Автор Тема: В търсене на бъдещите класики.  (Прочетена 49868 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2014, 11:11:31
Отговор #130

Активен peter67

  • Публикации: 761
Две снимки, които според мен са бъдещи класики, а и са най-здравите коли! И един клип, да видите колко издържа  Волво:


Март 23, 2014, 13:11:24
Отговор #131

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това освен идиотизма на снималите клипа, нищо друго не показва. На първо четене се сещам за още поне 5 коли, различни от волво, способни на това.

Март 24, 2014, 12:00:54
Отговор #132

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Определено е много здрава и безопасна марка, но ако бяха засилили друга голяма кола да се блъсне в него, волвото едва ли щеше да продължи...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 24, 2014, 12:18:58
Отговор #133

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Тия коли дето те ги чупят ние ги ккупуваме и се радваме, че имаме "нов" автомобил :'(
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Април 29, 2014, 16:44:04
Отговор #134

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Защо, просто питам-стана ми чудно. До колкото знам, те са първите които започват да разработват АБС в W115, предлагала се в началото като допълнителна, но много скъпа опция и никой не го купувал, а и заемал почти целия багажник.
Мерцедес са в дъното на всякакви краш тестове за последните 20 години.Ретро моделите им май също не са цветущи в това отношение,ако погледнем например катастрофата с Людмила Живкова.

Юни 23, 2014, 01:07:03
Отговор #135

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев
Моята бленувана мечта Alfa Romeo 147 GTA, както и мечтата на едноименния колега Alfa 156 GTA, мисля са едни бъдещи класики, които поставят и края на една истинска епоха в Алфа Ромео. Сега вече се вадят мотори 1,8 с по 240 коня, но легендарния мотор на Busso 3.2 V6 (250 hp) вече е класика, а напредничевите дизайни на двете GTA резачки са уникално модерни дори и след 10 години от както са на пазара.
Цените на 147 GTA (понеже живо се вълнувам от нея) в Европа варират от 5 000 до 20 000 евро и мисля, че вече са в графа екзотик карс.  8))























Юни 24, 2014, 01:50:03
Отговор #136

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев
Alfa Romeo Disco Volante

Изработката на този поръчков автомобил изисква жертва на един 8C Competizione  :winktongue:
Италианското студио Touring Superleggera използва шасито и карантиите на 8C Competizione за създаването на Disco Volante. Напрактика напълно разфасоват едно 8С, което е "дарение" от клиента за да му изработят едно Disco Volante ... т.е. ти вече си се набутал да си купиш 8С, което те напълно разрушават и си доплащаш двойно повече за да ти изработят Disco Volanteto-то ... nice, aaa?  ::)














Юни 24, 2014, 12:29:53
Отговор #137

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да не си беше давал парите, оригиналът е в пъти по-красив. Ама пък който плаща поръчва музиката.

Юли 07, 2014, 00:12:09
Отговор #138

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Червеното определено има заряд и носи магията на марката, ама другото си бие леко на циганийка - на не е по поръчка за цар Киро? :))
За да не е спам, надявам се това скоро да стане класика - отново италианска сглобка, вече е на 22 г. и в момента ползвам едно такова животно като ежедневка... въпреки че съм любител на спортните коли, но те не издържат дълго по нашите пътища. Моделът е произведен само в 2800 броя, но частите не са екзотика - купе на база Дайхатсу, + баварски мотор.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 19, 2014, 10:34:44
Отговор #139

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
        Браво Митак, трябва да ме повозиш на това Бертоне като се видим.  :D
Не съм се качвал на нещо подобно от над 10 години вече, баща ми като имаше една такава Фероца, Много бях доволен от нея и си я харесвах.
Бертоне версиите са по-интересни, защото са с разширени следи и са по-устойчиви в завои при по агресивно каране, от спрямо стандартните Роки и Фероца.

А в аспекта на постнатите тук снимки и идеи за бъдещи класики от 80-те, ето един Мегатест на отн. достъпните тогава /с цена до 15000 долара нови,/ спортни купета от 80-те.

От дистанцията на времето виждаме, че има коли, които като нови бяха много авангардни, а сега са позабравени вече, като Меркур ХР4ти, или пък 1-те версии на Додж Дайтона.
Но пък със статус на легенди вече се сдобиха коли, които като нови бяха по-скоро незабележими, и критикувани доста от разни тогавашни автожурналисти, като Митсубиши Старион, или пък 2-ра Ген Тойота Супра.

Наслаждавайте се, специално го изкопирах днес от архива ми тоя интересен тест.  :)

пп.
Ако не съм го постнал в тема където трябва, моля някой от модераторите да го премести на някое по-подходящо място.




« Последна редакция: Юли 19, 2014, 10:39:19 от USfan »