Автор Тема: Jaguar XJ6 4.2 1976  (Прочетена 10765 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 11, 2011, 12:07:03
Прочетена 10765 пъти

Неактивен kopchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,
Не знам дали тук е мястото и ако не ми изтрийте темата.
Аз искам да споделя, че от 2-3месеца съм горд собственик на Ягуар XJ6 4.2 S2 от 76година, колата е златиста с бежов кожен салон кожено табло, климатик, автоматик и други екстри. Колата е в добро състояние и използвам темата само да се похваля и вече ако може да ме посъветвате къде мога да си описвам дребните болежки, които имам по колата.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 12:21:34 от dido1903 »

Април 11, 2011, 12:21:13
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравей, колега!
Точно тук ти е мястото!  O0
Честито! Със здраве да си я караш и да й се радваш!
Дай моля те много снимки, за да се покефим на този Бритиш звяр!  >:D
Кажи нещо повече за историята на колата, как я купи, какви са й проблемите?

Април 11, 2011, 14:50:11
Отговор #2

Неактивен kopchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Снимки за момента не мога да покажа (нямам) :( , но скоро ще има :) колата като боя е много добре, но искам да се хромират броните за да се освежат, вътре салона е изцяло подменен ,като интересното за мен беше , че по кожата и на седалките и на вратите има щампи на ягуар, тавана е алкантара, както вече описах колата е автоматик, с 4 ел.стъкла,, хидравлика, сменен и махагона с нов вътре и е с нови фарове. Джантите са си оригинални ламаринени с капаци на Ягуар с релефна емблема по тях, два резервоара. Двигателя е 6 цилиндъра редови с два карбуратора като са някакъв интересн модел за мен тип бутални - казаха ми името им, но не го запомних. Общо взето колата според мен си заслужава да се види :)
Искам да разбера къде мога да отида да я погледне някой , който разбира от тези двигатели за да прегледа всичко наред ли е, да замери и карбураторите дали добре са настроени.

Април 11, 2011, 17:17:49
Отговор #3

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
два карбуратора като са някакъв интересн модел за мен тип бутални - казаха ми името им, но не го запомних.

Би трябвало да са Skinners Union.

Април 12, 2011, 10:27:25
Отговор #4

Неактивен kopchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Ами не знам нещо с Ш ми се върти в главата, но не се сещам в момента

Април 12, 2011, 17:57:44
Отговор #5

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колега честито и да ни зарадваш със снимки  :) За хромирането на броните бих ти препоръчал да си купиш направо нови детайли от Англия. По евтино ще ти излезе и ще са много по красиви и никела ще е траен. Иначе англичаните са луди глави, те си уважават класиките и произвеждат всичко и реплики има и колата ти наистина ще изглежда перфектна. Тук за хром ще ти вземат такава цена, че няма да си струва да ги реставрираш  ;D Успях !

Април 12, 2011, 19:22:21
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Честито!
Карбураторите да не са SU, Stromberg?

Нямам идея какви са слагани на тези Джагове.
На по-старите британки доста често са SU.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 13, 2011, 00:41:26
Отговор #7

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Честито за хубавият автомобил !!!
Ако може да допълня колегата ,карбураторите SU -Skinners Union-това е фирмата ако не се лъжа която ги конструира и произвежда за първи път са от типа карбуратори с променливо /регулируемо /сечение на дифузиорната /ВЕНТУРИ /камера .
Та въпросните карбуратори 3 броя за твоя автомобил , в по голяма част от световното им производство се монтират на британски
и шведски автомобили ,кото ги произвеждат доста производители на карбуратори като :
STROMBERG-CD,CDS,CD2S
SU-H,HD,HS,HIF
SU-ZENITH
SOLEX-CD
DeLLoRTO
също така съм чувал че и WEBER има такива разработки
ето снимки на едни такива карбуратори които имам аз от модела на SOLEX








SOLEX 175 CD RANGE ROVER

Centrum Transaxle

Декември 02, 2011, 20:54:49
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
два карбуратора като са някакъв интересн модел за мен тип бутални - казаха ми името им, но не го запомних.
Би трябвало да са Skinners Union.

Хаха, това име избива рибата. :))
Не знаех, че в буквален превод може да е толкова весела СУ абревиатурата - Съюз на кожарите, или нещо такова.  :D
Аз поне, въпреки дългогодишния ми опит като собственик на по няколко броя Триумфи и Джагове, снабдени баш с такива карбуратори, не бях чувал досега такава транскрипция на съкращението.
Ама сигурно е така де, щом казва колегата.

Основно на всички карб модели Джагове са слагани при продажби на вътрешния пазар- такива марка СУ карбуратори.
А за експортни англичанки, обикновено са слагани, приличащите на конструкция като СУ, подобно мембранно-бутален тип карбове, но с производител, марката Стромберг.
Иначе тая конструция, както показват и снимките на колегата, я има и в производство на британската дивизия на производителя Солекс.

Иначе, на серийния ХЖ6, са слагани само по 2 карба такива.
3-карбовата версия на класическия Джаг шестак е била слагана при гражданските модели, само на ХК140-159еС моделите, и на наследилия ги Е-тайп, както и на гранд седана Мк10/420Г.
« Последна редакция: Декември 02, 2011, 21:01:12 от USfan »

Декември 07, 2011, 19:16:44
Отговор #9

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
два карбуратора като са някакъв интересн модел за мен тип бутални - казаха ми името им, но не го запомних.
Би трябвало да са Skinners Union.

Хаха, това име избива рибата. :))
Не знаех, че в буквален превод може да е толкова весела СУ абревиатурата - Съюз на кожарите, или нещо такова.  :D
Аз поне, въпреки дългогодишния ми опит като собственик на по няколко броя Триумфи и Джагове, снабдени баш с такива карбуратори, не бях чувал досега такава транскрипция на съкращението.
Ама сигурно е така де, щом казва колегата.

Веднага прилагам доказателство. :D

http://en.wikipedia.org/wiki/SU_Carburetter