Автор Тема: Снимки на класически Мерцедеси  (Прочетена 14926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2011, 23:49:39
Отговор #20

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
W 113 Пагода е колата.Имало си ги е у нас винаги,а в последните години някои си ги  вкараха  от Германия.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 27, 2012, 00:05:34
Отговор #21

Неактивен Lion_Heart

  • Публикации: 22
Ето един автомобил след реставрация,който вече е продаден.Дори стъклата са на хидравлика,мотора е 6.0 кубика и е 250 коня... Кола за важни хора...Успях да я покарам и да се повозя...Уникален автомобил...

Февруари 27, 2012, 01:53:08
Отговор #22

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Това не е бизнесменска, това е направо диктаторска лимузина. Не знам дали е вярно, ама съм чувал, че обслужване на хидравиликите на този автомобил струва 15 000 паунда.

Май 09, 2013, 15:35:53
Отговор #23

Неактивен rinomax11

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Опитвам се да разбера дали този мерцедес е 1953 година. Има ли някой който знае нещо за този модел?
Благодаря








Май 09, 2013, 17:20:31
Отговор #24

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да, вероятно е от 1953. Защото според мен това е модел 170SB, W191, който е правен 1952-53.

Януари 15, 2021, 05:01:58
Отговор #25

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Двувратите понтони

Купе и кабриолет





немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 18, 2021, 23:50:49
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Двувратите понтони
Купе и кабриолет

Приказни са Мече 2-вратките.
Много специални коли като форма, а и като маркетингово позициониране едно време, защото са бели екстремно скъпи за коли с отн. малки 6 цил. мотори.
Тия като гледам надписите, и двете са инжекции.

В БГ си имаме 2 такива 2-вратки, едното е кралскосинйо кабрио, внос от САЩ преди 10 години, което домува в Перник.
Има и едно яркочервено купе, тук в БГ пребиваващо още от соц. време дълги години в Асеновград, а от 5-6 години реставрирано и собственост на нашия колега ретрофен- майстора Киро от село Сусам.
Но и двата тия броя, доколкото съм ги разглеждал, са с карб. 2.2 литра мотори.

Голяма фенка им е била певицата Мария Карас.
В края на 50-те и до средата на 60-те,  допреди тя да си купи първия от двата нейни къси 600, е имала купе 220 понтон, вероятно подарък от Онасис.
Това купе обаче го е карал неин шофйор, понеже тя не е имала книжка.

Януари 23, 2021, 02:56:13
Отговор #27

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Приказни са Мече 2-вратките.
Много специални коли като форма, а и като маркетингово позициониране едно време, защото са бели екстремно скъпи за коли с отн. малки 6 цил. мотори.
Тия като гледам надписите, и двете са инжекции.

В БГ си имаме 2 такива 2-вратки, едното е кралскосинйо кабрио, внос от САЩ преди 10 години, което домува в Перник.
Има и едно яркочервено купе, тук в БГ пребиваващо още от соц. време дълги години в Асеновград, а от 5-6 години реставрирано и собственост на нашия колега ретрофен- майстора Киро от село Сусам.
Но и двата тия броя, доколкото съм ги разглеждал, са с карб. 2.2 литра мотори.

Голяма фенка им е била певицата Мария Карас.
В края на 50-те и до средата на 60-те,  допреди тя да си купи първия от двата нейни къси 600, е имала купе 220 понтон, вероятно подарък от Онасис.
Това купе обаче го е карал неин шофйор, понеже тя не е имала книжка.
Ето за протокола и нашенските Понтони 2-вратки (снимките са сваляни от нета). Наистина спират дъха, а не знам дали за това е Асеновградското купе и след реставрацията е боядисано черно или евентуално е друга кола, но и то мисля че е 2.2 карбуратор. Също като стана въпрос за W100 дали е останала в България друга бройка освен Ландалета на Живков. Преди време имаше два черни къси 600 на СА номера. Единият се беше появил в овърдрайв заедно с Джага XJ220 още преди да му правят интервеции там и затова предполагам че е дошъл от Несебър заедно с него. Другият пък беше качван от Street View на Google тук във форума преди време (възможно е да е същата кола) стоеше в някаква уличка с други Мерцове пред някакъв сервиз. Трета бройка, но на пернишки номера бях виждал преди няколко години в mobile.de и изглеждаше грохнал на земята вероятно хидравликата се беше предала. Предполагам че всички са изнесени вече де, именно поради изключително скъпата поддръжка на този модел.

Декември 18, 2023, 09:49:19
Отговор #28

Неактивен IvoMarinov75

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Голям фен съм на Мерцедес. В момента карам C 200 Elegance, автоматик. Почти 30 годишен е , но върви като пушка.