Автор Тема: Идеи за HOT ROD  (Прочетена 27490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2011, 11:44:33
Отговор #20

Неактивен warszawa

  • Публикации: 17
  • Живата Легенда!
    • Warszawa 201 1962g.
Интересно изпълнение :) Благодаря!
Проходих през далечната 1962 година. Бях отгледана в добро семейство от гр.Перник, което се грижеше за мен и благодарение на него оцелях през годините.

Юни 28, 2011, 14:12:52
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Я какво открих :

Направо не е за вярване, но за последните три седмици я срещнах два пъти на едно и също място до метър.На входа на паркинга на Кауфланд в Тракия,аз влизам,тя излиза.
Някой от Пловдив виждал ли е това чудо къде се подвизава?

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 28, 2011, 14:33:26
Отговор #22

Неактивен warszawa

  • Публикации: 17
  • Живата Легенда!
    • Warszawa 201 1962g.
Ще е интересно да се види на живо...
Проходих през далечната 1962 година. Бях отгледана в добро семейство от гр.Перник, което се грижеше за мен и благодарение на него оцелях през годините.

Юни 28, 2011, 23:37:57
Отговор #23

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Я какво открих :

Направо не е за вярване, но за последните три седмици я срещнах два пъти на едно и също място до метър.На входа на паркинга на Кауфланд в Тракия,аз влизам,тя излиза.
Някой от Пловдив виждал ли е това чудо къде се подвизава?

В четвъртък или петък /не помня/ миналата седмица към 17ч. случайно я забелязах на Сточна гара. Карах след нея и гледайки задницата се чудех какъв е този автомобил. Викам си "Такова чудо не съм виждал. Кво ли ще да е?" До Бетонния мост вече разпознах, че е префасонирана Варшава. Отдаде ми се възможност преди гарата да я изпреваря, та я огледах и отпред. След това завих по "Васил Априлов", а Варшавата отпраши към Коматевския възел.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 29, 2011, 23:42:53
Отговор #24

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ето една Победа от филма "Стритрейсеры"




Да ето я същата от "Стрийтрейсеры" малко префасонирана,виси отдавна на автору.Искат и има няма 13-14 евра.И още дълго ще виси,в Русия от такава кола никога не можеш да изкараш парите които си набил в нея.









«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 30, 2011, 09:46:39
Отговор #25

Неактивен warszawa

  • Публикации: 17
  • Живата Легенда!
    • Warszawa 201 1962g.
Красиво изпълнение... :)
Проходих през далечната 1962 година. Бях отгледана в добро семейство от гр.Перник, което се грижеше за мен и благодарение на него оцелях през годините.

Юни 23, 2012, 13:56:32
Отговор #26

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Здравейте колеги ! Имам една Волга 3102 и мисля да и направя маалка модификация.. Искам да си дадете мнението как ще изглежда такава Волга без таван? Т.е. кабрио.
Възможно ли е това и горе долу колко ще струва?
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Юни 23, 2012, 14:08:01
Отговор #27

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
То няма невъзможни неща ,рязането и преправянето ще са цифра ако не си ги правиш сам ,после мек таван по поръчка... Ала ел камино повече ми допада идеята ,но и там става въпрос за доста пари...





Юни 23, 2012, 20:16:11
Отговор #28

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И като кабрио и като пикап може да получи много яко, но най - добре ще е (според мен) да си направиш просто двуврата Волга. Във всички случаи ще трябва да преместиш средната колонка и съответно да удължиш вратата, което за нормален майстор няма да е особен проблем. Лично според мен (без да имам какъвто и да е практически опит) кабриото е най - скъпият вариант, защото купе без таван се сгъва, т. е. трябва да го усилваш, което естетически трудно се прикрива. Отделно - питаш колко струва, т. е. мисля си, че нямаш голям бюджет, а по кариото ще изхарчиш най - много, включая и гюрук с нормална конструкция, защото без него просто имаш кола с изрязан таван, а не кабриолет...
 ;)

Юни 26, 2012, 22:00:25
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На мен този вариант на скиците най-много ми харесва, особено това дето стърчи от багажника  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.