Автор Тема: Изневярата на един фиатаджия с Alfa Romeo Alfetta GT 1975  (Прочетена 6324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2023, 17:49:23
Отговор #10

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Хех, супер история.
Първо, искам да се оттърся от всякаква отговорност покрай твоята изневяра  O:-) O:-) O:-)  :)) :)) :))

Второ, колата е учудващо комплектна и със запазени детайли за такава ранна бройка! 116.10 е първоначалната итерация на това купе, даже е преставена в сребрист цвят :)

За ме беше важно да ти посоча какво има да се прави по колата. Ръждите са основният проблем, на който ти си уверен, че ще намериш решение. Хубавото е, че вече има ремонтни панели за този модел. И за ръждите в коша, и прагове, половинки калници...
Другото са гумените компоненти по окачване, които ще искат освежаване.

Въобще, комбинацията от Алфета ГТ в техническа изправност, запазен интериор и възможността да я пробваш и огледаш наживо, в България, е изключително изключително рядка. Радвам се, че се възползва точно ти.



Искам отново да ти благодаря, че ми съдейства за закупуване и ме подтикна към покупката на колата! Колата както коментирахме с теб покри на 85% от изискванията ми за следващ автомобил и с правилната презентация от твоя страна нямаше как да я пропусна.

Мерси за снимката O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 27, 2023, 19:44:44
Отговор #11

Неактивен Pitar

  • Публикации: 279
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Колега става ли да напишеш горе-долу ти излезе митото с ДДС като го платиш? По принцип го образуват по първоначалната цена на автомобила по определен коефициент на старост  :) Аз бих ти препоръчал да използваш митническа агенция понеже ще организират всичко бързо и таксата не е толкова голяма, някъде 120 лева платих през 21' ва за подготовката на документите. Предполагам ще си на частен оценител, понеже вече митниците нямат оценители. Съответно ще иска снимките на колата и някакъв документ за покупко продажба. Ако е внесена преди януари 2020 имаше начин да избегнеш митото и ДДС то, но изрично трябва да имаш документ. Успех :D
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Септември 29, 2023, 11:25:47
Отговор #12

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравей, колега,

Ситуацията с Митници - Варна е ужасна, всеки те прехвърля от едно място на друго и ти казва този ще ти свърши работа, не този и т.н. Изпратихаме във фирма, която да движи плащането на Мито и ДДС и там служителка почна да филосоства, как V5C - сертификата трябва да е на мое име. А то няма как да е на мое име приположение, че нямам английско граждаство.
Това с оценката на колата се прави от външна фирма, за да се избегне писането на някакви фиктивни цени. При прехвърляне и на кола в БГ, нотариусите също искат, такъв документ. 

Като мина през Митници, ще напиша, за колко е била оценена колата и колко съм платил. За съжаление, няма да стане предполагам до 2 седмици.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 29, 2023, 11:42:54
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Честито, колега! Безброй безаварийни километри и прекрасни емоции.
Много е красива!  :D

Наслади й се колкото може повече преди (ако) да решиш да я разглобяваш сериозно.

Септември 29, 2023, 12:39:09
Отговор #14

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Честито, колега! Безброй безаварийни километри и прекрасни емоции.
Много е красива!  :D

Наслади й се колкото може повече преди (ако) да решиш да я разглобяваш сериозно.

Благодаря, колега,

Надявам се да успея да се справя с регистрацията в най-скоро време, за да мога да я карам докато е още приятно времето и няма дъждове. Колата сама ще покаже, колко ще се разглобява.
Видях, че направи и корекция на темата, благодаря 8))
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Ноември 25, 2023, 13:02:01
Отговор #15

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Официално мога да се похваря, че съм собственик на това италианско бижу!




Признавам си, че покупка беше импулсивна буквално, всичко стана много бързо за около 10 дни. За съжаление обаче регистрацията ми отне доста време ...
От края на 2021 година има доста промени в законодателството за вноса на коли от Англия. Първото, беше голяма борба с изготвянето на официална оценка на колата, за да им платя Мито + ДДС. Вече не се плаща на база фактурата, а се прави оценка от вещо лице, което прави проучване в сайтове като mobile.de и autoscout24.com или БГ пазара. Както се подразбира в този случей няма такива коли за продажба в БГ, а в чужбина малкото коли, който се предлагат  са с цени в космоса! Ще прикача снимки от документацията на които му е интересно може да погледне.






Деня, преди регистрацията в КАТ - Варна, направих и една много приятна разходка около 40км, която беше изключително приятна и спокойна с много усмивки на хора по улиците, които ме срещнаха.














 
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Ноември 25, 2023, 16:31:03
Отговор #16

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много готина кола , определено носи типичния спортен италиански дух .
Ако мислиш ,че си имал ядове с варненски митници то не ти пожелавам никога да имаш вземане даване с бургаските . Първия Нисан пристигна във Варна и що годе лесно се случиха нещата , но ме предупредиха още тогава ,че ако дойде кола във Бургас да си приготвя здрави нерви :D И за късмет втория Нисан пристигна там . Един месец задържаха колата и викаха оценител както в твоя случай. Ужасно неприятна женица ми тровеше нервите  :))

От тук нататък ти остават само положителни емоции с машината и пожелавам безброй километри като дойде сезона.

Ноември 25, 2023, 18:35:53
Отговор #17

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ако беше обмитена по фактура колко щеше да бъде митото ?
Възмутен съм от това, по-този начин "чичак" да ти оценява колата. Сайтовете за продажба са с искани цени от продавач, и никога не се продават колите на тези цени.
Само за Англия ли става въпрос или ?

Много ти е хубава колата !!

Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 25, 2023, 19:52:58
Отговор #18

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер, радвам се, че си успял - аз така и не успях да намеря връзка... но пък вече седмица и нещо се мотат с едно кашонче с части от Англия за 600лв..... абсолютни, кръгли, завършени, съвършени идиоти!

да не живееш някъде около виница, че си на картинг пистата снимал алфата?

Ноември 26, 2023, 11:50:22
Отговор #19

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Много готина кола , определено носи типичния спортен италиански дух .
Ако мислиш ,че си имал ядове с варненски митници то не ти пожелавам никога да имаш вземане даване с бургаските . Първия Нисан пристигна във Варна и що годе лесно се случиха нещата , но ме предупредиха още тогава ,че ако дойде кола във Бургас да си приготвя здрави нерви :D И за късмет втория Нисан пристигна там . Един месец задържаха колата и викаха оценител както в твоя случай. Ужасно неприятна женица ми тровеше нервите  :))

От тук нататък ти остават само положителни емоции с машината и пожелавам безброй километри като дойде сезона.

Благодоря, колега! Със сигурност другия сезон ще се кара италианска машина по пътищата, но ще видим коя ... O:-)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT