Автор Тема: Kоя е най-грозната кола, която сте виждали?  (Прочетена 78063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2012, 23:24:13
Отговор #150

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Това Буфори прилича да го е правил Лийпу от Chop Shop  :))
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Април 11, 2012, 07:35:26
Отговор #151

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
... опитвам се да се сетя, за някой грозноват мерцедес  ::)
Аз се сещам веднага.Според мен е Смарт ако това изобщо е Мерцедес.Мисля ,че е по скоро някаква разработка на заместител на резервното колело.Чупи ти се мечока вадиш го от багажника и се прибираш с него.Иначе и А класата са доста безлични коли, но това е опит за финт към нежната половина от водачите което не е пречка да го направят малко по красив и ремонтопригоден разбира се.Също и бусовете МВ 100 онези произведените в Испания.От тях по нещастни микробуси не знам да има освен може би Форд Транзит  "акула".
« Последна редакция: Април 11, 2012, 07:38:52 от rumen_spasov »

Април 11, 2012, 13:36:28
Отговор #152

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето един, който освен грозен е и адски неудобен, особено за возещите се отзад баровци, ако са по-високи от 1.70 м /пробвал съм го лично, аз съм 1.80/.

Този CLS, както и А-класата са недомислени коли, които тотално погребват и без друго разклатения напоследък имидж на марката.
Иначе смартчетата според мен са сполучливи градски коли, особено спортният вариант доста ми допада
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 11, 2012, 23:25:56
Отговор #153

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Митак, как можа... Първият CLS ми е един от най - любимите като дизайн автомобили, все още не спирам да се обръщам, като видя такъв. Намирам го за уникално елегантен и неповторим автомобил, при все че не съм особен фен на трилъчата звезда.

Април 18, 2012, 11:32:36
Отговор #154

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Знаеш, че дизайнъта е въпрос на вкус... принципно не харесвам подобни концепции дето не се знаят лимузини ли са или спортни коли, та някои дори с елементи на джип /писал съм по-нагоре за "любимото" ми БМВ/. Аз съм за принципа "като ще е гарга да е рошава" и не ми допадат компромисните решения, стремящи се към универсалност - те /с малки изключения/ обикновено раждат уроди.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 18, 2012, 14:41:20
Отговор #155

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Митак, как можа... Първият CLS ми е един от най - любимите като дизайн автомобили, все още не спирам да се обръщам, като видя такъв. Намирам го за уникално елегантен и неповторим автомобил, при все че не съм особен фен на трилъчата звезда.
Да, наистна ЦЛС-а е много фин, а едновременно с това чист и в добрия смисъл, праволинеен дизайн. :D
А сегашния е прекалено бутафорен и претрупан с гънки.  :-\

Вървежните мацки, преди няколко години, като беше стария актуален, мнго го клйпаха, и му викаха- Делфинче.   O:-)

Като стана дума за грозотии, още един глас пак за Вел Сатиса.
Откак ги има по неколко хиляди лева, родината се напълни с тях, и още се пълни.  :))
Може да е обемна и луксозна, ама е яяяяко  O:-) грозна кола.

Оня ден пак видях един в движение.
Но за сметка на това пък същия ден видях един паркиран бордо металик Авантайм, близо до Докторската градинка в София.
Някой стар соц аристократ или учен сигурно го кара.  ;D
Не можах да разбера с 3 литровия шетак, или с 2 литровото турбо мотор беше.
Та това изравни баланса, и ми стана леко на душата. :)

Април 18, 2012, 15:41:47
Отговор #156

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Абе да си го кажем честно на повечето модели рендета след 2000 г. яко им куца дизайна - то не бяха секси мега/н/ задници, за предниците да не говорим... за сметка на това пък возят много приятно /като са извън сервиза де :))/, щом свикнах дори жена ми да ме вози в Сценика /между другото последния модел с хармоничен дизайн от началото на века/.
Иначе силуета на "делфинчето" /ето още нещо за темата с прякорите на МБ/ не е лош, но като цяло  тази кола ми оставя впечатление за нещо сбъркано и нехармонично, за разлика от класическия дизайн на марката, който може да не блести с особена оригиналност, но винаги е бил балансиран и изчистен.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 01, 2012, 22:11:07
Отговор #157

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Абе да си го кажем честно на повечето модели рендета след 2000 г. яко им куца дизайна - то не бяха секси мега/н/ задници, за предниците да не говорим... за сметка на това пък возят много приятно /като са извън сервиза де :))/, щом свикнах дори жена ми да ме вози в Сценика /между другото последния модел с хармоничен дизайн от началото на века/.
И

Ами напротив.
Бих казал обратното.  :)
Че Рената от и до края на 90-те години са яко безлични, щото яйцевидни, то е ясно.
Но откакто идва Патрик ле Куемен на власт като шеф-дизайнер, въвежда и той по подобие на Форд Ню едж философията.
Тоя нов ръб и досега ми е характерен, и ми харесва.
Именно Мегана от 2002 лили 2003, както и Лагуната преди него от 2001-ва за мен бяха, и си остават, много характерни Рена.

Иначе Мегана Сценик на жена ти ми е много безличен, ама той е модел от 90-те.
Наистина си е гадно яйце, хахах, подобен по гадна форма на моя по-новия Станг например.
Нищо лично де, Митак, ти си имаш и по-характерни коли в семейството.  ;D

В това отношение несърмерния дизайн на Вел Сатиса по-скоро е изключение като неуспех, спрямо дръзките, но готски форми на Рената от 2001 год насам. :)

Май 02, 2012, 14:49:46
Отговор #158

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не се засягам, просто за мен между красиво и изчанчено /запомнящо и натрапващо се/ има разлика. От ню ейдж дизайна единствено в рали-версиите намирам нещо привлекателно и което ще остане като стойностно за в бъдеще. Колкото до яйцевидната /каковидната/ фора, от самата природа е доказано, че е най-естествената и аеродинамична, стига да не пречи на удобството като при споменатия по-горе CLS... но май наистина не го избрах много правилно този пример, някои от по-новите модели са доста по-грозни, което дори за джипките си е непростимо:

Е това като го видях за пръв път помислих, че е някаква реплика-самоделка, честно :o

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2012, 17:44:22
Отговор #159

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ето един, който освен грозен е и адски неудобен, особено за возещите се отзад баровци, ако са по-високи от 1.70 м /пробвал съм го лично, аз съм 1.80/.

Този CLS, както и А-класата са недомислени коли, които тотално погребват и без друго разклатения напоследък имидж на марката.
Иначе смартчетата според мен са сполучливи градски коли, особено спортният вариант доста ми допада
Щом това за тебе е най-грозната кола,която си виждал значи не си видял много коли.Ако това за теб е грозно не значи,че наистина е!Също така,ако не знаеш,че това е четириврато купе не значи,че е кръстоска м/у спортна кола и лимузина.Това е изискан автомобил направен с мисъл и цел удобство.Относно френските коли като цяло не само след 2000 година не стават за нищо с дребни изключения!
« Последна редакция: Май 16, 2012, 17:47:32 от radoslav94 »