Автор Тема: Simson S50 B1 1979 г.  (Прочетена 44748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2011, 14:39:14
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, стегнал си си идеална машинка за каране - голям хит бяха в близкото минало. И на вид добре си го докарал, дори с оригиналния черен номер :)
Екстра е Симсона! Поздравления за старанието! :)
Аз бих боядисал резервоара и капаците оранжеви или патешко жълто. Нюанса на жълтото не ми харесва.
А калниците - сребристи, както е оригинално.
Калниците и аз бих ги оставил на оригиналната боя, или поне да са черен мат... но всеки си има вкус. За жълтото не мога да преценя - цветовете на снимка малко лъжат, но оригиналната боя е тип флуоресцентна, имаше и подобен вариант в зелено.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 16, 2011, 15:38:38
Отговор #21

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Мотора претърпя смяна на маховик също така на жигльори повдигане на задницата с 4см. за да добие перфектната симсонска стойка леко пооправих инсталацията защото нямах стоп и габарит


Тука със сухото мъдо :D


И малко Йекшън  ::)
« Последна редакция: Август 16, 2011, 15:40:14 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 17, 2011, 23:33:12
Отговор #22

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
И едно клипче как звучи http://www.vbox7.com/play:b79f252c23 в клипа не му давам газ до дупка за да покажа че върви просто искам да се чуе колко добре работи :) на моменти е като ЕТЗ  :-[   без майтап така леко подсвирква :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 18, 2011, 08:14:00
Отговор #23

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Много добър звук вади моторчето.А къде е правен клипа? Мястото е много красиво!

Август 18, 2011, 08:27:13
Отговор #24

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Моторът става супер!! Само... недей така без каска, дори и за 50 метра. Много е опасно!

Август 18, 2011, 21:35:36
Отговор #25

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Да звука наистина е супер сега, а клипа и снимките са правени в Широка лъка на улицата на която живея. А знам, че без каска е опасно, особенно както чакам предната гума да се спука всеки момент   :o но тук никой не кара с каска, а аз я слагам само като излизам на главния път, а и не го опъвам на дълъг път и на първите 5 мин. в тая жега и с тая татова каска  ;D главата ми олива от пот  :)
Мерси за хубавите отзиви скоро очаквайте развитие по проекта- нещо от рода на смяна на пружини, че съм като на люлка и най- важното нови гуми, щото с тези вече е опасно!  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 26, 2011, 22:32:43
Отговор #26

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Вече преобух симсона с нови гуми, но като свалих задната капла и реших да видя дали стоп машинката е регулирана и като ексцентрика бутна накладките и едно парче хвръкна. Ама нали сме си българи и реших че ще се побългарява и имах капла от болканче заедно с барабана взех челюстта почнах я с ножовката и ъглошлайфа сле това дупчи втулки след това една заварчица трябваше и готово- успях да събера немската и българската инжинерна мисъл на едно място но стига съм писал редове а ето и снимки:




Извинявам се че е малко мръсен но от мерак да покарам забравих миенето но следващия път ще се постарая да направя хубави снимки че и някоя за календара да има  ;D
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 26, 2011, 22:58:08
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За тебе и мотора трябва да спретнем едно хубаво електронно запалване! >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 26, 2011, 23:20:48
Отговор #28

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
А дали е възможно  ::)
Също така и оборотомерчето  :-[  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 26, 2011, 23:29:54
Отговор #29

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Eх тия оборотомери!  ;D ;D ;D