Автор Тема: Къде изчезнаха Мерцедесите ?  (Прочетена 29691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2011, 20:49:19
Прочетена 29691 пъти

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
абе чудя се кьде изчезнаха мерцедесите  ???
в този форум няма ли хора които да реставрират мерцедеси ?
хаиде колеги малко по смело покажете бижутата си пред широката публика  :)
« Последна редакция: Април 26, 2011, 12:15:13 от dido1903 »

Април 23, 2011, 00:14:10
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Румене, някой трябва да даде тон.

След като ти освободи място в гаража и излязоха толкова Мерцедеси за продан, не си ли харесал нещо?   ;D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 23, 2011, 10:53:55
Отговор #2

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
митко в момента нямам мерцедес но усилено си тьрся по принцип смятам да взема или 110ка или понтон а се колебая и за един опел купе като на колегата дидо но времето ще покаже колко сьм сериозен в начинанията си :)

Април 23, 2011, 11:51:01
Отговор #3

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Ами вярно,че не са много ,обаче не е като да няма мерцедеси.
Дори само,заради това, че най-старата кола във форума към момента е Мерцедесът на Теодор.
 O0
Давай,Румене - вземай Понтона и (или) купето и го представи тука. То иначе няма как да стане.
Успех ,каквото и да си харесаш !

Април 23, 2011, 12:26:42
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
мисьлта ми не е разбрана точно това няма да ми е пьрва кола имал сьм наи различни стари коли но след като ги вьстановя ги продавам скоро си продадох и еда 123ка тои митко това имаше в предвид за празния гараж просто в момента се чудя какьв да е следващия ми проект а аз си имам слабост кьм мерцедесите та наи вероятно пак ще е нещо от сорта :)

Април 23, 2011, 12:26:53
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Румене, ако в тази снимка препознаеш твоя Мерцедес, дай да ходим и да го спазарим.
Имало още купища части за него, даже и чисто нови. ;)

С червен салон и бял волан бил :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 23, 2011, 14:30:17
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
То има мераклии за Мерцедес, ама финикииците са непристигнали още толкова. Аз искам 123-ка, бензинова (поне 2300), сива със син салон, 5 скорости и онези оригинални тасчета на джантите в цвят на купето. Много работи искам, ама всяко с времето си.  O:-)Знам ли, може да излезе  някоя такава, а пък как возят и колко са удобни за шофьора......ох. Честно казано, искам да го карам ежедневно. Я, подай снимчица на твоята 123.  :-[

Април 23, 2011, 16:45:58
Отговор #7

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
тодоре 123ка вярвам че ще си намериш такава каквато искаш ама тези 5 скорости ще са малко по трудни не че няма но аз не сьм виждал от години в обрьщение а ти митко все ще изкараш заек от някои рькава  кьде го намери този хубавец  може да отидем да го погледнем някои ден знаеш ли му историята ако се видите тези дни с гено на сбирката разкажи му как стоят нещата а аз междувременно  ще отида да видя един понтон които е собственост на  един мои приятел зам. председател на ретро клуб Пловдив дончо спасов ти го знаеш  мечока е бензинов мисля в прилично сьстояние но още не е решил дали ще го продава но ще отидем да видим и тази 110ка благодаря ти за предложението :)

Април 24, 2011, 00:23:50
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, какво да ти кажа. Дано случиш на годна кола или добре преродена такава. Но, едно да ти кажа- не бързай.  Ей, нагледал съм се на ужасяващи маскаради. И точно Мерцедеси. Гледаш го, Конска глава, Сомче, Пура или 123-ка, лъскава. Висока, стройна, изпъната една такава, ама като от брошура. Обаче, ако се вгледаш там, където не трябва и  легнеш отдолу - леле, леле. Кърпено, кърпено, удряно, драно както падне. Прагове върху прагове, вратите изправяни не с чук, а с кит. Калници кърпени и отново килограми кит, ама претупан и маскиран за бързо. И всяка фуга напасвана с удари и изправяна с кит. Ходовата част е с един-два сменени тампона, да не се чува скърцане и тропане за пред хората. Лоша, опасна кормилна уредба с извънредни луфтове, боядисана с мъгла покрай купето. Виещи скорости, скъсани тампони на задния мост, ( при което Мерцедеса е нестабилен и сее задница при спиране на скорост)супер омаслен диференциал, че и боядисвано всичко със антикора отдолу, дори не са сваляни от мързел.  Обаче, като визия и силует - самото съвършенство. В Пловдив, колко такива има - ще си скъсаш ризата. Другия вариянт, като този белия на снимката, сам да си го направиш.

ПС Иначе, 123-ка ще се намери, но не са ли малко кът тия Е - класи. Няма ги вече. :'( Въпросът е да се огледа обстойно, да се покара, да се даде пълна газ, да се почувства колата бива ли я.  Ох, кой- знае какъв ще е таралясник на 5 милиона и той, ами дано имам късмет поне от към купе да случа. Ще видим.

Април 24, 2011, 11:56:21
Отговор #9

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
каква Е класа 123ка бе човек да не говориш за 124ка