Автомобили > Италиански автомобили

Изневярата на един фиатаджия с Alfa Romeo Alfetta GT 1975

(1/13) > >>

DpymeB:
Здравейте, колеги,

Мисля, че самото заглавие на темата говори достатъчно, каква съм я свършил….
След две поредни години ходене на събитието Gusto Alfa, без Alfa реших, че трета няма да има!
На самото събитие добре познатия ни на всички организатор, г-н Тенов, ми направи една толкова голяма реклама на въпросната кола, че нищо друго не ми остана освен да я купя. Всички знаем каква енциклопедия е Митко, още дори се опитвам да асимилирам информацията получена от него в детайли.

Първа снимка на колата направена от мен:



Колата е Alfa Romeo - Alfetta GT, А116,10 с мотор 01608*S, кубатура 1779, максимална мощност 122,4 при 5500 оборота. Историята и е интересна закупена е 19.07.1975 година във Верона - Италия.  Първия собственик я е карал в продължение на 36 години преди да я продаде през далечната 10.05.2011 година. Пак в Италия, но малко по на север в Тренто, втория собственик на колата я продава през 04.04.2016 година отново на италианец и 27.01.2020 година заминава за Англия. На скромните поне по документи 106887 км, за 7,201,00 евро. Там собственикът е англичанин, който явно не успял да свикне с лява дирекция на “палавата италианка” и решава да я продаде (Това разбира се е моя догадка). Пусната е на аукцион, който успява да спечели българин, от дистанция без да я е виждал. Колата е обслужена от него по съвет от Алфа гурото “Speeder” с нови свещи, кабели, филтри, нови уплътнения за предните врати, както и масло и маслен филтър.

Снимки на колата при огледа:












Колата е прибрана на ход от мен във Варна и първите ми впечатления са, че е страхотна машина!



Bogi:
Честито на щастливия собственик !!!
Много вълнуващи моменти :)
Браво

75 turbodelta:
Честито ! Страхотен избор и много работа , но ти ще се справиш  8))

Механджията:
изглежда е само с козметични кусури, които не са страшни, поне по снимки, честито!

аз наскоро също купих кола, на почти 30г, без да съм я виждал, на 2400км от Варна е и мисля на ход да я прибера, има тема в британския раздел вече :) има доза допълнително въодушевление покрай този аспект, определено!

fifo:
Хех, Митака е запалил не един фен покрай себе си. :) Честито, колата изглежда много добре, а щом върви и спира значи е почти в състояние Качваш се и караш :)

Интересно ми е дали ще последва съдбата на Уно-то до пълно разглобяване и възстановяване или първо ще я покараш така няколко годинки.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия