Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 279573 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2024, 09:17:35
Отговор #680

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1174
Здравей, колега,

Каква апликация ползваш за замерването на скоростите?

Приятно посрещане на празника  :)
GPS Race Timer за андроид.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsolutions.Race2&hl=en_IE
Приложението е безплатно. Пробвах доста приложения и от това съм най-доволен. Поне на моя телефон се държи много добре.
Хубав празник и на теб!
« Последна редакция: Май 02, 2024, 09:30:58 от Nik1600GT »

Днес в 17:37:19
Отговор #681

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1174
Днес се видяхме с адаша от Кранево. Има хубав бус Т2ка с 1.6 боксер и двойни Вебери, като моите. Оплака ми се наскоро, че нещо не е ок боксера и искаше да го погледна.
Ами запали го и ... ужас. Работи на 2цилиндъра и половина ...и гърми и припатква. Двигателят е правен от-до, карбовете са сервизирани с нови ремонтни комплекти и последно е ходил на елконаджия и са му сменили капачка, палец и бобина, като елконаджията му е направил и центровка.
Да ама боксера работи на 2 цилиндъра и половина и гърми и трещи  :(.
Късата версия е, че карбовете бяха много зле дори откъм груба първоначална настройка и синхронизация. Хиляди пъти съм го казвал и ще го кажа пак- няма нищо по-лесно от настройката на тези двойни Вебери. Адски сполучливи и прости за настройка карбове са, но трябва да си пипа с малко разбиране.
В добавка, не знам с тези карбове каква центровка е правил елконаджията, ама и той си е оставил ръцете и резултата се вижда на втората снимка.
По заводски данни предварението на празен ход на боксера следва да е 7.5 градуса, а след центровката на елконаджията предварението беше цели ... 40..42 градуса  :( и това се вижда много добре на втората снимка. Реперът е бялата линия, където се цепи блока на боксера и това са едни 40 градуса предварение.  Оправих центровката, направих първоначалната настройка на карбове и за адаша остана да ги донастрои. Появиха се всички цилиндри и боксерчето сега работи съвсем различно.   
Ако този бус се беше покарал няколко стотин километра с това предварение и тези разбъзикани карбове филма щеше да приключи доста бързо с ново правене на мотор. Радвам се, че предодвратихме по-сериозни последствия с боксерчето и се надявам адаша скоро да го подкара буса.


« Последна редакция: Днес в 18:33:42 от Nik1600GT »