Автор Тема: Първата любов - Skoda 120L 1985 г.  (Прочетена 4479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2011, 13:32:26
Прочетена 4479 пъти

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Мисля, че от темата ми оранжевата Шкода си личи любовта ми към марката, та реших да пусна тема за колата с която започна всичко. Купена е от баща ми през 1985г. от Кореком в Бяла. Всъщност бяха две светло сини 120Л-ки, едната на баща ми другата на кръстника ми. Абсолютни близначки, дори с поредни номера. Нещата, които съм правил по нея не бяха толкова съществени. Почна се с хормиран накрайник на ауспуха, кожена топка на скоростния лост, оборотомер от Лада, които в последствие смених с оригинално табло на Шкода с оборотомер, сложих и бели стъкла на мигачите и стоповете, спортно воланче, приемник и говорители Pioneer. Пред 2000 год. беше изкърпена и пребоядисана. Тогава беше досущ като колата на Жоро. Имам един много мил спомен с нея точно след тогавашната реставрация. На паркинга на Метро в Пловдив баща и син спореха дали е чисто нова или реставрирана. Бях на 10 годишен тогава, обаче никога няма да забравя този момент. Както и да е след закупуването на оранжевата беше разглобена на части, каквото успях продадох на други колеги, а купето беше върнато на вторични, така беше изгнило, че нямаше смисъл да се реставрира. Беше супер вярна кола, може да се каже, че ъм отгледан в нея и не помня един път да ни е оставила на пътя. Няма да мина и без снимки.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 17:26:39 от dido1903 »