Автор Тема: Идеи за HOT ROD  (Прочетена 27480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2012, 19:16:01
Отговор #30

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
А според мен,ако Волгата е запазена като изходно състояние,е по-добре да се съхрани като такава.И без това от този модел няма много бройки в България.

Януари 08, 2015, 21:00:43
Отговор #31

Неактивен aleksandar.ivanov

  • Публикации: 11
Здравейте.
Нов съм във форума и се казвам Александър. Регистрирах за да задам едничкия въпрос:
Има ли хора в България, които се занимават с изработването на хотрод автомобили?
Ще уточня какво искам:
Лада 1200 или 1300 да се опесачи, изкърпи с оригинални панели и пребоядиса в някой убийствен цвят.
 нови фарове, мигачи, огледала, дръжки... всичко. Нов по съвременен двигател с около 200 до 300 конски сили. ново, модерно и стабилно окачване, леко снижено с автоматична скоростна кутия по възможност
интериора с поръчкова тапицерия, като се запази оригиналноста на таблото.
ел. стъкла и климатик.
На практика, отвън да изглежда заводска, а да е с качествата на съвременен автомобил.
Поздрави на всички ретро фенове :)
Този, който пита е глупав 5 минути, този, който не пита - цял живот.

Януари 08, 2015, 21:49:25
Отговор #32

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравей , два въпроса:

На колко си години.

С каква сума разполагаш за този проект.

Иначе хора има за всичко във БГ ,само да си готов с кеша и да имаш представа в какво се забъркваш.Доста кадърни майстори има дори и тук във форума ,така че няма да ти е трудно с намирането на подходящите.А иначе не знам дали понятието хот род включва тия екстри ,които си изброил. Все си мисля че е нещо такова :


Януари 08, 2015, 22:20:17
Отговор #33

Неактивен aleksandar.ivanov

  • Публикации: 11
Здравей.
На 26 години съм. Бюджета не е проблем, но да кажем че не ми се харчат повече от 15-20 хиляди.
Хубави снимки си качил. Първото си влиза в категория хотрод а следващите са ратрод.
Аз искам нещо като първото, но купето да изглежда оригинално, като излязла от завода, само че по-лъскава  ;)
Този, който пита е глупав 5 минути, този, който не пита - цял живот.

Януари 08, 2015, 22:56:04
Отговор #34

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма да ти стигнат 15-20 000 за това, което искаш. На практика говорим за конструирането на нов автомобил, с външен вид на ВАЗ. За да вкараш мотор с такава мощност в това купе, е нужно подобаващо окачване, както сам си преценил, да, ама ще трябват и добри спирачки. В случая не говорим за автомобил, който само с подмяна на готови тунинг детайли да се модернизира, а за напасване на такива от други марки, поради причината, че за ВАЗ класика никоя сериозна фирма не произвежда детайли. Та окачване ще се конструира от нула, спирачки също, да ама това окачване по какъв начин ще се закрепи към купето също става филм. Другия проблем е побирането на друг мотор в малкия кош на ладата, а ти искаш и клима, та ще трябва място и за компресор и кондензатор заедно с всички маркучи тръби, перки и дехидратори - отново мисия невъзможна. Опираме и до трансмисията, искаш автомат, той да кажем ще е комплект с мотора, ама 300 коня /предполагащи сериозни нютони торк/ ще си търсят диф с нужното предавателно число, способен да понесе въртящият момент и задължително шпер - и тук отново филм. Това са само нещата по хардуера, одтават много други детайли.Лично аз, ако трябва да правя такава кола, бих направил тръбна конструкция, в която да се наредя всичко както трябва и отвън само за фасада да се накипрят ладови детайли.А съвсем отделен е въпросът, че този "моделист-конструктор", ще трябва да се учи да завива, спира и да стои на пътя и да слага тези 300 коня на асфалта, при това ще се учи на метода проба грешка, защото нито теглови баланс, ни геометрия на окачване, ни нищо ще ти е като на лада и да вадиш данните от Автодатата. А пък за регистрация на такова чудо може да забравиш. Успех все пак :D

Януари 08, 2015, 23:05:40
Отговор #35

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колега добре дошъл!
Има кой да ти свърши работата ;) - Киро 0889930085 - Намира се в с. Сусам, Хасковско. Това са прословутите Сусамски автомобилни заводи! 

Януари 08, 2015, 23:57:04
Отговор #36

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
michev наборе не убивай на детето мечтите.С 15/20000 макър и лева може да се спретне прилична колица.За донор на първо време се сещам за един Легнум с 280 коня в сток вариянт 5 степенен автомат с типтроник 4Х4 задвижване и с клима. А се и намират що годе читави по 7/8/9000лв.Останалото е работа на тенекиджията бояджията и тапицерите.А и Легнум имат доста достъпен на пари тунинг за мотора та може да стигне и 400/500 коня спокойно.Аз лично Съм мислил по тоя вариант само че с купе от Москвич 403/407 или 408/412 но за сега ме спъват само финанси.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 00:01:53 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 09, 2015, 00:31:56
Отговор #37

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Здравей, колега, както те посъветва колегата Michev, не си прави илюзия да слагаш нещо в Лада. Това което правят и тунинг маниаците в Русия, с многократно по-големи бюджети, е да вземат читав западен донор и отвън слагат ламарини да заприлича на Лада, Волга, Москвич или каквото те кефи. Преди да започнеш, помисли и провери как ( или къде ) ще го узакониш това чудо, иначе ....няма невъзможни неща.Успех и ако го започнеш, направи му тема, качвай снимки - ще е интересно за много хора тук. Поздрави!   

Януари 09, 2015, 15:40:46
Отговор #38

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Киро от Сусам  е точния човек с много опит и възможности.

Януари 09, 2015, 16:12:32
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, обади се на Кирил Николаев и му изложи желанията си, а той ще си каже мнението на база богатия опит с подобни проекти. Тук във форума имаме колега anastas, който прави същото, но на база стари Шкоди - и той също може да те посъветва за това-онова ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.