Автор Тема: Peugeot 404 D 1966  (Прочетена 15059 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2011, 22:31:11
Отговор #10

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Кофтито на тия коли е че са много здрави като двигател и окачване, но купето изгнива зловещо :(  С моето положението е трагично :(

Юни 15, 2011, 10:55:22
Отговор #11

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
И това - червеното - ли е загнило ???

Юни 15, 2011, 22:01:12
Отговор #12

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Червеното е го дадох на вторични преди година :(  Свалих всичко от него и сега бялото ще е дизел....ако изобщо стане някога :(  Вече никога не бих се хванал с толкова гнила кола.

Юли 14, 2011, 19:03:03
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ето как си прахосвам времето и парите не знам вече кое подред лято :(  Всяка година се каня да разпродам всичко и да оставя само една кола ....и пак имам 5 :(  Това Пежо е първата кола, която съм си купил в живота. Първо беше бензиново, но след него купих две дизелови и прецених, че този модел е доста популярен със здравия и надежден двигател XD-88 и сега на първото си купе ще слагам такъв. Имам три работещи двигателя и купчини нови и запазени стари части купени през годините. Бях изоставил колата около 5г, но сега съм се захванал през свободното време само с нея. От миналата година са боядисани вратите и капаците и сега бачкам главно по окачването и  спирачна система. Искам да монтирам двигателя и да я движа на самоход докато стане за боя трябва да я пазя в гаража на сухо. Надеждите ми за тази година са да се движи и да започвам с кита...и някъде късна есен може би боя. Трудно е със скромни средства да се възстанови цяла кола дори и да е евтин модел, но не мога да се откажа от тази 404ка.
   
 http://solex.snimka.bg/automobiles/peugeot-404-xd88.606800.24243963
 

Юли 15, 2011, 10:09:01
Отговор #14

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво колега, страхотна работа си свършил по Пежака !
Гредите със заварките успя ли да ги обработиш отвътре по някакъв начин ?

Юли 15, 2011, 18:02:43
Отговор #15

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Всичките греди и заварки по коша съм правил сам. Изхабих 2 листа и половина ламарина за кръпки по пода подкалниците на колата. Колкото и да обработваш една кърпена кола, нищо не става от нея. На всеки 3-4г трябва да поправяш доизгнилото....в което е и цялата романтика на ретро колите :)

Септември 29, 2011, 15:45:35
Отговор #16

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Всичките греди и заварки по коша съм правил сам. Изхабих 2 листа и половина ламарина за кръпки по пода подкалниците на колата. Колкото и да обработваш една кърпена кола, нищо не става от нея. На всеки 3-4г трябва да поправяш доизгнилото....в което е и цялата романтика на ретро колите :)

Не съм съгласен, ако се кърпи както трябва(виждам че добре се справяш) и след това се напълнят кухините с някакъв консервант, няма да изгние блиските 20 години.За пример мога да ти дам Москвич 2140 изкърпен 1997, каран до 2003 от бащата след което аз 2008 като взех книжка го подкарах пак като всекидневна кола.Още си го карам и нямам проблеми, с купето де  ;)След изкърпването е напълнен с горяло масло, дори и аз сега от време на време пръскам по малко във вратите и капаците.Така, че за да не се занимаваш повече с кърпене е достатъчно да я консервираш добре и да не тече вода вътре в купето!

Септември 29, 2011, 23:15:35
Отговор #17

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ще ги обработвам и аз с някакво масло, но една кола изгние ли зловещо - край с нея. Ясно ми е че трябват постоянни грижи и хубаво време за ретро колите. Докато имам възможност ще се грижа за трите, които имам но става все по-трудно с тези разходи по тях и части.

Април 09, 2012, 11:00:03
Отговор #18

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Иво,какво става с бялото Пежо?
Как е френската част от колекцията ти,че нещо напоследък само за шведската пишеш?
 :)

Април 09, 2012, 23:50:03
Отговор #19

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ще бачкам по него лятото, искам първо да събера колкото може повече нови неща а и да имам готови пари за работа, иначе няма смисъл да се захващам. И без това направих грешката да купа повече от една кола, но това е положението - всички сме за психиатър и в скоро време ще спя в някоя от тия кочини :)