Автор Тема: Techno Classica Essen 2011  (Прочетена 5675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2011, 17:00:45
Прочетена 5675 пъти

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Тази година най-после успях да сбъдна една моя дългогодишна мечта,а именно да посетя ретроизложението в Есен,което се проведе от 30-ти март до 3-ти април.Така или иначе имах предварителна информация,че това е най-голямото ретро събитие на Стария континент,но мащабите на изложението многократно надскочиха очакванията ми.Събитието се помещава в сградите на Есенския панаир и има около 120-130 декара закрита площ.Освен това имаше и три открити площадки,на които експонатите се продаваха.Всъщност на откритото бяха експонатите с по-ниски цени.В закритите помещения цареше пъстро разнообразие от автомобили,мотоциклети,трактори и лодки.Успоредно с фирмените щандове,на които доминираха немските производители и производните им дъщерни фирми, голяма част от изложението беше представена и от индивидуални изложители.Голяма част от автомобилите се продаваха,но цените им определено бяха много далеч от моите представи за достъпност.Но така или иначе аз бях отишъл да се наслаждавам на автомобилната история, а не да пазаря.Имаше богато разнообразие от автомобилни марки, някои от които отдавна принадлежащи на автомобилната история.Представителите на старите мотоциклети бяха в пъти по-малко,но и от тях се намираха интересни експонати.Освен превозните средства имаше доста щандове,които предлагаха техническа литература,части,аксесоари,облекло,минимоделчета и какво ли не.За съжаление отделих само един ден за посещение на изложението,но това време е крайно недостатъчно.Площите и броят на експонатите са големи и обхождането им е изморително.Освен това са много нагъсто разположени и в един момент очите се пресищат от впечатления.За да може да обхване събитието като цяло,човек трябва да отдели време за посещение през всичките дни когато е отворено.
И така стига с приказките!Предлагам ви част от снимките,които направихме,за да споделим и с вас.Някои не са с много добро качество,но понеже залите бяха доста ярко осветени,явно осветлението влезе в конфликт с фотоапарата ни.

Приятно гледане!

http://saltevs.snimka.bg/automobiles/techno-classica-essen-2011.582667.22939798

Април 05, 2011, 10:28:59
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благородно завиждам, колега!

Гледах някои снимки в страницата на Classic and Sportscar във Facebook няколко снимки, но твоите са доста по-подробни!

Сподели някои цени на автомобили, които са ти направили впечатление.
До колкото знам, на такива места могат да се намерят (спазарят) автомобили на доста добри цени и под тези в интернет.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 05, 2011, 11:50:54
Отговор #2

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Честно казано,поне от това което видях като цени не останах с впечатление,че мога да си купя нещо от там.Повечето експонати се предлагаха на петцифрени суми в евро.Рядко се намираше някоя кола в рамките на няколко хиляди евро.И то предимно по-нови модели автомобили.Но от друга страна почти всички предлагани автомобили бяха в реставрирано състояние и много добър външен вид и като се вземе предвид възрастта им,цените според мен са оправдани.На някои от снимките има табели,които като увеличите снимката могат да се видят цени.Но така или иначе купуването от това изложение лично на мен не ми е по джоба. ;)

Май 14, 2011, 18:37:36
Отговор #3

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Приятно гледане!

http://saltevs.snimka.bg/automobiles/techno-classica-essen-2011.582667.22939798

Можеш ли да ми кажеш каква марка са двата автомобила на снимки 16 и 17 от албума ти?

Май 14, 2011, 20:19:32
Отговор #4

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колега за 16 та снимка не мога да ти кажа, но за 17 съм сигурен, че е Volkswagen Karmann Cheetah 1970-71  ;) Качвам и снимки на модела.

Май 14, 2011, 22:09:06
Отговор #5

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Благодаря ти колега :)
а за 16 снимка имам подозрения, че е онова бразилско творение Puma, което е под "шапката" на VW  ::)

Май 15, 2011, 08:00:03
Отговор #6

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Наистина е Пума  :)