Автор Тема: Skoda Felicia cabrio 1959  (Прочетена 15352 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2011, 11:53:43
Прочетена 15352 пъти

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Здравейте,
ръждивите железа са ни в кръвта. :)
Наскоро се сдобих с още една красавица. Лошото е, че е само това от колата, което се вижда на снимката. Няма никакво оборудване вътре, никави фарове, стопове, брони, даже и рамката на гюрука я няма, но....пали и върви, даже се возихме. :)
Пускам тази тема с молба, ако някой от колегите са му останали части, да се обади и ако стане пазар, ще пием бира.
За сега намирам всичко в Чехия, но първо искам тук да потърся, ако изскочи нещо, вместо да давам пари на чехите.
Успех на всички колеги и бъдете здрави.
Людмил 0888 31*-81 *10
« Последна редакция: Април 28, 2011, 10:36:42 от dido1903 »
0888318110 Людмил

Април 27, 2011, 19:56:08
Отговор #1

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Колега, добре дошъл при нас. Фелицията е много красива ,когато се направи както трябва. Знам една ,която вече трета година стои на дъжда, но собственика май не я продава. Не и идва и реда ,защото прави много други коли. Намира се в Разград. Ето снимка на въпросната кола. Пускам и на една реставрирана за да се види каква красота е.Червената беше на ретропарада в Созопол минаата година.

Април 29, 2011, 10:36:31
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Вчера разлистих списание Автокласика и в раздела с обявите има обява на човек, който си продава ретро колекцията.
В листата с автомобилите има 2броя Фелиция !
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 29, 2011, 11:11:28
Отговор #3

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Здравейте колеги.
Аз отдавна съм при Вас, ама не пишех. Имам опит от Мецедес клуба, бях секретар до миналата година, там какви разправии имаше, не е истина, все някой недоволен, та за това се въздържах от писане. Но като видях каква задружна атмосфера има тук, за което свалям шапка на всички, се престраших да пиша.
Точно от тоя човек купих едната.
Обаче, до като ставаше сделката казваше "всичко каквото имам брат, ще ти дам", да ама не.
После стана - "ами няма нищо". Някакъв монтьор, който правил колите го бил обрал, скрил му частите, че не му бил платил и така. Говорих с въпросния монтьор, щото се оказа близо до сервиза в който работя, ама на тоя монтьор му е избягала центровката и като му залепи релето, не можеш да говориш с него. Пере го съчмата яко, луд та се премята :)
Освен тези снимки, прикрепям и една снимка на другата фелиция. Купил я е някакъв човек от Кюстендил /версията на продавача/. Оказва се, че решетката на Кюстендилската шкода е при мен и ако този човек си познае колата да ми се обади да му дам решетката, щото не се знае, какво го е лъгал него предишния собственик, този който разпродава колекцията.
Казвам на продавача - дай ми телефона на човека, ама не го дава.
Освен тази шкода имам и една шкода джип 1101 VO/P, за която ми трябват също доста части, основно по купето. Вчера ходих до Казанлък, та си набавих стартер, съединител, стъкленото казанче на спирачната течност и други вехторяци, та съм доволен. Пускам снимки и на него.
Благодаря на отзовалите се колеги и ако има сбирки в София, ще се радвам да се запознаем.
Поздрави и до скоро.
0888318110 Людмил

Април 29, 2011, 11:42:01
Отговор #4

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 Джипа от Исперих ли го взе? Щото там гледах и аз един , но ми се стори безнадежден за реставрация. Иначе е страшна рядкост.

Април 29, 2011, 12:01:17
Отговор #5

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В София имаше един такъв, преди 7-8 години го виждах, в един гараж в малките улички зад пожарната на Раковска. Собственикът беше възрастен човек, мисля, че е известен сред любителите на ретрото. Преди време той имал и КДФ /мисля, че е този на Мутафчиев сега/ и един английски автомобил-амфибия, но и той май е в нов собственик вече. За Шкодата не знам.

Брава, много хубави автомобили!  :) :)

Април 29, 2011, 14:11:47
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За Фелицията имам парно и скоростомер, ама гледам и ти си имаш... ако все пак ти трябва уреда - http://krankenstein.snimka.bg/automobiles/chasti.568883.22319176.big цената е символична, 10 лв. Парното мисля че работеше, ама му липсват жалузите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 29, 2011, 14:46:18
Отговор #7

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравейте колеги.
Аз отдавна съм при Вас, ама не пишех. Имам опит от Мецедес клуба, бях секретар до миналата година, там какви разправии имаше, не е истина, все някой недоволен, та за това се въздържах от писане. Но като видях каква задружна атмосфера има тук, за което свалям шапка на всички, се престраших да пиша.
Благодаря на отзовалите се колеги и ако има сбирки в София, ще се радвам да се запознаем.
Поздрави и до скоро.

ДОбре дошъл ,колега!
Колите ти са много интересни и редки.
Успех с реставрацията.
Ще се радвам да се видим .
Кажи нещо повече за историята на джипа?

