Автор Тема: 1981 Datsun 280 ZX Turbo  (Прочетена 3149 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2023, 19:52:44
Отговор #10

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вчера го бутнахме в сервиза да му подкараме спирачките , че не си е работа така . Всички тръби , маркучи и апарати са си на мястото като единствено се наложи да пристегна някои фитинги . Наляхме течност и обезвъздушихме . Дисковете са чисто нови , но ръждясали доста от стоене .






Ето и малко снимки от стартовата права , купето си беше страхотно изпънато и без ръжди още преди да я боядисат , а сега е огледало определено са я боядисали чудесно . Наистина трябва да се постарая с довършителните работи за да държа това ниво . След седмица две ще ходим отново до София да приберем мотор , кутия , диференциал , салон и тн и тн . Това , което забелязах е ,че всички уплътнения дори и тези на страничните габарити по купето са чисто нови .


















Ноември 06, 2023, 00:13:34
Отговор #11

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
малеее лошо ми стана като видях тавана на сервиза - не те ли е страх това купе да е там, ако се люсне някое парче от тоя окачен таван...

мислиш ли да му махнеш тонировката от стопове и светлини?

Ноември 06, 2023, 19:33:10
Отговор #12

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
малеее лошо ми стана като видях тавана на сервиза - не те ли е страх това купе да е там, ако се люсне някое парче от тоя окачен таван...

мислиш ли да му махнеш тонировката от стопове и светлини?

Честно да ти кажа съвсем съм го забравил този таван ,че е така :D  Тонировката задължително ще изчезне както на стоповете така и на страничните габарити .

Ноември 12, 2023, 21:27:08
Отговор #13

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вчера направихме едно пътуване до София за да приберем и всички части за колата . Минахме да разгледаме още няколко японски класики .














Ноември 18, 2023, 19:23:04
Отговор #14

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Съвсем изключих ,че имам един месец да мина Кат , та в последните дни я свърших и тази работа .







Джантите са почти готови , като остана да се лакират . Поръчахме и гуми BF Goodrich , много от тези Датсуни са с такива в щатите .












Ноември 18, 2023, 20:00:02
Отговор #15

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         И отново "даймънд кът"  :D  Дидо като правят само липа на джантата дават ли някаква отстъпка в сравнение с целият фейс?

Ноември 18, 2023, 21:32:40
Отговор #16

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
         И отново "даймънд кът"  :D  Дидо като правят само липа на джантата дават ли някаква отстъпка в сравнение с целият фейс?

Толкова ми харесва , че мисля да дам и тенджерите на жената да ги направят  :)) :))

Ами цената за тези ще е около 600 лв ,като състоянието им е доста прилично ,  а на 300 ЗХ -а бяха малко над 1000 лв . Освен ,че са целите лица даймънд кът бяха и доста корозирали .

Ноември 19, 2023, 04:39:45
Отговор #17

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Какво си решил за трансмисията , смяташ ли да запазиш архаичния автомат или ще минеш на ръчни скорости ?
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Декември 30, 2023, 23:13:41
Отговор #18

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Какво си решил за трансмисията , смяташ ли да запазиш архаичния автомат или ще минеш на ръчни скорости ?

Скоростните им кутии сменят предавки доста бързо , но минуса е само трите скорости . Не става за каране с над 140км/ч - високи обороти , шум и съответно повишен разход на бензин.

Павка , ще оставя тази оригинал на 100% без абсолютно никакви модификации.

С колата взех стойка с педали за конверсия към ръчна кутия , страхотни тунинг спирачки  Wilwood - 4 спирачни апарата , жила , планки , главини за 5 болта крепежи , накладки и плаващи дискове иии още разни неща .

Моя колега Ванко  с другото 280zx турбо беше в процес на търсене на такава стойка с трите педала за да мине на ръчна кутия . Неговата машина ще бъде силово модифицирана и направо му подарих всичко барабар със спирачките , а той пък обеща да ми сглоби двигателя .







Декември 31, 2023, 17:05:32
Отговор #19

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ползвах коледната почивка да пусна ел инсталацията и да налепя шумоизолация . Въпреки ,че нямам опит с 280 ZX нещата се случват . Определено е доста удобен за работа от 300 ZX . Искаше ми се повече работа да отхвърля , но толкова за 2023 .