Автор Тема: Opel Rekord A 1963  (Прочетена 9752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2011, 22:41:06
Прочетена 9752 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Ето го и моята класика от Опелите :)  Купих тази кола от първия и собствени и съм много щастлив, защото я е карал и поддържал цели 40г !  С нея получих доста части а в последствие събрах много нови, засега стои в това състояние и си чака реда. Карам я два три пъти месечно, защото иначе ще замине всичко, събирам части според възможностите си и когато всичко е в гаража и Пежото е завършено я започвам :)  Ето и малко снимки на класиката :)
 
 
 
 
 

Март 29, 2011, 08:01:52
Отговор #1

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Много е готина :DТова е табакера ако не се лъжа с 1.7мотор или... ???
Трябва много да си я пазиш,защото такива почти няма. :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 29, 2011, 09:14:01
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Радост за окото !

Сертификата обаче ме радва най-много.
Все пак най-ценни са автомобилите с история.

Какво ще и правиш?
Предполагам няма много ламарини за въстановяване, а по-скоро освежаване на боя?!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 29, 2011, 09:28:41
Отговор #3

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Колата има нужда от кит и цялостно боядисване, имам за нея чисто нова лява врата и калник. Трябва да се смени и кожата на тавана + работа по дребни детайли. Имам желание да разглобя цялата ходова част и да сменя износените детайли, двигателя е след основен ремонт и работи отлично. До сега съм събрал за колата нови брони, решетка, лайсни, надписи, мигачи, фарове, стопове, тасчета, камера за карбуратор+ремонтен комплект, всички гумени уплътнения, тампони и тн. Имам и резервен двигател, скорости и дифернциал. Колата има доста документи и снимки от времето когато е била млада, което за мен е много ценно :) Била е около 20г в Алжир и после е из Европа. С нея получих куп дребни ценни частици и различни бележки, които си е водил собственика.

Март 29, 2011, 10:50:28
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Ей, Иво!
Добре дошъл тук във форума!
 :D >:D O0

Март 30, 2011, 01:49:38
Отговор #5

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
 Била е около 20г в Алжир и после е из Европа. С нея получих куп дребни ценни частици и различни бележки, които си е водил собственика.
[/quote]


еи това винаги ме е радвало , имам предвид като си купя стара кола и вътре като има вехтории от предния собственик.
дори в оранжавия ми форд открих в задния панел шише с ракия ,знам че може да прозвучи изтъркано но е истина,
ама не посмяхме да я пием че знаеш ли ..... :))
  поздрави за красавицата колега

Март 31, 2011, 12:30:41
Отговор #6

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
абе колега вие там около своге сте много деини обрахте всички хубави коли много се радвам за теб че си си намерил запазена кола надявам се че ще я стопанисваш добре поздрави от Пловдив  :)

Март 31, 2011, 22:52:42
Отговор #7

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
Била е около 20г в Алжир и после е из Европа. С нея получих куп дребни ценни частици и различни бележки, които си е водил собственика.


еи това винаги ме е радвало , имам предвид като си купя стара кола и вътре като има вехтории от предния собственик.
дори в оранжавия ми форд открих в задния панел шише с ракия ,знам че може да прозвучи изтъркано но е истина,
ама не посмяхме да я пием че знаеш ли ..... :))
  поздрави за красавицата колега
[/quote]
 Несравнима е тръпката да преровиш претъпкания багажник на 50годишна кола !!!  Купих този Опел с цял багажник части и съм снимал най-интересните неща, страшно ме кефат металните туби и старото лого на SHELL !!! Маслото за скорости BP не е разпечатвано !!!  И като някакъв Божи знак на въха на купчината части намерих чисто нов метален надпис 404 !!! Не съм вадил или размествал нищо от пликчетата с гумички и ремонтни комплекти, пазя всичко както го получих.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Април 01, 2011, 10:33:19
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Уникално красиви са дори само да си ги гледаш,без да говорим колко са полезни!

Април 01, 2011, 10:37:14
Отговор #9

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Браво, браво много интересно и изключително ценно ........ Още снимки на "аксесоарите" ако може.