Автор Тема: Peugeot 404 D 1966  (Прочетена 15065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 19, 2016, 18:22:05
Отговор #30

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Еха, 404-ката изглежда наистина много запазена! Честита да ти е!

Тази вишнева боя с кафеникаво-бежовия салон е идеална комбинация!
Тя като гледам така няма нужда от реставрация, но ако ще има развитие по нея, защо не я отделиш в самостоятелна тема?
Направи ми деня днес с тази кола! Изкефих се като разгледах снимките и много се радвам, че такъв екземпляр е при съфорумец!

Поздрави!

:)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 19, 2016, 22:26:10
Отговор #31

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Колата няма да се реставрира тотално поне за сега. Ще я карам в хубаво време и в движение ще поправям всичко. Днес извадих целия салон за почистане и внимателно огледах всичко. Никога не съм виждал 404 а и друга 45 годишна кола, на която нищо да не е разглобявано. Никога не са сваляни корите на вратите, корите бод таблото, кожите от вътрешните прагове. Вички щипки и рапидки са оригинаните и не са повредени. Цвета ми хареса, но при първа възможност коата ще е е пребоядисана с малко по-тъмно винена акрилна боя, мисля е тази сега е някаква алкидна българска и пребоядисването не е идеално зле, но не бих я оставил така. Имам да обработя няколко места отдолу преди да е започнала да ръждясва а искам да сменя цялата изпускателна система. Имам много разглобени 404ки за части а и през годините събрах много нови части. Сега отделям всичко необходимо за тази и след време ще е напълно променена. Но имам още две 404 за тотална ретаврация. Когато една от тях е на пътя, тогава ще мога да обърна сериозно внимание на тази. Но началното състояние на колата е изумително добро :)

Септември 19, 2016, 23:23:14
Отговор #32

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Не и сменяй цвета.Оригинално трябва да е всичко, това се цени много.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 19, 2016, 23:41:07
Отговор #33

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Не и сменяй цвета.Оригинално трябва да е всичко, това се цени много.
Това не е оригиналния, била е по-тъмна. Просто ги боядисват с тази боя, която наподобява оригиналния. Няма да сменя цвета а просто искам да е по-качествено подготвена и боядисана колата.