Автор Тема: Volvo 240 D6 GLE 1983 г.  (Прочетена 31974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2011, 17:34:29
Отговор #30

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахах като видя такъв модел и се сещам за тоя филм... Волвото е като танк направо:
http://vbox7.com/play:bb36e51e

Много здрави машини!

Ноември 12, 2011, 17:52:58
Отговор #31

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 240ka има в много от американските филми от 80те и 90те години :)  Колата наистина е с изключителна здравина, но не вози много меко по неравен път, иначе по хубав асвалт вози добре и е доста устойчива, усеща се че е 1500кг.

Февруари 02, 2012, 15:22:28
Отговор #32

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 От една седмица вече тази 240ка основен автомобил за всеки ден  8)) Пали отлично при -15 и се движи идеално и страшно ме кефи, че е голяма и ръбеста...пак съм различен от всички с пластмасовите електронни боклуци. Както и очаквах скапаната Astra G Y20DTH ме изостави просто така !!! изпуши управлението на помпата VP44 и КРАЙ !!! Аз това и чаках - спокойно свалих номерата на двете ми комбита (от снимките по-долу) и с талоните в КАТ .......БРАК и НИКОГА повече кола с електроника. Вчера си купих един напълно оборудван шестак D24  за Волвото и мисля да го карам през останалата част от живота си....след това да го кара който иска :)

  Ето ги боклуците, които ме предадоха въпреки грижите ми за тях  >:(
 
 
 

 Ако някой колега има подобна кочина и му трябват части, да се обажда. 
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 15:24:12 от SPEARHEAD »

Февруари 02, 2012, 19:31:19
Отговор #33

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
От една седмица вече тази 240ка основен автомобил за всеки ден  8)) Пали отлично при -15 и се движи идеално и страшно ме кефи, че е голяма и ръбеста...пак съм различен от всички с пластмасовите електронни боклуци. Както и очаквах скапаната Astra G Y20DTH ме изостави просто така !!! изпуши управлението на помпата VP44 и КРАЙ !!! Аз това и чаках - спокойно свалих номерата на двете ми комбита (от снимките по-долу) и с талоните в КАТ .......БРАК и НИКОГА повече кола с електроника. Вчера си купих един напълно оборудван шестак D24  за Волвото и мисля да го карам през останалата част от живота си....след това да го кара който иска :)

  Ето ги боклуците, които ме предадоха въпреки грижите ми за тях  >:(
 
 
 

 Ако някой колега има подобна кочина и му трябват части, да се обажда.
Иво , каквото и да кажа няма сми. :'(
От 11 отворени (дисекцирани) електронни ГНП на Bosch VP 37 (аксиална) и VP 44 (радиална) съм спасил едва 4.
Ако един сигнал не е в нормите си , просто се купува нов управляващ блок. :-\
Ще   продължа да изучавам , да поправям , да преподавам сложните електронни и микропроцесорни автомобили и електромобили
(дай Боже!), но в сърцето ми си остават  и ще си карам ретро и класически коли!
                                                     
                                                           Поздрави от Родопа планина! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 02, 2012, 20:29:35
Отговор #34

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Разбирам начинът по който се чувстваш. Не се притеснявай. Не си единствения, захвърлил с такъв замах, иначе съвременни автомобили. По същите причини и след известни опити с нови и доста нови Пежа, Фиати, Ланчии, аз, също си купих отново архаичен, древен, грозен и......спартански автомобил. По технологии от преди Христа. И не съжалявам за това, като цяло. Дори да ти кажа - доволен съм. Колкото и откачено да звучи. За мен са прости, ремонтнопригодни (повечето), комфортни и надеждни автомобили. Някои са много луксозни и също много ИСТИНСКИ ! Пък, кой-каквото ще да разправя.  Няма начин - купуваш си дадена марка, определен модел в читаво състояние, да си го караш всеки ден.  После се оборудваш със 1-2 цели на части, които да си подредиш/складираш за напред във времето. И си готов. Пък и с обикаляне по такива места, все ще намериш други интересни коли/донори, чийто части са нужни на друг човек, луд кат` теб. И така се завърта колелото. В прочем, да ти кажа, много по-лесно и някак си лесно, безгрижно се експлоатира дърта изрядна бангия.  Пожелавам ти, безгрижно и щастливо да си тракаш със Волвото. Този метален саркофаг, построен от луди хора, като за вечни времена. Всъщност, поддържай си го от към ламарини повече.


Февруари 02, 2012, 21:25:22
Отговор #35

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Не бих нарекъл Пежо 504 архаичен, изпреварил е времето си и дори в днешни условия е в пъти по-здрав от която и да е кола от класа му. Има си всичко необходима за един автомобил за дълги и сигурни пътувания а за ремонта му никога няма да ходиш в сервиз, няма да го "логваш" :), да му чистиш грешки, да му програмираш разни глупости и тн. Аз не съжалявам за тези два пластмасови боклука, ще си върна парите винаги от части. Свикнал съм с класическите коли, първата ми кола е Пежо 404 и ще я пазя винаги. А Волвото ми е с двигател след пълен ремонт, рециклирана рейка и алтренатор, нови 4 пружини и амортисьори, нови шарнири и тампони по двигател и ходова част. Имам още една цяла разглобена кола за части и абсолютно нищо не ме плаши в тази кола. Утре ще я изкарам пак в снега и ще я снимам :)  Просто ме е яд че се подлъгах по съвременните глупави коли, като знам много добре какво ме чака....и то се случи. Просто споделям с вас премеждията, иначе частите им се продават и малко по малко си връщам парите.

Февруари 03, 2012, 17:10:24
Отговор #36

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Избягвам да я карам в дъжд и сняг, но днес се наложи да изляза а и малко да се поразходи из снега машината  :)  Чакам лятото с нетърпение, ще си карам спокойно а имам и доста неща да пооправя. Има няколко ръжди които сега съм махнал и съм грундирал, но както се оправи времето я започвам.  Всички приходи от Астарат и Вектрата ще метна в този сандък :)
 
 
 

Февруари 04, 2012, 08:53:19
Отговор #37

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако има друга кола която да ме накара да променя мнението си за пьрвенството в здравината на 123-240д то това са тези идиотоустойчиви модели на Волво.Пожелавам ти колега  много безаварийни километри с тази машина.Много правилно решение си взел според мен! .Трябва да се противопоставим по някакьв начин на монопола на производителите на автомобили и на начина по който ни правят зависими с тази електроника от момента на покупката та до гроб в смисьл докато колата отиде в моргата.Аз живея на принципа,че човек трябва да обръща повече внимание и да харчи парите си за  личните си удоволствия отколкото да стане роб на една сьвременна кола която да го е страх да изкара от гаража и за всяка лампа която светне да тича в банката за пари. Хората дотам са се вманиачили, че скоро чух приказка от клиент ,че колата му  може би е дала грешка на водната помпа.Е това направо ме изкара от равновесие.Да станеш до толкова зависим че едва ли не да почнеш да обвиняваш за всичко компютьра дори и за грешките на собствената си жена да речем. :D.Знам че някой ще каже ,че това е вьпрос на стандарт ,но  в  България стандартите са доста разтегливо понятие .

Февруари 04, 2012, 18:16:04
Отговор #38

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Никога няма да съм заложник на няколко платки, 10тина транзистора, един плик релета и куп датчици ! Как да тръгна спокойно към морето или в планината с кола с електронно управление на всички важни агрегати !?  Електрическа хидравлична помпа с електроника даже - екстремна тъпотия !!! ГНП командвано от електронен блок - изгоря като крушка на фар и ме остави на пътя ! Не искам никакви екстри. Трите коли които сега имам са  Volvo 240, Peugeot 404 D и Opel Rekord A , за всяка от тях имам по един донор, който съм разглобил собственоръчно и по този начин съм се запознал с устройството на всяка в най-дребни детайли. Не казвам, че са идеалните коли, но всичко е безумно просто и здраво, при елементарна техническа грамотност и профилактични грижи може да караш всяка от тези коли цял живот. Дори и да приемат някакви екологични такси за карането на стари коли, ще ги плащам и не смятам да купувам НИКОГА кола произведена след 1990г

Февруари 10, 2012, 15:09:54
Отговор #39

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Здравей колега! Много е яко Волвото, то предполагам е с мотора вграждан и в VW LT. Аз съм карал 244 с мотор 2.3 бензин пак с черна кожа, черно на цвят! Колата е доста тежка но се управлява леко и е удобен автомобил като цяло, собственикът и си я кара ежедневно! По едно време мислех да я купувам ,но нещо се разколебах! Успех с нея, дано ти служи дълго и вярно!
Old school rulz