Автор Тема: Кутия за идеи и предложения  (Прочетена 71339 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2012, 03:48:37
Отговор #70

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Кому е нужно да ставаме всячески роби на "суратя"!? :-X
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 10, 2012, 11:21:23
Отговор #71

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
С цел избягване спамването на темите, дали има шанс да се сдобием горе в дясно в полето на отговорите, до <<Цитат>> с опцията <<Харесвам>> :)

Звучи хитро! Така ще се избягват "празните" мнения от сорта на "Браво", "Супер", "Много яко", " :) ", " ;) " и т. н., каквито всички публикуваме малко или много... По този начин се избягва това да видиш множество нови теми "с нов отговор", а като отвориш всъщност да не прочетеш нищо съществено в тях...

Юни 13, 2012, 18:00:42
Отговор #72

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Предложение за раздел "Ретро клубове", където всеки клуб в страната може да публикува информация като лице за контакти, място на срещи и т. н.

Юни 13, 2012, 19:16:11
Отговор #73

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Предложение за раздел "Ретро клубове", където всеки клуб в страната може да публикува информация като лице за контакти, място на срещи и т. н.
Отдавна имаме такова:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?board=94.0

дали точно там му е мястото е друг въпрос.. но принципно това е темата за такива неща :)

Юли 16, 2012, 12:31:17
Отговор #74

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Имам предложение - относно търговския раздел. Обърнало се е на битак, хора без нито едно мнение по другите раздели продават на безумни цени всякакви боклуци. Продават и изчезват от форума, или пък изобщо никога повече не влизат след като са пуснали обявата. Само погледнете първа страница в Продава и колко от юзърите имат някакви мнения другаде по форума.
Да се въведе някакъв минимален брой постове преди да може да се публикува в съответните раздели. А за останалите ако искат да кихат по някой лев - да се избива поне хоста дет се вика.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Август 03, 2012, 12:30:48
Отговор #75

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз лично не виждам проблем.

Това, че се регистрират хора само за обявата е добре.
В момента, в който започнат да излизат от идеите на форума ги съветваме/трием/банваме.
И тук проблем няма.

Иначе, това, че раздел търговия е свободен според мен е предимство и не е нужно човек, който продава един останал му калник за 40 годишна кола да пише няколко безмислени мнения за да може да пусне обявата.

Този форум няма финансови цели.
Точно затова няма и скоро няма и да има реклами, банери и тем подобни.

Важното е да сме полезни на колкото се може повече фенове.

Относно цените, наистина се виждат грозни грозни неща, но материята е сложна.
Дали са прекупвачи или не ние не можем да определим в този форум.
Няма единни и общовалидни критерии , по които да определим кой е прекупвач.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 05, 2012, 20:12:47
Отговор #76

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
  Продавалникът се напълни със всякакви спекуланти. Вече могат да се видят и всякакви простотии на още по-идиотски цени.  Съгласен съм, че не е редно. И не е колегиално.  Е, да, ама хора всякакви.  Форумът е виртуално място, достъпно за всякакви птици.  Кои ще останат, кои ще прелетят, кои ще бъдат проскубани е въпрос на конкретен случай. 

ПС Има единни критерии и общоприети практики за установяване на това, кой е прекупвач и кой не е.  Наричат се доноси.  Това са кратки писъмца, съдържащи ценна информация събирана от ангажирани за тази цел хора, които ги пращат до съответния Административен орган.   Който вече на база съдържанието, може да направи преценка, да вземе решение и да предприеме действие.   

Тази система е все още неактуална в тази среда, поради липса на интерес от Ръководня орган. Главно заради морални противоречия с неговата етика и философия за тези вътрешни работи.  Обаче, работи се усилено по изграждането на такава система и преди известно време беше изпробвана за първи път !  Оказа се, че методът работи отлично и притежава отлични характеристики да придобие по-голям приоритет в управлението на тази структура.   
« Последна редакция: Август 05, 2012, 20:15:17 от Тодор Живков »

Август 05, 2012, 21:54:36
Отговор #77

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
  Продавалникът се напълни със всякакви спекуланти. Вече могат да се видят и всякакви простотии на още по-идиотски цени.  Съгласен съм, че не е редно. И не е колегиално.  Е, да, ама хора всякакви.  Форумът е виртуално място, достъпно за всякакви птици.  Кои ще останат, кои ще прелетят, кои ще бъдат проскубани е въпрос на конкретен случай. 

ПС Има единни критерии и общоприети практики за установяване на това, кой е прекупвач и кой не е.  Наричат се доноси.  Това са кратки писъмца, съдържащи ценна информация събирана от ангажирани за тази цел хора, които ги пращат до съответния Административен орган.   Който вече на база съдържанието, може да направи преценка, да вземе решение и да предприеме действие.   

Тази система е все още неактуална в тази среда, поради липса на интерес от Ръководня орган. Главно заради морални противоречия с неговата етика и философия за тези вътрешни работи.  Обаче, работи се усилено по изграждането на такава система и преди известно време беше изпробвана за първи път !  Оказа се, че методът работи отлично и притежава отлични характеристики да придобие по-голям приоритет в управлението на тази структура.
Аз съм отскоро във форума и мнението ми е на лаик, но се чудя дали "прекупвач" наистина е мръсна дума. Ако човека има контакти в разни складове, държавен резерв, провинциални магазинчета или обикаля селата от къща на къща и намира ценни за мен части до които аз не бих достигнал, поради липса на време или нужните контакти, значи той се явява абсолютно необходимо звено. Не е ли това смисъла на търговията като цяло. А за клеймото "спекулант" се предполага краен дефицит или законова забрана, в случая сме участници в един голям и напълно отворен и достъпен пазар. Но както казах в началото съм нов и може би колегите визират нещо подобно, но различно и аз се обаждам разбрал-недоразбрал, ако е така, се извинявам за недоразумението :)

Август 06, 2012, 07:29:16
Отговор #78

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Прекупвач не е мръсна дума,и прекупвачите наистина са полезно звено,ако се работи по някакви правила за формиране на нормални цени с нормална печалба.
Да и тук изобщо не става въпрос за спекула ,а за лакомия.Лично съм виждал как нещо купено от прекупвача пред мен с хиляди пазарлъци за 13 лв,на другия ден се продава за 89 лв.Някой намерил нещо за Волга,Победа или Москвич и го продава на цени за Руссо-Балт.Единствения ефект от такава търговия,е  изкуствено напомпване на цените и отблъскване от идеята за закупуване и възстановяване на кола от младите колеги.
Администраторите са въвели правила,да не се коментират цени и затова тук е пълно с неадекватни предложения.
В този случай би било полезно да се създаде раздел хумор ,и неадекватните предложения да се местят там.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 07:31:17 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 06, 2012, 21:02:37
Отговор #79

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
добре не смятате ли че не е добра идея държавния орган да се контролира цените на продуктите :)
и аз не съм почитател на free market + държавни субсидии които да създават дъмпинг и евтина работна ръка (както в момента се случва във ЕС) но пък с крайна сметка нали всичко струва точно толкова колкото някой има намерение да плати за него. Тоест ако някой не си е проучил стоката която иска да купува... май само на себе си може да се сърди :)