Автор Тема: Opel Monza GSE 30Е 1984 / Opel Senator C30NE 1985  (Прочетена 155566 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2014, 23:07:46
Отговор #120

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Спуканата тръба на хидравлика е успешно заменена и пак сме в движение  8))

Между другото си направих ел.перка за охлаждането,монтирана е,но не съм свързал електриките.
Пробвана е с 2 жици към акумулатора,има забележим ефект при загряла кола  ;)
Снимки на следващият пост.

 
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 16, 2014, 20:33:57
Отговор #121

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Колега, грее ли монцата, че слагаш допълнително охлаждане? По-горе бях чел, че махаш виското-това на перката за охлаждане ли?

Май 19, 2014, 11:58:26
Отговор #122

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Махнах виското(да,перката за охлаждане на оста на водната помпа),щото е допълнителен товар за мотора,а освен това виското издава при форсиране един фучащ звук,дето ме дразни.
Нямам проблеми с прегряване,термостат си взех на 80 гр.
При мене както и при тебе (щото сме с климатици  :) ) има 2 ел.перки пред климатичния радиатор,които се управляват от датчик сложен на водния радиатор,т.е. при пуснат климатик (щото нали клим. радиатор отделя топлина),ако виското не успее да насмогне ел.перките пред клим.радиатор му помагат.
Аз си сложих ел.перка да си вържа гащите,идва лято все пак,а чугуна бавно изстива.А зимно време по-бързо ще загрява  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 19, 2014, 22:04:03
Отговор #123

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Интересно решение! Явно си струва да се помисли над този вариант. Не знаех, че има термостати на 80 гр. Аз де що съм карал такива коли все бяха с термостати 92-104 гр. или нещо от този род. Преди време имах една Омега 2,6 , тя е с почти същия мотор. При едно връщане от морето, май беше 2009 г август, страшна жега - катеря Шипка, 40+ градуса отвън, климатика бичи, виското стана като заварено към охлаждащата перка!!! Звука беше все едно има хеликоптер под предния капак, и вярно товари мотора. А когато е студена - върти много леко, то така и трябва де. Ще споделиш ли някаква схема как си го направил, каква перка си сложил, към датчика във водния радиатор ли я свързваш? Предполагам, че тази перка "смуче" въздуха от водния р-р?!?
Поздрави :)

Май 23, 2014, 21:11:15
Отговор #124

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив


Перка от Пежо 206 ХДИ,само тя беше достатъчно тясна да се напъха м/у радиатора и шайбата на водната помпа,на която се налага да и се резне оста,на която се слага виското.Направих си П-образна рамка от шина 20мм.,долу е захваната за гредата с 2 болта,горе към радиатора през 2 тампона от кутия на възд. филтър на Астра Г.Самият вентилатор има 3 точки на захващане.Ползвах неговите тампони,само че вътре набих парче тръбичка с подх. диаметър,три болта М8 с подходяща дължина,заварени към П-образната рамка и по една гайка отпред и отзад.Мога даже да регулирам приближението на вентилатора към радиатора  8))
Да,ползвам датчика за климатичните перки,само че добавих реле 40А с предпазител 30А.
Недостатък е,че на датчика идва плюс само когато си на контакт,та по моята схема няма вариант да угасиш и перката да поработи още,но това е лечимо  >:D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 24, 2014, 20:32:18
Отговор #125

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Чудесно решение ;) Благодаря за споделеното!

Октомври 22, 2014, 13:04:17
Отговор #126

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Колега не се заяждам но преди да ми направиш забележка ..... си прочети своите писания! "След като немските инж. са е направили с виско ти защо слагаш ел...?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 22, 2014, 13:49:53
Отговор #127

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Не адвокатствам, но немо е написал, че го дразни фученето от перката, а и товаренето на мотора...На мен лично вариантът му по-ми харесва от колкото оригиналното с виско. А и всички сме купували ново виско за cih и не работят коректно (явно само оригиналното е истината). Мисля, че спорите излишно, важно е крайният резултат да е добър. :)

Януари 09, 2016, 21:13:24
Отговор #128

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Колеги,
Със известно съжаление ще напиша този пост:
1.Monza GSE с 30Е мотор,Getrag 265 , шпер и климатик,с изрядни БГ документи,данъци и регистрация,напълно функционална (без климатика,не съм се занимавал с него).
2.Monza GSE с 30Е мотор с редовни австрийски документи,умишлено не регистрирана в БГ.Пясъкоструено купе, мераклийски възстановено.Налични задни панели(калници) и задна престилка (не монтирани) закупени за 1200 евро (3-те ламарини).Останалите неща закупени,подменени,налични можете да видите в темата или да питате,ако Ви интересува.Също налични шпер диф , Getrag 265,предни ел.стъкла и Рекаро салон (GSE все пак  ;D )
Умишлено не публикувам тема в раздел "Продава",защото бих продал комплекта от 2-те коли само на цяло.Което е идеална база за създаване на един безупречен Opel Monza GSE на принципа 2 в 1  :)....т.е. трябва да имаме насреща ентусиаст.
А и не съм 100% сигурен,че ми се разделя с Опела,но със съжаление установявам,че нямам никакво време да се занимавам с Монцата.Фактът,че за последно съм правил нещо по нея преди близо 2 год, е красноречив.
Естествено всичко това може да се промени,но след дълги размисли реших на напиша горното....


Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 09, 2016, 23:03:53
Отговор #129

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Роско, в живота си човек е принуден да взима тежки решения.
Имах честта да покарам Монцата и успях да се пренеса в друга епоха, друг свят ... светът на бъдещето в минало време.
Арматурно табло с камара дигитални уреди, същото като в Завръщане в бъдещето, звук като на истинска кола, сила, мощ и елегантност в едно. Прекрасна кола !
Поздрави от мен !