Автор Тема: Волга ГАЗ 24 - уикенд хоби проект  (Прочетена 2779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2023, 16:36:26
Отговор #10

Неактивен NickyV

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
@Механджията, благодаря много за мнението. Определено преди да оправя нещата документално няма вкарвам каквото и да било. Интересно се оказа, след посещение в КАТ, ми казаха, че колата е спряна заради липса на застраховка, но не е дерегистрирана. Жената от гишето буквално каза "ходи да правиш застраховка и карай :)". Малка спънка обаче се получи със застрахователите и моя стар талон :). Та относно това как да направя застраховка със стар талон, бих бил благодарен за мнения и опит.

@peter67.
-> Като човек, на който препитанието му е свързано с това да седи в офис всеки ден по цял ден, аз лично мисля просто да се насладя на процеса. С малко късмет, ще намеря гаражче до/при механика, който подържа другите ми коли, и бих могъл да ползвам жокери от него :). Реалистично го виждам може би като 2,3 години до крайна точка, която е , механика работеща без забележки, задоволителен външен и вътрешен вид. Покупката на друго купе, ме притеснява до от гледна точка на намиране, и много по-малко ценово или нещо друго.
 Та, може би гледам на нещата малко по-различно, защото не мисля този проект да бъде за мен тежест, а по-скоро свеж въздух далече от полит-коректността на днешното общество. Разбирам че звучи малко утопично, но така го планувам. Ще видим как ще стане наистина.

Ясно ми е, че мога във всеки момент да извадя пари и за няколко месеца колата да е цветуща, но не е това идеята. Идеята е да се опитам да бъда максимално въвлечен в съживяването и, като съм сигурен, че после кефа от карането и ползването ще е в пъти повече.

-> Във връзка със техническите ми способности, те определено не са на ниво, но пък съм отворен към учене. В тоя ред на мисли съм си поръчал книжка "Автомобили "Волга" - модели Газ-24 и Газ-24-02" , като съм отворен към предложения за книжки били те на хартиен носител или в електронен вариант, които ще могат да ме въведат в модела :)


Октомври 25, 2023, 17:53:44
Отговор #11

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
най-ценното е, че ще остане спомен от човек, който го няма вече... това няма цена. успех!

Октомври 25, 2023, 18:32:57
Отговор #12

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Всеки проект е свързан с финансиране и време .... някои с голямо,някои с по-малко.
Моето скромно мнение,че първата стъпка трябва да е "документите" редовни и тогава можете да отделяте бюджет и време.
Ако няма редовни документи можете да си я възстановите като музеен експонат или да "купите" регистрация което си е сума.
Успех!
retrobs.com

Октомври 25, 2023, 19:05:15
Отговор #13

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
@joro-120L, Благодаря много за насоките !...

Моля, за нищо. :)
Пиши, ако има развитие. Ще помагаме, с каквото можем.
Успех!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 26, 2023, 15:44:32
Отговор #14

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
       Привет. Поздравление за начинанието. Много се радвам на такива теми, особено със съветски автомобили. Въпреки, че москвич ми е на сърцето имам и своите уважения за волгата. Темата ти е необходима и интересна и трябва да остане и да се развива. Още повече, че това е наследствен автомобил свързан с много спомени. Да, лесно е да продадеш бъбрека си и да купиш запазена волга за 10 000лв., но ще го няма най ценното - спомените. Еле пък ако помниш как си се возил на задната седалка докато сте карали за морето и майка ти се кара на баща ти че е вдигнал колосалните 60 км. в час за да изпревари  истинска костенурка в напреднала възраст и куп подобни спомени........ Това, че някой предпочитат да правят читаво купе, не че не го разбирам, но казвам, че избират по лесното. Така, че дерзай и дано скоро време видим волгата на пътя. Аз имах подобен казус - преди години купих доста занемарена, изгнила и некарана от години 24-ка втора серия. Ей така от интерес, защото щяха да я дават за скрап и защото беше евтина :) За колосалната сума от  дадени за части под 100 лева, после я карах ежедневка цяло лято в голямото село и я спрях само защото изтече тримесечната гражданска вноска за 64лв. и защото все пак москвича си ми е на сърце. Та исках да кажа, че не трябват пари да я върнеш на пътя, поне механически, защото като документи незнам как е. Това е волга, съветски автомобил от горен клас. Буквално е неубиваема, така че и тази ще тръгне лесно. Най много да трябва да се сменят спирачни маркучи и спирачни гумички по цялата система на спирачките и съединителя/което и аз направих/. Смяната на масло в двг., нови кабели и капачка дистрибутор, това е което направих за да тръгне, подчертавам като ежедневка моята волга. И бяха два дена работа без особено напрягане. Така, че ще следя с интерес. Твоята е загнила  от страната на улицата защото я пръскат колите, предполагам че другото е здраво, даже салона ми се види много запазен. Даже напоследък пак ми влезе мухата за Газ 24 и се оглеждам. Моята просто вече стана на прахан иначе още пали и се движи. Ако ми изпадне някоя най вероятно пак ще си купя. Идеята на целия ми този безмислен и никому ненужен пост, бе да не се отказваш и че с малко пари, много желание и малко сръчност волгата ще стане бомба. И тоя цвят и отива. Ето я моята преди да я купя, като си седеше там мноого години /снимката е от стрий вю няколко години преди да я взема, като я взех беше в доста по окаяно състояние, но нямам снимки/ :)


Октомври 26, 2023, 17:18:27
Отговор #15

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ще следя Волгата с интерес !
Довърши я, татко ти ще се радва отгоре  O:-)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 26, 2023, 19:28:27
Отговор #16

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Привет и от мен. Волгата е от колите, които са трудно убиваеми и вървят, дори и повредени. Проектирана е да кара стотици хиляди (има не една и две таксиметрови по над милион км). Всичко е с голям запас и общо взето, нищо сложно за ремонт. Има унификация с УАЗ и части все още има навсякъде из България - в това отношение Москвич е много по-голяма екзотика.
За конкретната - щом й седи половина лайсна на прага отдясно, значи ще я бъде.
Тъпо и елементарно, смени едни талони. Оправи си преглед и гражданска и я почвай. Е там на улицата можеш за два дена да смениш цялата спирачна система, маркучи, кабели, игла на карбуратора и вероятността да тръгне е 99%.
Оттам едно хубаво миене, нови рефлектори за фарове (по 10-12лв от ВАЗ 2101) и си ти. След миенето ще се изясни колко е зле боята. Закарай я дето тонират бои, ще ти забъркат един акрил, правиш си две-три спрейчета и може да постигнеш неочакван резултат. Преди това малко шкурка, Вюрт и епоксиден грунд пак на спрей. Дупките по греди и дюшемето ще ти ги завари бай онзи.
4 гуми, гърне, масла... Както и Методи ти писа, не е страшно.
Оправи си газовата и си ти.

Октомври 26, 2023, 22:48:03
Отговор #17

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Тази Волга е много далеч от точката на невъзврата, даже си е добре, предвид че сигурно от над 15 години стои захвърлена в калта.
Единствените сериозни поражения, поне по снимките, са от течащото уплътнение на задното стъкло и багажника и поради това, че задна дясна гума първа е сдала фронта /заедно може би и с естествения наклон към улицата/, е набивала вода в нишите на заден десен калник отпред и отзад на колесната арка. Трябва тенекиджийска работа определено. Но не и като условие да тръгне.

Проблемни по-скоро ще са помпите за спирачките и съединителя, по двигателя вече са казали, първо с манивелата дали върти и после всичко друго поред - да се докара ток /искра/ и бензин.

За гражданската - поне по шопско правят и със стар талон. Естествено не навсякъде и не без простотии. Две от колите ми са със стар, едната скоро съм й правил. Армеец със сигурност правят, но зависи и от конкретното брокерче дали му/й се занимава и дали има нужните контакти.
Къде, впрочем се намира, ако не е тайна?

Октомври 27, 2023, 00:08:32
Отговор #18

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Привет и от мен! Аз ще съм поредния, който ще те бутне по нанадолнището  :D . Аз също мисля, че без колосални усилия това може да стане един технически изряден и годен за каране автомобил. ГАЗ 24 винаги много ми е харесвал, като вид, но за съжаление познавам модела доста отдалеч. Доста неща понаучих за него тук във форума. А по темата с паленето, съмишлениците са ти написали какво да правиш. Аз винаги съм изпитвал страшен кеф да видя, кола която не се е движила с години потегля на собствен ход. Дори следя един маняк в YouTube - Flexiny. Той има стотици клипове само с това - да пали коли непалени с години. Като гледам какви скрапове пали той - тук нямам съмнение, че ще успееш. Има и клипове с точно такива Волги - ако искаш хвърли едно око.  :). Щом не гониш вид максимално близък до перфектен, бих препоръчал да правиш нещата едно по едно. Аз лично два пъти съм виждал, коли разглобени от мен до такъв вид, че съм се чудел дали ще имам сили и време да ги сглобя.  :D

Октомври 28, 2023, 16:37:46
Отговор #19

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
За гражданската - поне по шопско правят и със стар талон.

Аз си правя сам онлайн, ес-ди-ай имат онлайн инструмент
иска се VIN и рег номер
кацам самолета и застраховката ме чака в "пощенска" кутия в Кауфланд
немец мръсен, бандит магистрален ...