Автомобили > Американски автомобили

1987 Chevrolet Camaro IROC-Z28

(1/3) > >>

galaxie:
Здравейте приятели и любители на американските класики. Нека да раздвижим темата с една истинска класика. Пристигнало миналата година в България при моят добър приятел Пепи Панов, това прекрасно Камаро се озова в моя гараж. Стана малко неочаквано, но съм много щастлив да се похваля с него.
Колата е от първи собственик, на 97х км, в изключително добро състояние, не е музеен експонат, но определено е малко карана и добре гледана кола. Като стана дума за малко карана, през последните 15-20 години е стояла в гараж. Чисто новите й гуми бяха станали квадратни от седене. Има разбира се дребни неща за отстраняване, просълзила водна помпа, неработещ компресор на климатика, нищо страшно.

А сега най-готиното, Камарото е IROC-Z28, върха на сладоледа  :D

Малко информация от интернет.
"За тези, които са достигнали автомобилната възраст през 80-те години на миналия век, има само едно Camaro: IROC-Z28. Chevrolet предлага модела IROC-Z28 от 1985 до 1990 г., името му насочва вниманието към сериите на International Race of Champions, която създадена от на Роджър Пенске, за да се превърне в постоянна част от Wide World of Sports на ABC." цитат от Motortrend.

За любопитните ето и цялата статия: https://www.motortrend.com/features/chevy-iroc-camaro-history-tuned-port-tpi-350/

И малко технически данни за модела. Признавам си, че почти достигнах максималната скорост, ако знаех че има още 9 километра, щях да опитам.

Обем на двигателя:    349.8 cu-in / 5733 cm3 V 8
Мощност:                    223 HP / 226 PS / 166 kW
Макс въртящ момент: 317 lb-ft / 431.0 Nm
Макс скорост:            130 Mph / 209 km/h

Снимките са от Швейцария и гаража на Пепи, аз нямах време да снимам от каране  :D







 

 

 

 

 

Механджията:
добре, че покъртителните калобрани са отишли в кофата мигом след вноса, леш са

изглежда супер, честито!

didotooo:
Много е готина машината ! Изключително добре запазена ми изглежда и напълно натурална .

galaxie:

--- Цитат на: Механджията в Февруари 17, 2024, 21:57:12 ---добре, че покъртителните калобрани са отишли в кофата мигом след вноса, леш са

изглежда супер, честито!

--- Край на цитат ---

Хаха, Пепи ми каза че били преправени от Сеат  ;D

DpymeB:
Боби, честита нова придобивка!

Изглежда много яко  O0
Типичен американски мускул  >:D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия