Автор Тема: Изневярата на един фиатаджия с Alfa Romeo Alfetta GT 1975  (Прочетена 6315 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2023, 08:31:17
Отговор #30

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Друмев, как върви с Алфетата?  ::)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 13, 2023, 19:01:42
Отговор #31

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Друмев, как върви с Алфетата?  ::)

Алфетата, върти километри като луда! Просто няма замисля на коя кола да се кача в сухо време!
Живот и здраве другата седмица я чака една 600 километрова разходка.  O:-)

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 20, 2023, 16:42:51
Отговор #32

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Малко да раздвижа темата, за по любопитните Алфаджии, след регистрацията на колата, най - накрая намерих време да я изчия по основно вътре и вънка, понеже започна карането и. Даже, докато чистих намерих в колата оригиналната топка за скоростния лост и я върнах на място. Също ревизирах гайките на лостовата система на волана, понеже слизаше надолу. Още съм на етап, предпочитам да карам от колкото да започна да я правя. По празниците ще се постарая да я кача на един подемник и да я огледам хубаво.

Малко снимки от свършената работа.










Разходката приключи с прибиране в гаража при друг любим автомобил, който отдавна не е каран. Снимки на салона какво се получи отвътре.







 
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 21, 2023, 08:50:30
Отговор #33

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Прекрасен дълъг гараж :)

Декември 31, 2023, 14:23:03
Отговор #34

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

По коледа стават чудеса и съпругата се съгласи да пътуваме с колата към Габровския регион с нея. Признавам си, че ми беше доста притеснено с 48 годишна кола да тръгна на дълъг път. Толкова подготвен не съм пътувал, може би с кола преди това. Въжето, кабелите, резервната гума, крик, инструменти и един малък акумулатор бях приготвил, за да си подам ток при нужда.  O0

Пътуването мина изключително приятно и много спокойно, без никакви затруднения и проблеми, което беше най - важното, за да може да се повтаря! Колата върви със страхотна лекота и без никакво затруднение се справя с магистрални и извънградски скорости. На няколко пъти ми се наложи да я изрежа до 150-160км/ч, което по никакъв начин не  се усети. Относно разхода също съм изключително доволен, като разбира се на отиване карах една идея по-бавно и даде разход 8,1л/100км (магистрала 110-120км/ч, извънградско 90-100км/ч). На връщане, беше празник и родната полиция и гражданите на републиката си пиеха спокойно, което спомогна за малко по агресивното каране, а разхода чуден 8,6л/100км (извънградско 100-120км/ч, магистрала 120-140км/ч).

Много важно нещо, но не и напослено има страхотен багажник! За 500км, който минахме с нея мисля, любовта се задълбочава.  :shy:

Малко снимки на колата вечерта преди да тръгнем и последни проверки, че всичко е наред и от пътуването.













Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 02, 2024, 09:26:36
Отговор #35

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Честита Нова Година, много здраве, любов и късмет пожелавам на Вас, близките Ви и на всички превозни средства.  8))
Ще кача няколко снимки от мой приятел на Алфета, може би последните за зимата или докато времето не се оправи отново.  :))











Успешна седмица!
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 22, 2024, 19:14:39
Отговор #36

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Първата покупка за Алфетата, през 2024 година беше нови всесезонни гуми. След кратко проучване от моя страна спрямо климат-а край морето избрах варианта: Hankook Kinergy 4s2, като един от първенците по тестовете.

Слагам един линк от теста: https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm

Гумите пристигнаха от Германия и се забавиха, за Коледен подарък на колата, но важното за мен беше добрата цена и DOT 2423. При монтажа установихме, че монтираните гуми са с вътрешни гуми made in ITALY Goodyear. Успях да разгледам и подкалниците доста добре, като единствено отзад в дясно се забелязва нещо по-сериозно. Скоро ще я кача и на подемник и ще успея да я огледам още по-добре.











Разбира се, това беше направено, специално заради очаквания сняг през уйкенда ...
Мисля, че нямам какво друго да кажа освен, че изкарах една много усмихната неделя заедно с Алфетата, за съжаление снега се беше постопил, който валя през събота.  :-X









Мисля, че така не съм се забавлявам с кола на сняг. Сериозно се замислям да отидем на зимна почивка с нея, но дотогава се надявам да падне поне още 1 път сняг  O:-)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Януари 22, 2024, 20:38:01
Отговор #37

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Много вълнуващо  :), поздравления!

Януари 22, 2024, 21:06:20
Отговор #38

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еха , че яки снимки !

Февруари 06, 2024, 23:31:24
Отговор #39

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Разходките с Алфата не спират, времето край морската столица е невероятно, даже чупим и температурни рекорди. Последните 2-3 дена успях да навъртя нови 80-100 км на Алфетата! 





Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT