Автор Тема: Кутия за идеи и предложения  (Прочетена 71266 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 06, 2012, 21:06:16
Отговор #80

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колеги,
за добрите идеи, разсъждения и изводи ...пиенето е от мен :) за да доразвием фундаменталните теории :)

Август 07, 2012, 18:31:52
Отговор #81

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Прекупвач не е мръсна дума,и прекупвачите наистина са полезно звено,ако се работи по някакви правила за формиране на нормални цени с нормална печалба.

Ако не съм разбран правилно,ще поясня.Като казах,че трябва да се работи по правила за формиране на цени,нямам впредвид някой да контролира цените,това няма как да стане.При търговията с авточасти си има неписани правила и всеки играч,се съобразява с тях.Има си определени рамки на цени на частите от съответния производител,има си и определени рамки при формиране на печалбите и всички се стремят да се съобразяват с тези рамки.
Разбира се ,че ако някой не е проучил стоката която купува може да се сърди само на себе си.Но от друга страна наличието на куп неадекватни предложения с какво помага на хората тук,нали раздела продавам по идея е създаден да помага на хората .С какво помага примерно обява ,че се продават стъкла за стопове на Москвич за 25 лв,при положение че във всеки магазин ги има на цена от 3.50 до към 7 лв. за брой в зависимост от качеството на пластмасата.Не само не помага ,но формира отрицателен ефект.
Вярно,коментари от типа "това го видях за 5 лв. на битака" не са коректни,но защо примерно да не се коментират цени на части които ги има по магазините.Много от неадекватните предложения тук ще отпаднат,най малкото всеки който продава ще се поинтересува какво струва в магазина преди да назначи цена тук.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 07, 2012, 19:37:31
Отговор #82

Неактивен retro_

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте, много се извинявам, че ви занимавам с глупости, но ще помоля модератора на форума да изтрие тази тема, защото вече се свързах с когото трябва:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3110.0
Благодаря предварително и приятен ден! :)
« Последна редакция: Август 07, 2012, 19:39:04 от retro_ »

Август 07, 2012, 20:24:36
Отговор #83

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Какво означава "Настъпващи рождени дни"? Кога ще настъпят? И колко време ще настъпват?
Вече няколко дни стоят никовете на alexiev63 (49), DEYAN IYI (31), engineer (33). На коя дата всъщност са родени тези колеги?
Може би е по-правилно "Днес рожден ден имат".................................................... Само на деня
....поне да мога да честитя празника на колегите, които познавам. Или не познавам, но ми са симпатични ;)
« Последна редакция: Август 07, 2012, 20:26:14 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 07, 2012, 21:55:58
Отговор #84

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Какво означава "Настъпващи рождени дни"? Кога ще настъпят? И колко време ще настъпват?.......

Трябваше да цъкна в/у календара. Грешката е моя :-[

Извинявам се на Администраторския екип
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 08, 2012, 20:55:39
Отговор #85

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Имам предложение за създаването на важна/залепена тема в раздел "Търговия", където, при желание, всеки да може да даде отзив за отсрещната страна - купувач/продавач.

Тук срещам изключително коректни потребители, но и такива, чиито дела трябва да са публично достояние, та да не патят всички.

Ноември 08, 2012, 21:19:26
Отговор #86

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Според мен е достатъчно и само за негативни отзиви. Иначе ще стане много размито.

Ноември 09, 2012, 22:52:54
Отговор #87

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Колеги, сега намерих време да изчета всички постове , и лично аз стигнах до заключението , че хора от кол и въже , пускат обяви, после не си вдигат тел., или пък са некоректни с обявите, така , че предлагам когато някой има нещо за продаване, за даване или за купуване, да има рейтинг .Нека да улесним задачките. Метъла , го е казал преди няколко поста, аз го подкрепям,трябва да има някакъв ред при подаването на обявите , дори и да си нов във форума, винаги можеш да намериш някой да гарантира за теб , че си печен и коректен.Няма смисъл от безмисленост. Другото което ме дразни.....не може да си потребител във форума и да нямаш елементарно попълнен профил.Всеки втори Льольо, примерно, наследил нещо в гаража си , иска да го шитне и да си купи небостъргач ! Еми няма как да стане....Мога да дам такива примери. ! Предлагам всичко да си е с реални координати, тел , мейли и т. н.   ако се сетя още нещо ще пиша, щот ми омръзна от ...моята кола е уникална , ама нямам снимки,ама искам 50.000 евра...смешно е..... >:D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 10, 2012, 21:53:04
Отговор #88

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Секция "Продава" е настроена така, че при пускане на нова тема (засега само при нова тема не и при отговор в съществуващите!) се изисква одобрение от модератор. Не очаквам да има забавяне тъй като по принцип ежедневно се преглеждат темите, особено раздел "Търговия".

По този начин следва да ограничим малко некоректните обяви още при създаването им - най вече липса на контакти и снимки. Вместо рейтинг система мисля че по-ефективно би било да си направите лично проучване ако решите да търгувате с някой като просто отидете на профила му и от менюто Профил Информация -> Покажи Участието -> Теми, както и с едно търсене в приключени сделки да стане ясно до колко може да се разчита на съответния агент.

Ако считате че даден търговец е некоректен моля информирайте по стандартния начин с 'информирай модератор'.

Ноември 12, 2012, 10:45:06
Отговор #89

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Не коментирам евентуална рейтинг система, най-малкото, защото ще трябва да се имплементира в интерфейса на сайта.

Какво ще се случи, обаче, ако некоректният потребител все още не е приключил сделката, а именно тя е първата некоректна? Например продава даден артикул на части.Тогава остават две възможности - потърпевшият да "информира модератор" или да пише мнение в текущата тема.Не се съмнявам в бързодействието на модераторите тук, но какво ще бъде тяхното действие и ще стане ли ясно на всички потребители, които се интересуват, че некоректният продавач е именно такъв.

Писането в обявата от потърпевшия не е ли равносилно на спам?Виждал съм мнения под обяви, били те състоятелни или не толкова, да изчезват.Дори последният вариант да върши работа, няма ли да хвърли бъдещите купувачи в безкрайно бродене из "Купува", "Продава" и "Приключени сделки", често с неясен краен резултат.