Април 29, 2011, 17:20:50
Отговор #8

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
историята на джипа.
взех го точно от Исперих, от полицая. Този джип е на негова роднина, с която се запознах. Интересни и добри хора. Та с Полицая си станахме дружки и ми намери още едно интересно попадение, но го чакам да дойде и ще пусна снимки. Триколка Ява ортопедия. Само че на тази Ява и е свале и откраднат мотора, та ще търся двигател за нея, ама в друга тема :)
Да се върнем на джипа. Полицая е искал да го реставрира, ама и на него му се е сторил безнадежен и го е оставил. Разглобил го в два гаража, купето закарал на друг техен роднина- тенекеджия, ама майстора го е оставил в двора и е седял години и не го е пипал. През това време, полицая започнал да грундира шасито, разглобил двигателя на съставните части и шасито, минал го с грунд и му се видяло много работа и го е за+бал :)
През това време, купето при майстора лекичо отивало в края на двора при скрапта и полицая се ядосал, че оня го лъце и го прибрал в другия гараж, от който са снимките.
Междувременно, започнал да пуска снимки в мобилето да го продава. Видях го и му се обадих.
През това време поразгледах за тези джипове и се оказаха рядкост и не ми трябваше много и запалих колата та в Исперих. Полицая излезе страшен пич, мъж на място. Една година и нещо а днес да отида да го прибера, а утре, та мина много време, ама полицая държеше всичко под контрол. Обади се един ден и казва, взимай джипа, че трябва да освобождавам гаража, че е на една жена и му плащам наем, казвам ок. възстанових му наема за месеците, който седя джипа / и аз съм пич/ и пратих камионче да го вземе.
Миналата година дойде при мен джипа и го прибрах.
Действително купето се е разцепило на две от корозия, но все пак е комплектно откъм железа. Всичко е права ламарина и ще се правят нови детайли, няма как, но пак добре че има мостра за размери. Трябва само да видя при нашите доставчици, на сервиза, каква ламарина ще ми предложат. Не искам да взимам обикновена, черна, защото ръждясва от слънцето. Та за това се захванах да събирам частите по шасито, вдг и скоростите. Естествено, времето си е оказало влияние и нещата са доста зле, двигателя е бил на дъжд и е влязло вода в него и са корозирали ризите, едвам спасих буталата. Лагерите и коляновия вал са добре, но ангренажа е много разтегнат. Ангренаж ми обеща Станимир от Пловдив. Той се занимава с продажба на стари части за автомобили, може да е регистриран тук.
Ангренажа е с тройната верига.
Ще пусна малко снимки да се видят повредените и корозирали части. Та в общи линии, първо съм се захванал да оправя мотора, да го кача на шасито и да го сглобя цялото и да остане купето.
Разглобих скоростите, оказа се на трета предавка едно счупено зъбно колело, та и него ще трябва да търся, ама няма как, неволи.
Значи, за да събера двигателя ми трябват ангренажа и ризите. Сегменти съм купил един комплект, но понеже този двг е с 5 сегмента, ще трябва да си купя още един комплект за да ги окомплектовам.
Всичко е измито и лъснато и само да набавя необходимите части и го почвам.
По шасито. Там цялото окачване е леж, всичко е разбито. втулки мога да си направя, ама нали искам да има нещо оригинал, та да взема размери от някъде. Ако не мога да си набавя от БГ, в Чехия има всичко и има един сайт дето мога да си ги поръчам. ще опитам първо да прогоня доставката с нещо дребно и ще пиша как стават нещата.
Спирачни тръбички, мъркучи, цилиндърчета трябва всичко ново. Малко по малко набавя, каквото ми е необходимо. Джипа няма стартер и динамо, Стартер вчера си купи, остана динамото, н о един пич от Стара загора, Милен ми обеща да ми даде.
ще пиша до къде съм стигнал и как върят нещата при мен.
Работата не ме плаши, плаши ме, че не стига време за всичките хобита, риболов, мотори, работата преди всичко, жена ми - най-голямото хоби :), ретро колите и мотори и не на последно място, след месец живот и здраве ще ставам татко, та малко нещата са, както се казва, натопорчени, ама не се плашИМ. :) ще ми мине :)
До скоро на всички колеги.
Аз работя в сервиз за товарни автомобили. Ао някой колега иска да се видим, да идва, работим непрекъснато, а и аз съм си почти  по всяко време на работа, та с удоволствие ще изпием по едно кафе и ще си поговорим.
0888318110 Людмил

Април 29, 2011, 17:41:49
Отговор #9

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
За Фелицията имам парно и скоростомер, ама гледам и ти си имаш... ако все пак ти трябва уреда - http://krankenstein.snimka.bg/automobiles/chasti.568883.22319176.big цената е символична, 10 лв. Парното мисля че работеше, ама му липсват жалузите.

Мои са и парното и скоростомера. Само драсни на лс телефон за контакт и ще се обадя да се разберем.
На фелациото му няма отпред пердето и жилото, ама освен нея имам още една уникано запазена шкода ама е спартак, та има от къде да гледам, какво ми няма.
Спартака е на моята жена на дядо и, лека му пръст. 70-те години, го е консервирал, защото се е разболял и миналата година ходих да го изровя от гаража.
Аз как ги пускам по мако :)
имам спртака, фелациото, джипа, ортопедията, две мз-та 175/2, ява 250 на части и едо рено 4CV изпадна от един п...., дето още не сме се разбрали за цената, а и документите не ми дава, ма щото ги няма при него, ама ще действам да го оправя документално и после ще се захващам с него. Реното е комплектно, липсват малко части, по външната част.
Спартака, оригинална боя. Седял е в гараж покрит с дърва и трици. Те са го запазили от корозията.
Напълно комплектен. Не съм го пробвал да го паля, но до последно, преди да му налеят масло в цилиндрите са го движили. Пускам малко снимки и на него.
Спартака не съм го захващал въобще, за сега започнах с джипа и се оглеждам за една шкода донор, да попълня кабриото.
0888318110 Людмил