Автор Тема: Opel Monza GSE 30Е 1984 / Opel Senator C30NE 1985  (Прочетена 72355 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 16, 2011, 17:27:38
Отговор #50

Неактивен немо

• Публикации: 805
Да продължа по темата......
След като оскубах всичко,преди да се захвана с купето се заиграх с 2-та моста.....
Задният:

Предният:

Всичко бе минато на пясъкоструй и презаварено тук-там,задните носачи се наложи да се закърпят,но работата стана доста добре:

Естествено всичко гумено трябваше да бъде сменено.Първоначално имах други идеи за колата и вместо нормални гумени тампони закупих полиуретан  ::).Намерих фирма,която предлага всичко без едни тампони на предните носачи(които си изработих сам),и двата големи тампона на задния мост към купето,които няма да се сменят.

Април 16, 2011, 20:26:48
Отговор #51

Неактивен rumen_spasov

• Публикации: 1053
колега имаи предвид че полиуретановите тампони са по принцип малко по твьрди макар че предполагам че го знаеш но пьк изкарват повече поздрав

Април 16, 2011, 22:44:10
Отговор #52

Неактивен немо

По-твърди може би не означава задължително по-твърдо возене.....ама ще споделя като подкарам....някой ден... :D

Цитат
Поведение на колата спрямо фабричните тампони....
Някои хора си мислят, че като сложат по-твърди тампони, колата ще почне да друса повече. Няма нищо такова. Първия фактор е че полиуретановия тампон не се усуква както фабричния. Металната му втулка в средата лагерува в лагера, което прави движенията на носача много много по-лесни. Да, полиуретанът е твърд, но не забравяйте че всяко натоварване се опитва да завърти носача, а не да предаде усилието през твърдия тампон. Усилието се предава по този начин през тампоните на амортесьорите, но дори с културно твърди амортесьори и пружини, аз лично не усетих абсолютно никакво втвърдяване на колата.
От липса на друг термин, бих казал че колата става по-стегната. Не знам как да го обясня точно, но като сложи човек такива тампони и разбира колко много са му се чекнели колелата с фабричните тампони. Реакциите на колата стават по-бързи и по-прецизни... изчезва наместването на една купчина гума при рязка смяна на посоката.

Април 16, 2011, 23:00:40
Отговор #53

Неактивен madboy

• Публикации: 1896
Много добре са станали детайлите ,качвай повече снимки от работата ще е интересно за всички  :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 17, 2011, 09:41:25
Отговор #54

Неактивен Monza

• Публикации: 256
  • Хубавите неща стават бавно!
По-твърдите тампони ще я направят само по стабилна.Возията няма да се измени. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 17, 2011, 10:06:33
Отговор #55

Неактивен rumen_spasov

• Публикации: 1053
на сьвременните коли на които ги вграждам по принцип се усеща разликата но тяхните  оригинални тампони са по меки  а тампоните на монцата са твьрди и предполагам че ще е почти еднакво иначе от качеството им клиентите ми са много доволни

Април 17, 2011, 14:02:43
Отговор #56

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 2735
Между мен и немо възникна един глупав спорза който може би и аз прекалих.За което се извинявам. :PТова не е типично нито за мен нито за немо.Затова за да бъдем полезни,като професионалисти си оставих други задължения и създадох този клип с отпускащ музикален фон от напрежението.За да има поне някакъв смисъл от тази простотия. :D

Респект към вас двамата, колеги!
И темите са супер, и приказките!
Това е мъжко поведение!
 8))

Април 17, 2011, 18:34:31
Отговор #57

Неактивен немо

Две снимки специално за Монца:

Април 17, 2011, 18:40:06
Отговор #58

Неактивен Monza