Автор Тема: Идеи за HOT ROD  (Прочетена 27341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 09, 2015, 18:51:59
Отговор #40

Неактивен aleksandar.ivanov

  • Публикации: 11
Благодаря за многото отговори. Смятам че всички излагате правилните аргументи.
Все пак за това се регистрирах, за да може някой да ми каже "няма да стане точно така, а по друг начин".
До проект ще се стигне рано или късно, ако не с Лада с друг автомобил. По принцип имам силно влечение към американските класики, но бюджета ще ми стигне само да си купя ръждивата барака.
Иначе автомобила ще се регистрира и шофира в Лондон. Може би ще трябва да проуча как стоят нещата тук предварително.
Само знам че старите коли са освободени от данъци.
...За Киро от с.Сусам...няма как да се обадя понеже не живея в България.

В краен случай, ако се откажа от хотрод проекта и реша да имам обикновена лада 1200 или 1300, напълно реставрирана, с каква сума трябва да се приготвя?
Този, който пита е глупав 5 минути, този, който не пита - цял живот.

Януари 09, 2015, 22:39:11
Отговор #41

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Зависи колко запазен екземпляр за база ще намериш. При всяко едно положение, това е много по-разумен вариант, а ако толкова желаеш вървяща лада с непроменена фасада, има и по-разумни варианти. Например мотор М42 или М44 от БМВ, получаваш 140 коня със 180 нютона торк, слага се кутия от Е30 с 5-та 0,8, ладов диф 3,9 със шпер Квайф /правят и за Лада/ или руски, ако стигнеш дотам лично ще ти дам информация за камбер и кастер на предният мост и начините /нестандартни/ да ги постигнеш, при това получаваш един отлично вървящ автомобил и сравнително добре стоящ на пътя, като за базов модел 1966 година :D При всяко едно положение много по-разумно е да възстановиш колата в автентичният и заводски вид. Пазара е залят с "бегачки" от разни модели и цени.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 22:42:49 от michev »

Януари 10, 2015, 15:39:18
Отговор #42

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Здравей колега. Щом живееш в Лондон, ще ти е по удобно да намериш някой Лондонски гараж. Знам че не са изобщо малко. Из Англия е пълно с всякакви коли. Можеш за 2-3 хил. паунда да си откриеш подходящ донор за хотрод. За Лади не знам, не съм търсил и гледал, но сигурно и такива ще намериш. Само че не знам от там на татък какви пари ще вложиш при майсторите в гаража. Нямаш транспортни разходи, освен тези за докарване на колата от някой район на Англия и намиране на частите. Ако тук си правиш кола, доста ще се охарчиш и с докарването до Англия. Успех все пак в начинанието и следя с интерес за развитието.
0890192949 / 0887192949

Януари 11, 2015, 18:21:15
Отговор #43

Неактивен aleksandar.ivanov

  • Публикации: 11
Lada е слабо позната в Англия, за Жигули да не говорим :)
Другата причина да искам проекта изпълнен в БГ е цената на труда. тук цените за реставрация започват от 55лв на час, а за хотрод проект ще ми струва 200 до 300 лв на час.
Поради факта че искам всичко да бъде направено с нови части, което включва и чисто нов двигател, от автомобил на не повече от 5 години, ще трябва да си променя първоначалната идея от 200-300 коня на около 110-140 за да се вместя в някакъв бюджет.
Втория вариант ще е да се реставрира жигули до пълна оригиналност и да му се добави едно серво, хубави спирачки и може би турбо ако е възможно.
Иначе за частите, ще пращам на майстора от тук, понеже при нас са поне 3 пъти по ефтини от колкото в бг. За сравнение, едно турбо струващо 1800лв в бг тук е 350лв :)
Поздрави на всички, а аз ще продължавам да обмислям какво да предприема  :)
Този, който пита е глупав 5 минути, този, който не пита - цял живот.

Януари 12, 2015, 16:11:52
Отговор #44

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз бих ти препоръчал да купиш готова направена кола. За целта можеш да огледаш секцията "Моят автомобил" във форума на Лада клуб България. Има не малко направени, и то добре и с не малко пари направени Лади. В България Лада и до ден днешен участва успешно и на писта, и на планинско, и в любителските състезания.  Има не малък избор на коли с увеличена до 1,7 или дори 1,9 кубатура на база Ладов мотор, с турбо, с мега и дросели, или с конвенционални хоризонтални карбуратори. Не малко от тях и изглеждат добре. Има и конверсии с фиатова двувалка. В общия случай колите са годни и за движение по цивилните пътища.
Така бюджета няма да надвиши 5-6000 лева, колкото струва и напълно оригинална ранна Лада 2103 на малък пробег, в заводски вид и подготвена за продажба - справка небезизвестната автокъща Марио М5. При Марио има богат избор и го препоръчвам като вариант, ако искаш да си улесниш живота, а и да минеш в крайна сметка по-евтино. Ако тръгнеш да правиш кола от нула, или да търсиш запазена по селата, тази сума до никъде няма да ти стигне.
За 15-20000 лева се огледай и из руските сайтове, примерно Drive2.ru. Там има всякакви мутанти.

Януари 13, 2015, 19:41:30
Отговор #45

Неактивен AmericanCarGuy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Кажете някоя готина идея за хот род и да не е много скъпа разбирасе. Бюджетът не мога да го кажа сега, но към 3000 -4000 .
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 09:02:34 от dido1903 »

Януари 13, 2015, 19:52:44
Отговор #46

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За тези пари е трудно да се купи хубав /относително/ автомобил, ти говориш за проект.

Януари 13, 2015, 19:57:52
Отговор #47

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
За тези пари.. няма да има нищо общо с Hot Rod. За тези пари евентуално някакво окачване може да си намериш, но няма и да е качествено. А имаш толкова много работа, подготовки и изработване на детайли. Всъщност ти ли ще си го правиш, или всичко ще е при майстор?
П.п. Не искам да ти убивам идеята. Хубави са идеите, но на този бюджет, аз поне не виждам как да направиш нещо, каквото и да било, дори и сам да си го изработваш от А до Я.
0890192949 / 0887192949

Януари 13, 2015, 23:38:16
Отговор #48

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
 ;D








Януари 13, 2015, 23:50:29
Отговор #49

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639