D Иначе, ако решиш да караш "спортно" с късно спиране преди самия завой, особено сравнително тежка кола като волгата, барабаните ще прегреят много бързо и ще останеш практически без спирачки...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 07, 2023, 18:01:37
Отговор #11

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Едва ли ако "от барабаните по-хубаво няма" инженерите и конструкторите ще ги поставят вече на тежко товарни автомобили.
Според мен би трябвало да се напише "на времето по-хубаво от барабаните нямаше"
retrobs.com

Септември 07, 2023, 18:07:00
Отговор #12

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравейте,

Малко ъпдейт.

Успяхме да е извадим от "автоморгата", беше затисната от поне 2 коли, които трябваше да се разместят, за да излезе.

Оказа се че винтила на една от задните гуми е скъсан и (не ми се смейте) от 10 години имам книжка, но не бях сменял никога гума сам. Та, ето, неволята учи, оказа се че е много лесно даже.  :D Тук вметвам, че беше лесно, защото праговете се оказаха здрави.  :o



С най-голяма наивност занесох гумата да я ремонтират и те ми се изсмяха, защото вътрешни гуми отдавна нямали в гумаджийницата. И... да горе долу с това ми замина вчерашния ден, местене и оправяне на гумата.

Днес обаче денят беше доста по-производителен. Още сутринта си купих вътрешна от "пазара" колкото да има нещо и ми я сложиха. Веднага след това се свързах с пътната и дойдоха (даже ми сложиха гумата, че бързах) и я натоварихме.



Отдолу между другото не изглежда чак толкова зле. Признавам си имах една мазда и беше по-зле. Сега и сузукито ми е тръгнало много да го яде ръждата.





Абе с две думи винаги може да е по зле. Например другата волга едвам успях да я вдигна на крик, през цялото време потъваше.

Та, докарахме я пред блока.



Голям проблем, няма спирачки, ръчна, съединител. Изобщо не може да я спре човек.

Купих нигрин (автошампоан) и с една четка и час и нещо търкане това е резултата.




През цялото време търках с най-голям кеф, все едно ми е дете. Към другите си коли не изпитвам такава привързаност, признавам си.

Както и да е, в края на работния ден ги спрях двете една до друга и си припомних колко колосална е тази кола, спрямо "джипа", който карам.



Имам сега един проблем, който имам да реша за срок от 3 дни. Капакът не беше затворен докрай. Аз обаче преди да я местим го натиснах да се дозатвори, сега като реших да поумия малко двигателя се оказа, че дърпам жилото и нищо не се случва. Някакви идеи как мога да го отворя?  :(
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 07, 2023, 18:27:04
Отговор #13

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Ако декоративната PVC решетка позволява да се демонтира при затворен капак  .....
После намирате заключалката и с помощни лостчета се опитвате да отворите.
retrobs.com

Септември 08, 2023, 16:55:14
Отговор #14

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравейте отново,

Успях да си отворя капака, оказа се, че жилото било скъсано и в същото време имало някаква тел (видна на снимките) през която се отваря.
Само където аз преди да го затгворя я прибрах отвътре "дръжката" на телта. Както и да е.  :)

Говорих и с колегата Билчев от Русе (dragon_hifi). Оказа се, че живеем на има няма 100м един от друг.   :o
Нямам търпение да се върне в града, за да му видя V8 волгата.  ::)

По между другото ме разубеди, че ще е много трудно слагането на таблото от 24 на 24-10, вие как мислите по този въпрос? (събирам мнения)
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 11, 2023, 14:09:15
Отговор #15

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен в момента те движи прекалено силен коктейл от емоция, ентусиазъм и носталгия - една нормална 24ка в пъти по-добро състояние и ще караш направена кола след броени месеци :)   опитвам се не да ти скърша мерака, а да съм гласът на разума :)  не съм сигурен дали и 24-10 в движение си струва да почва да се преправя на стария модел, а за тази изобщо не съм убеден.

тази волга трябва да се разглоби до голо купе, иначе няма никакъв смисъл да се захващаш, защото резултатът няма да е ок.
при положение, че можеш да почнеш от съвсем друга кота реставрацията, не виждам смисъл да се заемаш с кола, която има за правене всичко - мотор, ходова част, купе, интериор, светлини, трансмисия, изобщо всичко...не е като да няма волги с хубава линия и в движение на стойността на ремонта на окачването и мотора на тази кола.

не се ангажирай с моето мнение като меродавно - то е просто друга гледна точка за сверка на часовника...

Септември 12, 2023, 08:03:23
Отговор #16

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравей,

Причината е, че колата ми я подариха, заедно с донор. Отделно ми дават чисто нови части, колкото за още една кола.

Хванах се да я правя, защото ще я направя по начина, по който аз искам, тъй като колата искам да е черна, с конкретен салон и екстри, а такава не мога да намеря да се продава.

Отказах се да налагам табло от 24 на 24-10 поради причината, че таблото на 24 има долу греда, която е опасна при катастрофа, а и не е толкова зле с новото табло.

Реално средствата, които ще инвестирам ще са само за работа, боя и т.н. Знам, че ще са много средства, но накрая ще имам нещо, което е по мой вкус направено.  :)
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 12, 2023, 08:47:12
Отговор #17

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
както казах - целя просто да дам друга гледна точка - щом е такава ситуацията, значи може би има смисъл. единственото важно е да не се откажеш, когато се фрустрираш в даден момент, което ще стане неминуемо :) важно е и да имаш правилните хора за нужните операции по колата

Септември 12, 2023, 11:59:36
Отговор #18

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Напълно те разбирам за фрустрирането.

Както си личи от предните постове, бях доста неориентиран какво искам точно, но сега ще действам вече по конкретен план.

Относно майсторите за момента са четири:

1. Главния - ремонт на двигател и събиране на цялата кола обратно
2. Втория главен - Купе и боядисване, заваряване на прагове, китосване - с две думи по-голямата част от ремонтирането
3. Третия - претапициране на седалки + изработване на мокети в багажника и пода
4. Четвъртия (любител) - освежаване (боядисване?) на таблото и волана, други пластмасови части също

Стремя се по-малко майстори, за да няма фразата "много баби, хилаво бебе".  :D

Утре ще мина КАТ и най-накрая ще извадя талоните на мое име. И евентуално от утре започва и реставрацията.
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Октомври 31, 2023, 16:02:19
Отговор #19

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравейте,
Понеже снимките се загубиха, а не мога да си редактирам оригиналната публикация, то:

Ето как заварих колата:






Натоварихме я:





И ето вече втори месец къде стои (пред блока):






Майсторът не ме отразява много, защото естествено е по-лесно да правиш бързи и скъпи ремонти, отколкото да се занимаваш с проекти, а аз му дадох някакви пари и части предварително, което си е моя грешка.
Не разполагам с гараж и уменията са ми само теоретични, но и времето с което разполагам е нулево.

Следващия отговор ще постна снимки и на другата, която първоначално беше замислена за донор на тази.

'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!