Автор Тема: Процедура по смяна на цвят на автомобил  (Прочетена 37364 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2014, 20:51:52
Отговор #10

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За настроение не знам.Ама дали ще са си сложили очилата е по-важно. :) :) :)
С едни "фуражки" близо пет минути спорихме и ги убеждавах че регистрационния номер на колата си е от нея а не от друга кола и отговаря на регистрационния талон.Накрая се оказа че талона който Съм дал и "фуражката" чете "прилежно" е на камиона Ми а не на леката кола.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 22:27:35
Отговор #11

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
По принцип гледат, за шест месеца поне три пъти искаха да ми я спират от движение, иначе колегата е прав - ако не правиш зорлем нарушения от София до Бургас, никой няма да те закача, а и дори да ти я спрат от движение, процедурата се припокрива със смяната на талона за цвят, така че е все тая. Карай смело и по правилата.

Февруари 07, 2014, 12:15:11
Отговор #12

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
По принцип гледат, за шест месеца поне три пъти искаха да ми я спират от движение, иначе колегата е прав - ако не правиш зорлем нарушения от София до Бургас, никой няма да те закача, а и дори да ти я спрат от движение, процедурата се припокрива със смяната на талона за цвят, така че е все тая. Карай смело и по правилата.
Интересна логика имаш.А карал ли си спряна от движение колар да видиш тогава като те спрат какво става.

Февруари 07, 2014, 12:33:01
Отговор #13

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Интересна логика имаш.А карал ли си спряна от движение колар да видиш тогава като те спрат какво става.

Значи въпроса беше за пребоядисана в друг цвят кола.Ако колата е и спряна от движение и без номера на днешно време само платформа.На времето Съм карал кола спряна по документи от движение но с номерата си и Съм се оправял при проверка.Но времето беше друго а и всичко е строго индивидуално за всеки един случай.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 07, 2014, 14:19:51
Отговор #14

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
Колата не е спряна от движение,кара се ежедневно.Въпроса беше как да я закарам без да имам проблеми,но май ще рискувам и ще я закарам до там.
И аз съм карал спряна от движение кола и когато ме спряха за рутинна проверка,направо ме арестуваха.А после беше едно ходене по мъките за да се пусне в движение отново тази кола.
П.П А за спазването на правилата е ясно,но все пак има вероятност да те спрат просто за проверка.

Февруари 07, 2014, 15:20:42
Отговор #15

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Интересна логика имаш.А карал ли си спряна от движение колар да видиш тогава като те спрат какво става.
Не знаех, че е възможно да се изтълкува поста ми като " карай кола спряна от движение"!?! Имам предвид: карай към Бургас на късмет, ако те хванат и ти я спрат  от движение, като си пристигнеш в Бургас, ще си минеш канал и я пускаш в движение ( процедурата е същата и без да те хванат ). И един съвет: където живееш и ползваш улиците, там си регистрирай колата, защото сега част от пътния ти данък отива в Бургас, а ти правиш дупки и задръстване в София + че ако ти напишат акт, трябва да си вземеш талона от Бургас, не знам дали е оправдан такъв разход.

Февруари 07, 2014, 17:14:33
Отговор #16

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами Той може временно да е в София.Например студент, командировка или сезонна работа.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 07, 2014, 21:35:56
Отговор #17

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
Като съм студент и всеки семестър живея на различно място, къде да се регистрирам.При положение,че не се знае дали след 2 месеца няма да реша да се върна в Бургас. Иначе днес говорих с един от полицаите от канала на Бургаския КАТ и ми казаха,че като я направя мога да взема някаква бележка от КАТ-София с която съм можел да карам 14 дни със сменен цвят. Мисля другата седмица да отида да питам и в КАТ София дали изобщо издават такива неща.