Автор Тема: Skoda Felicia cabrio 1959  (Прочетена 15440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2011, 07:45:10
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мерси много за меко казано изчерпателната информация, скоро не планирам специално ходене натам, но сигурно ще се обадя на човека да го питам това-онова. Основно ме интересуват едрогабаритни части и разни други дреболии за задномоторните модели S100/110R. Съжалявам, че предизвиках малко отклонение от темата, но мисля че информацията ще е полезна за някои колеги. Успех с реставрацията, ако случайно намеря части за твоите модели ще пиша.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2011, 12:41:39
Отговор #21

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
имам още една уникано запазена шкода ама е спартак, та има от къде да гледам, какво ми няма.
Спартака е на моята жена на дядо и, лека му пръст. 70-те години, го е консервирал, защото се е разболял и миналата година ходих да го изровя от гаража.
Аз как ги пускам по мако :)
Спартака, оригинална боя. Седял е в гараж покрит с дърва и трици. Те са го запазили от корозията.
Напълно комплектен. Не съм го пробвал да го паля, но до последно, преди да му налеят масло в цилиндрите са го движили. П
Спартака не съм го захващал въобще, за сега започнах с джипа и се оглеждам за една шкода донор, да попълня кабриото.
Напълни ми душата  :) Из страната съм сигурен , че има много такива забравени стари автомобили и ми се иска да изровя един такъв от някой гараж  :)
Триците и дървата изсмукват влагата или какво е научното обяснение , че да го разбере един икономист  :D

Спартака вероятно най-лесно ще го възстановиш , но пък кабриотата привличат повече погледи  ;) Пожелавам ти успех с проектите!

Юни 13, 2011, 23:15:18
Отговор #22

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Страхотни автомобили !!!
Поздрави  ;D
Centrum Transaxle

Юни 14, 2011, 09:38:47
Отговор #23

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Благодаря на колегите.
Имаме развитие по въпроса.
Ще поръчвам части и ламарини от Чехите за едното кабрио. Щом дойдат ще пиша.

Както казва колегата, в страната има доста такива автомобили. Пресен пример от събота.
Мой познат, на негов познат от друг негов познат знае, че еди кой си имал коли, ама починал и сега наследниците се разполагат, та отивам и гледам в един гараж....... :-X
Опел Олимпия '39год. напълно комплектен и..... :o
Щаер 50 - '36год - Бейби Щаер, както са го водели тогава, напълно комплектен.
Направо онемях, обачеееее, собствениците искат да си купят апартаменти с двете коли, няма разбиране.
Викам, хей така ще изгният, дайте ги да ги възстановим, а те ми викат - "ооо, в тях се е возил Хитлер", лека му пръст на човека. Казват ми "Ние проверихме, от тоя модел коли има произведени само 8 броя"....... и едната е била на Гьоринг, като я е давал на Хитлер да ходи на дискотека, като не напада поляци, руснаци и французи. АКо беше някой Фиат, сигурно щяха да кажат, че се возил Мусолини.  ;)
За**би, голям купон, направо щях да падна от коня, като видях колите. Сънувам ги вече три нощи.
Поздрави на всички и до скоро.
0888318110 Людмил

Декември 10, 2013, 17:44:37
Отговор #24

Неактивен filip_fipito

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Колеги от скоро си вземах Шкода Фелиция от 1959г.И ако мога да Ви помолч да ми дадете някакви координати на хора които имат нчкакви части.мерси предварително.

Април 23, 2014, 23:11:27
Отговор #25

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Здрасти Люси. Някакво развитие по 1101 имаш ли? Гледам от отдавна не си писал, не са те и подканвали. А е време да споделиш до къде си стигнал с този рядък екземпляр, а и дали си се сдобил с нещо ново и интересно.
0890192949 / 0887192949