Общи форуми > Общ технически

Мнение за глава?

<< < (2/2)

Seaman:
Здравейте колеги,

Главата абсолютно подлежи на възтановяване. Трябва да се провири и биелата за кривина,  (случвал ми се е проблема при воден удар). Вероятноста да е крива биелата е поне 50%, като първично може да провериш нивото на буталото в ГМТ да ли съответсва с другите бутала. Лагери биелни и основни задължително ги смени, и буталните пръстени също. На този мотор веригата е едноредова и се смена на около 150К км.

Юлиян:
Благодаря за отговорите, както съм написал по- горе имам още два такива двигателя в работещо състояние. Купувал съм ги за други мои мерцедеси във времената когато се намираха цели двигатели за 150лв. Идеята е да възстановя този и пак да си имам две резерви. А иначе ще сменя основни, биелни лагери, сегменти и бутала, имам и биели няколко, така че всичко в блока не е проблем. Щом е възстановима тази глава ще поразпитам колко би излязло упражнението с нея и ще преценя струва ли си. А двата резервни двигателя са ми и с двуредови вериги даже, но ми се ще всичко да си отговаря откъм номера на блок и прочие в документите.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия