Автор Тема: Skoda Felicia cabrio 1959  (Прочетена 15351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2011, 17:50:14
Отговор #10

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Спартака на пътната помощ :)
А, е с тая антика се возя нагоре-надолу. :)

0888318110 Людмил

Април 29, 2011, 17:57:58
Отговор #11

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
В София имаше един такъв, преди 7-8 години го виждах, в един гараж в малките улички зад пожарната на Раковска. Собственикът беше възрастен човек, мисля, че е известен сред любителите на ретрото. Преди време той имал и КДФ /мисля, че е този на Мутафчиев сега/ и един английски автомобил-амфибия, но и той май е в нов собственик вече. За Шкодата не знам.

Брава, много хубави автомобили!  :) :)

В БГ знам за такива джипове:
един при Били
един в историческия музей на Оборище, ама е разхвърлян
един в Орландовци при едно момче, имах му някъде телефона
и един се появи в мобилето, много тунингован от към Враца и после изчезна, не съм му звунял, че беше станал мелез между шкода и текезарка.
Та само за тях знам. На тов амомче от Орландовци му се обаждах, ама беше отдавна, ще трябва да намеря телефона и да му звънна, да го видя на живо комплектен, че по купето има доста неща изгнили при мен и да ги снимам.
Ако има инфо, ще пускам снимки.
Поздрави.
0888318110 Людмил

Април 29, 2011, 22:38:58
Отговор #12

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
А това синьото ситроенче? Каква му е съдбата на горкото?

Април 30, 2011, 09:35:04
Отговор #13

Неактивен jorko palav pi4orko

  • Публикации: 84
Здрасти колега,и тука в Бургас знам един такъв джип стои от доста години под един навес ще поразпитам и някои снимка ще му направя

Април 30, 2011, 21:44:21
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ехх, колега, с този Спартак ме пренесе в едни други времена.
Заровен за толкова години и сега отново на бял свят.

Заслужава една отделна тема, както джипа и мерцедеса разбира се!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 02, 2011, 15:53:40
Отговор #15

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
А това синьото ситроенче? Каква му е съдбата на горкото?

Здравей,
това сУтиенче, заедно с шкодата са отпътували за Кюстендил /версията на разпродаващия ретро колекцията/ цена около 3-4хил за двете, ама това по думите на продавача.
Последно каза, че шкодата му се е вързала 1500лв, ама не вярвам.
0888318110 Людмил

Май 13, 2011, 09:30:54
Отговор #16

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Значи синьото му се "вързва" над 2-те хилядарки  O:-)

Май 13, 2011, 13:31:03
Отговор #17

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Е, кеф цена няма, нали знаеш. А пък нали е хоби /или бизнес/, дето всеки си прави сметката.
Сутиена държи пари, ако се направи хубаво, ама знаеш ли каква ще му е съдбата.
Аз например, ходих до Ямбол оня ден, да купя части за джипа.

Най-интересното от покупката е че, като ме видяха как си пазарувам, взеха да изчезват етикетите с цените на частите. Уж бяха на символични цени, пък станаха все едно пазарувам за S-класа, ама няма как.
Абе много интересно, гледам чисто ново динамо на стелажа, виждам етикета с цената ама е далече и не мога да го фиксирам, в момента в който бъркам да извадя пари и му казвам дай динамото, и етикета изчезна. Ама какво да правиш фокусници.
Викам, каква му е цената, той вика 200лв, абе човек, за 200лв ще взема цяла шкода от скрапта, какво ти стана, къде е етикета, той вика ако искаш 150. Я си го дръж динамото.
Един приятел от Ст.Загора ми го даде без пари на връщане, за което му благодаря.
Поздрави.
0888318110 Людмил

Май 16, 2011, 14:30:06
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега, я сподели какъв е тоя магазин в Ямбол, само за стари Шкоди ли? Може да се разходя дотам с ръждивата ми Фелицийка и сигурно ще върнат етикетчетата на стоките, които са скрили като са те видели да слизаш от лъскавата пура :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2011, 19:05:56
Отговор #19

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Здравей,
този магазин ми го каза един приятел от Ст.Загора. Той също е събрал доста шкоди с идеята да ги възстанови..

Иначе - семеен магазин, бащата и синовете го въртят.
Части има и за новите модели, но има много части и за старите Шкоди. Пазили са ги през годините  и много добре са подредени.
Основно има части за линейките, явно са подържали навремето складова наличност заради тях.
Собственика каза, че много от ретро клубовете са пазарували от него и го знаят отдавна. Ама нали в тоя бранш или бизнес, както искаш го наречи, всеки пази тайна, сакън другия да не спечели. Но това е друга тема на разговор, кой, как и защо споделя инфромация и дали да я споделя. КАто се видим живот и здраве, ще си говорим повече по този въпрос.
Телефона на собственика е 0886979401, не мога да ти кажа как се казва, не запомних.
В общи линии чува петлите, разбира нещата. Трябва да отидеш на място, за да видиш какво има, и какво може да еднакво с твоето, което търсиш. Няма каталози, всичко е око да види - ръка да пипне. Пак казвам, частите са много добре подредени, магазина е мн чист и подържан. Сега, дали има работа или не, не мога да ти кажа.
Това за пурата е вярно и друг път се е случвало, ама аз не ги разбирам така нещата, защото живота до сега ми е показал, че рано или късно хората пак се срещат, само че в обратната ситуация и тогава....както казва Ки-ро от Шоуто на Слави "...и като ми се откриии".
Но, все пак, тоя човек ги е държал и съхранявал тия части с години. Аз самия работя в сервиз и знам какво е да имаш части, само че като додйе при мен човек със стар камион и ако я имам частта в склада от две-три и повече години, му свалям под доставната цена, така че да му свърша работа и да взема някакви пари, отколкото да чакам неизвесто колко, да дойде друг да я плати. Нали правилно разсъждавам, но, пак казвам, това е скъпо хоби или бизнес, всеки си прави сметката. И най-големия майтап, на връщане от Ямбол минах през моя приятел и ме заведе да ми покаже една шкода, която човека ми я даваше за 1000лв в движение, ама така са нещата, няма как тарикат човек не се оплаква.
Ако ходиш натам, пиши да ти поръчам някои гумени съединения, че май влязох в джаза с още едно кабрио фелиция, ама нека стане сделката и ще пусна снимки.
До скоро и поздрави.
0888318110 Людмил