Автор Тема: Simson S50 B1 1979 г.  (Прочетена 44756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2011, 17:39:00
Отговор #50

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Хайде още малко напредък по темата.... преди да започна да наливам ново масло, реших да си изчистя добре карбуратора и резервоара от съображения за сигурност, а и просто така за профилактика, но някак си карбуратора нещо не ме радваше и реших леко да лъсна чашката и за 10-15 мин. стана следното

Дааа ама и капачката на резервоара беше една такава потъмняла, почерняла и викам си айде...



Дойде ред и фара да се сдобие с нова боя, че старата беше изжулена на места и беше хванал ръжда

Със всеки изминал път ставам по- добър  :Smile:

Тук по боята още има доста "портокалова кожа", но след половин час изпъна доста добре   ;)
Тези дни предстои да полирам и каплите и скобите които държат кормилото, също така и щракалките на кормилото може би и ботушите на предните телескопи и една паста на ауспуха и да лъщи да лъщи  ;D
Скоро време трябва и с fulcrum да отвършим оборотомера, че да си имам още една екстричка  :)
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 17:44:22 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Декември 09, 2011, 22:21:37
Отговор #51

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аферим!
 :D :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 16, 2011, 18:20:49
Отговор #52

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Фара си е на мястото вече, но първо да се извиня, че е толкова мърляв, но не виждал вода скоро  :-[ :


С километража (споко няма да стои така на криво, само за снимката го сложих набързо  ::))

Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Декември 17, 2011, 21:38:44
Отговор #53

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Малко работа от днес
Полирах скобите които държат мигачите:

Леко лъснах и бобината и скобата й:

Реших да отворя километража, да го почистя, да му смажа приводите и открих, че има една отхлабена гайчица която не винаги даваше на стрелката да слезе до 0.

 Сложих му и осветлението:


На живо свети значително по- силно и изглежда супер  :icon_wink:
И една снимчица  :P

Поздрави и весели празници  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Декември 22, 2011, 14:30:19
Отговор #54

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Извинявам се за третия пореден пост, ама нещо няма интерес към темата май и само аз пиша :-[ ако имате нови идеи и критика казвайте  ;)
И сега малко работа от днес:
Смених си калъфа на седалката:
Седалката преди:
И след:
Новото стъкло на стопа:
И калобран за отзад:
Реших и леко да го поразтъпча в снега и разбах, че карането в 25см. сняг който продължава да се трупа е почти непосилно, особенно ако има наклон  :Ha:




 Весели празници!
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Декември 22, 2011, 18:39:54
Отговор #55

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Петьо,не си прав,че няма интерес към темата.Винаги като напишеш нов пост я преглеждам с удоволствие заради старанието,което влагаш при стягането на моторчето.Просто не пиша,защото трябва само да те хваля.А иначе Симсона ти много ми харесва.Продължавай и занапред така! :)

Весели празници и на теб!

Декември 22, 2011, 19:50:58
Отговор #56

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
така е не си прав и аз винаги гледам тема та ти ,поздрави.
 

Декември 22, 2011, 20:12:44
Отговор #57

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Здравей.Аз пък ще кажа :Прав си в дълбок сняг се кара трудно особено по наклонените терени които си снимал .Ако все пак имаш голямо желание, може да опиташ да навиеш дебело въже или кабел върху гумите и джантите като импровизирана верига за сняг .Помага доста да се задържиш върху а не под мотора при липса на специални гуми за дълбок сняг. Поздрави.

Декември 22, 2011, 21:39:46
Отговор #58

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Вижте само колко е красиво моторчето на фона на снежните Родопи.
Добре че сме страна с умереноконтинентален климат и четири сезона(междувпрочем в Родопите има само два сезона-зима и подзима :D).Ако през по голямата част от годината имаше лед и сняг,Петьо със същия ентусиазъм с който го прави сега,щеше да  приспособи германеца на аеросан.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 24, 2011, 20:37:58
Отговор #59

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Благодаря за добрите отзиви, днес покарах малко, с максималан скорост от 23км/ч (нали вече си имам километраж  :P  ;D) ето едно видео  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=Vgdfw-ffhqU&feature=g-upl&context=G2aa9120AUAAAAAAAAAA


Не е като да не пуши когато е студен  :D
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan