Автор Тема: Есенен ретро авто салон и ретро парад София  (Прочетена 3482 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 18, 2023, 11:37:29
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Невероятно, но и аз успях да се включа в събитието!
Започвам да си мисля обаче, че  е по-добре да си зрител, отколкото участник.

Страхотно много хора се събраха. Продължавам и да се чудя каква е целта на такава демонстрация и дали подобни площадни събития имат бъдеще.
Организацията е много сериозна и мисля заслужава да се удължи времетраенето. Например, целодневен парад ще успокои нещата като няма да има такива струпвания на хора.

Относно наградите, моят фаворит спечели най-голямата награда. Алпинът на Гогата!
Изключително интересен, рядък и специален автомобил.
Комплименти към журито!  ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 18, 2023, 19:10:05
Отговор #11

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Enjoy  O0


Септември 18, 2023, 19:27:47
Отговор #12

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Отново адмирации за перфектните снимки!
retrobs.com

Септември 18, 2023, 20:04:07
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, благодаря и аз на Къци за страхотните кадри.  :)
Последните му 2 снимки ще си копирам, че този с оранж борсалиното съм аз, хах.

Да, Алпина беше удоволствие да се кара и да се представи, а за който се интересува от още подробности за Алпина и извън тези от парада, да отиде в раздела с френски автомобили, в темата на Жоро, където сега качих още снимки от колата, вкл. и от награждаването.

По-късно или утре, и тук ще напускам още снимки от парада, както и от тръгването за обиколката с ретроколите по центъра.
« Последна редакция: Септември 18, 2023, 20:25:11 от USfan »

Септември 18, 2023, 22:14:32
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Още снимки от разни ракурси, на носителя на наградата Бест ин Шоу, както и на други дошли интересни коли.





















Септември 18, 2023, 22:21:03
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850





















Бялото комби Бенц т124 е модел 200ТЕ от 1991 год, и е последната придобивка на колегата Бурян, който го купи през миналата година.
Комбито, както се вижда, е в отлично оригинално състояние, на 140000 км пробег, и е почти изцяло с ориг. боя, и оборудвано с черна кожа салон, и климатроник.











Септември 19, 2023, 09:13:50
Отговор #16

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Отново адмирации за перфектните снимки!

Благодаря  O0


Септември 19, 2023, 10:27:04
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето още една снимка от Къци, показваща подредбата на колите на най-главната редица, почваща от трибуната за награждавания.

Аз първоначално Алпина го паркирах там сред френските коли, дето му е и мястото, до две други задномоторни рендета- един тюркоаз Дофин /бившия на бай Лалю Дервенски, чийто още новоизглеждащи емблеми между другото му бяха подарък от мен, преди 20-25 години, още Лалю, първия му собственик докато беше жив/, и една бордо 10-тка /която се вижда на третата снимка/.

Но чичо Искрен пристигна, и бързо се разпореди да го преместя 610-ката досами трибуната, на трето място от нея, след един черен Бенц 280 СЛ в113 Пагода, и сребристия Ягуар 3.4 литра Марк 2 /които вече толкоз години ми се измъква да го придобия, хах, и по финансови причини, и поради нежеланието на бившия председател на БАК- нашия колега и мой добър приятел Орлин, да го продаде/, и преди чифт готини 80ски Поршета- един тъмносин 4 цил трансаксъл тарга почти като моя златния, и един червен Г-модел, пак тарга.

Та преместването на Алпина говореше, че може да се очаква някоя и друга скромна награда, ама чак Бест ин Шоу не очаквах. ))

Втората снимка пък е направена от колегата Митко Спидър, за която му благодаря.
Ракурса хваща така финалното дополирване и почистване на колата за представянето.
Може да се уточни, че почти цялата кола е с оригинална боя, като най-вече само по покрива има следи от леко напукване на лака върху стъкломата, и избледняване от слънцето.






Септември 19, 2023, 15:35:05
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Само да добавя, че Алпинът на колегата Георги, освен че се оказа по-рядък модел дори от състезателната ми Шкода RS, при това и в отлично запазено оригинално състояние, граничещо с почти невероятно за подобен спортен автомобил, които обикновено са скъсани от даване на газ. Но дори абстрахирайки се от всичко това, след като чух перипетите по докарването му от Острова дотук /след "брекзита" всяка кола излизаща на репатрак вече задължително се обмитявала, все едно че ще се продава навън/, за мен автомобилът и особено собственикът му си заслужиха напълно оказаните им висока чест и внимание! Точно този ентусиазъм наистина трябва да се уважава и насърчава в нашите среди, а не просто че някой е дал някакви луди пари за някаква лъскава стара кола. Евала на организатора и журито за което!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 19, 2023, 19:57:54
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Благодаря на Митко, от името на Жоро за добрите думи. :)
То покрай обмитяването на островни стоки сега, рано ли късно колегата ще бъде принуден да обмити единия от двата му Рено 21 турбо, а и сребристия Алпин ГТА, че те са още на англ. номера. Е, освен ако след реставрациите, не реши да ги върне обратно на острова, което би било разбираемо, предвид тук на митото и май 20% ДДС-то, дето ще им дължи, и това, че са на десни волани.

Ето и още снимки от Парада, благодарение на щатния фотограф на евента, от момента на тръгване на почетната обиколка.
Качвам ги и специално заради 130 РС-а Митко, който се вижда и отпред и отзад.

На снимките акцентирам на два типа доста любими и интересни поне на мен коли, макар само по себе си да са абсолютно различни една от друга.
Едната е синйото Е46 М3, кола, която адски харесвам като цялостен пакет, така че похвала за собственика, че не я е реекспортирал обратно в Германия, че там вече станаха доста ценни.

Разбира се, при по-малък бюджет идеална работа вършат и Е46 купета с по-малки 6 цил. мотори, като 328и и особено 330ци, които са си доста динамични версии, сами по себе си.
Въобще, БМВ-то Е46 е велика кола, ако е и с 6 цил мотор, и версия от 323и нагоре, и е последното реално класическо изглеждащо БМВ, поне според мен, и поне ако се абстрахираме от 1-цата купе.

Другия тук модел, който на обиколката на мен ми влезе в полезрението, всъщност бе представен в цели 2 бройки. А именно- двете Трабита комби /Universal/ с 1.1 литра Поло мотори.
Общо от всичките Трабант 1.1 са правени над 38000 броя, като огромното мнозинство са седани и комбита като тези двете. Апециално кабрио версиите Трамп с 1.1 мотор, даже са по-редки и от Алпин А610, с техните под 500 броя, даже и в по-малко бройки и от Алпина А610.         

https://de.wikipedia.org/wiki/Trabant_1.1

https://en.wikipedia.org/wiki/Trabant_1.1

Така че адмирации на собствениците на тия Мукави :)) с 4-тактови мотори. доста ми харесват. Общо взето, Трабитата са си динамични на каране, ама тия, както и са дискови спирачки отпред, и май Макферсон окачване, са чудесни малки колички за активно каране.