Автор Тема: Peugeot 404 D 1966  (Прочетена 15055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 21, 2014, 22:44:54
Отговор #20

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ето я изключително ценната ми придобивка за колата, която ще направя към края на живота си :) Тази част я намерих в шведския ибей, но беше обявена само за продажба в държавата поради размерите си. С помощта на приятел там се примолих на продавача да я прати в Бг...за което си платих доста, но не съжалявам за нито един лев. вече събрах всичко необходимо през годините за тази кола и все някога ще дойде нейния миг, засега си стои недовършена в гаража, но не искам да почвам разпокъсана работа по нея както до сега. Все пак тази придобивка ме обнадеждава доста :)

   
   
   
   

Юни 23, 2014, 09:21:39
Отговор #21

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Супер придобивка. Колко пари ти излезна ако не е тайна.

ПП Слъчайно да ти се намира здрава месингова раздатка за задния диференциал ?

Юни 23, 2014, 09:42:57
Отговор #22

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Тази част ми излезе 200е, като почти половината пари бяха за куриер. Това е много рядка част и никога не съм виждал да се продава, ако обявата беше в Германия щяха да искат за това над 200е. Без тази част колата не прилича на нищо :) а тя винаги е изгнила. Това в диференциала е червячна предавка и не е от месинг а от AG, който мисля че се топи на много по-висока температура и изисква смазване с това специално растително масло. Целия възел се продава по ибей, но е доста скъп, аз имам един в сравнително добро състояние и ако при теб положението е тежко, мога да ти го продам. при каране с друго масло зъбите се износват ужасно и стават на малки дупки от работната си страна, чувал съм че е е възможно да се обърне цялата корона, но не съм го пробвал.

Юни 23, 2014, 09:46:15
Отговор #23

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Точно така. Този от който взех това изгнилото пежо го е обръщал. При мен това придръпване се оказа от него и за това си търся някакво което е читаво. Моля те пиши ми на ЛС за какви пари би ми го дал.

Поздрави.

Май 01, 2015, 21:58:21
Отговор #24

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
  Тези дни ще кача снимки тук на Пежото от Перник, което купих днес. Няма смисъл да отварям нова тема за него и да пълним форума с глупости. Колата на живо е доста по-зле от снимките които бяха качени в обявата, но това не ме учудва и отчайва :) Всичко по нея е занемарено и е ужасно изгнила, не е палена много години и нямаше, дори много трудно я избутахме. Пребоядисвана е отвратително и всичко в купето е в лош вид. Днес махнах седалките и гумите по пода, които са задържали влага и са допринесли за тоталното му изгниване. Смених бензиновата помпа, сложих акумулатор и учудващо лесно запали :) Карбуратора тече и няма ниски обороти, ел инсталацията е с проблеми, но до няколко дни ще е в изправност за каране. Няма абсолютно никакви спирачки и педалите са яко клеясали, съединителя обаче проработи и дори я покарах няколко километра :) Има доста запазени гуми, джантите са добри и има 4 тасчета в много добър вид. Колата няма да се прави сега, просто ще оправя спирачките и карбуратора. Искам да е в движение за да не се застоява и съсипва и така ще доживее по-добри дни, когато ще бъде реставрирана цялостно. Тези дни ще кача подробни снимки на поразените от ръжда места.

Май 03, 2015, 23:12:02
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
             Е, хайде честита покупка!  :)
Определено ако се видим трябва да почерпиш по някое сокче :)) мен и колегата Карлито, защото беше наша идеята въобще да помогнем на колегата от Перник със снимки и обява за двете му коли.
Той не ги оферираше по Нета за продаване, поне не напоследък, нито ги беше снимал.

         Всъщност колегата Карлито го снима Пежото, не собственика, но надве-натри, така че нямаше идея да се крият някакви евентуални проблемни зони. Просто не се вдълбочихме в детайлно снимане, ами въобще искахме да се види тук колата. Идеята беше най общо тук някой колега ако имаше интерес, както в случая с теб, да добие обща представа за нея.
Но така или иначе, си е хубава оригинална кола, че и рядка версия с шибидах, и предполагам ще носи много удоволствие като се направи.  :D

Май 05, 2015, 06:34:00
Отговор #26

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Честито Иво и от мен. Направо ти завиждам че имаш къде да събереш толкова много коли  :)

Септември 16, 2016, 22:42:23
Отговор #27

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Бях се зарекъл да не купувам вече никакви коли и дори да разпродам някоя....но и тази година не мина без нова придобивака. Това е последната кола в живота ми - заклевам се ! Главния виновник за покупката е Павката, за което му благодаря ! Колата е от първи собственик, закупена е 1970 от Кореком. За 45г е изминала 275000км и са полагани добри грижи за нея. Отдолу е изумително запазена, никога не съм виждал токова запазена 404...а аз съм виждал много от тези коли. Естествено, че си има и проблеми. Имала е много лек удар в задната броня и отпред в дясно. Взех я със спукан резервоар и ужасно разбит карбуратор, имаше проблем със шасито на шофьорската седалка, щангите на скоростите са разбити, но всичко това са незначителни проблеми. Веднага оправих седалката, смених резервоара, разглобих тотално каруратора и си изработих втулки на дросела, семних всичко по делкото и сега се движи много добре. Смятам да я карам и всичко, което се появи в двожение да го ремонтирам. Има нужда от малко поизправяне и нова боя някога. Имам огромно количество части за тази кола и абсолютно нищо не е плаши по нея. От тук нантатък ме чака голям кеф по пътищата и в гаража с нея :) Имам я по-малко от две седмици а вече имам няколко оферти да я купят, множество снимки и молба за някаква фотосесия :) Не съм предполагал, че ще попадна на толкова запзено 404 :) Ако умра днес, ще съм жиял щастливо :)
 
   СНИМКИ -  https://goo.gl/photos/srZkX3iAAyFsnWEy7
« Последна редакция: Септември 16, 2016, 22:44:40 от SPEARHEAD »

Септември 17, 2016, 16:50:54
Отговор #28

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изглежда отлично, браво! харесва ми нагласата ти и отношението към тези коли :)

Септември 19, 2016, 10:40:51
Отговор #29

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Честито ,Иво! Отдавна не ти бях честитил нова кола  :D :D :D
Обаче няма да ми омръзне никога да го казвам на хора като теб!
Това наистина е едно от най-запазените такива Пежа, които и аз съм виждал, а поне за модела имам наблюдения.
Сега вече ще обикаляме с класиките!